Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan viseljem el a szegénysé...

Hogyan viseljem el a szegénységet és a lelki válságot az életemben? Van itt nehezebb sorsú ember? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nem mártírkodom, hiszen tudom, hogy nálam vannak nagyobb problémával küszködő emberek, de jelenleg e tény nem segít a helyzetemen.

Nagyon elszegényedtünk, már egy jó ideje ez megy, egyik szülőmmel élek és a másik nem tulajdonít nekem kiskorom óta jelentőséget. Pár hónapja komoly egészségügyi dolog jött elő és nagyon sok szenvedésen mentem keresztül.

Most még rosszabbra fordultak a dolgok, ráadásul magánéleti dolgok tetőzik ezt,aminek nem tudom milyen következményei lesznek...

Nem tudok kitörni sehogy sem a helyzetből, mert újabb problémák jönnek fel a már meglévők mellé.

Így is nagyon labilis természetű vagyok sajnos, és idegileg egy roncs vagyok, nem tudom kezelni ezt...

Ilyenkor mit lehet?!

Mikor semmibe nincs lehetősége szinte menekülni már az embernek mert nem engedik a körülmények se?



L


2015. jún. 15. 00:30
 1/5 anonim ***** válasza:

először is sajnálom a dolgot,mert amit írsz az tényleg kétségbe ejtő.

a csóróság még elviselhető,de ha jön mellé egy komolyabb egészségügyi dolog,akkor tényleg para van.

nem ilyen szinten,de én is hasonlón megyek keresztül.

nekem a sport az edzés az önfejlesztés a menedékem.

ezt csináltam már akkor is amikor nagyon jól ment és most is amikor nagyon rezeg a léc.

valószínűleg ezért van az is,hogy attól még,hogy lecsövesedtem anyagilag és a lehetőségeim sokkal korlátozottabbak,az akaratom ugyanolyan stabil és rendíthetetlen.

2015. jún. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%
Magyarország jobban teljesít
2015. jún. 15. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Számomra (is) mindig nagyon rossz ilyen jellegű problémákat olvasni, mert ezek a dolgok tényleg minden emberrel előfordulhatnak.


Könnyű mondani (én se tartom be a saját problémáimmal kapcsolatban), de vagy beletörődsz a helyzetbe vagy belerokkansz még jobban. Gondolj arra, hogyha még jobban idegesíted magad, akkor az egészségügyi állapotod is csak rosszabb lesz és jobban tönkreteszed magad, amit pedig te sem szeretnél. Vagy lehet éppen ez az egész pont a sok stressztől és idegeskeskedéstől jött elő. Ne tedd rosszabbá!


Reménykedjünk abban, hogy a "kedves" államunk nem hagyja azt, hogy ne legyen mit ennetek. Ha pedig még van lehetőség és tényleg ennyire a reménytelen a helyzet, próbálj ki tényleg mindent, akár a lottót. Van, aki pont ekkor nyer egy nagyobb összeget, amikor már végleg pocsék minden. Ha hülyeségnek hangzik, ha nem, ki tudja megmondani? Próbálkozni lehet, meg elvileg a remény hal meg utoljára. Bár azt kétlem, hogy hazánkban valaki is megnyerné az ötöst... de talán a négyesre még van remény.


Na, de erre tényleg nem lehet alapozni, így csak marad az, hogy valahogy le kell küzdened lelkileg önmagad és nem szabad hagynod, hogy tönkre tegyen a sorsod. Még a legrosszabb helyzetből is van talán kiút. De, hogy miképp, arra neked kell rájönnöd és elég erősnek kell lenned, hogy leküzdj mindent. Van, aki a rákot is képes legyőzni elvileg. Meg kell próbálni ezt is és felülkerekedni ömagadon. Mit veszíthetsz?


Én mindenképp sok sikert kívánok neked és addig is tényleg próbálkozz sportolással vagy bármi mással, ami kis időre elvonja a figyelmed erről az átkozott helyzetről.

2015. jún. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítő válaszokat, jól esnek, megpróbálok erőt meríteni, sajnos mást nem tudok tenni.
2015. jún. 15. 10:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudtam segíteni, de sok kitartást kívánok és drukkolok, hogy minden jóra forduljon :)
2015. jún. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!