Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért sír itt az összes tini?...

Miért sír itt az összes tini? Lent kifejtem a kérdést.

Figyelt kérdés
Egész évben a nyáriszünetet várták, most meg jönnek a kérdések hogy mit csináljanak, 1000 szer felteszik 1 nap. Alapból nem tiszta, hogy miért várják a szünetet, ha iskolába akarnak járni? Kell az érettségihez, nem? Ha meg kell akkor miért akarják hogy ne kelljen bemenni, amikor önszántukból jelentkeztek az iskolába hogy elvégezzék, erre örülnek, ha "vége van". Ellentmondás. Ja és fetrengenek egész nap, 2 "barát" is itt sír, hogy nem találkozik vele a másik, mert az egyik azt hiszi hogy a másik nem ér rá, a másik azért nem kérdezi meg mert azt hiszi hogy a másik nem ér rá. De tényleg, miért vártátok a szünetet? Hogy ne kellejen iskolába menni, de azonkívül? És miért jelentkeztek iskolába, ha aztán nem akartok oda járni? Ez is baromság, örülnek, hogy elmarad az utolsó órájuk, de akkor miért mennek ha nem akarnak? És ha ők szabhatnák meg, hogy mennyi szünet legyen, akkor mit adnának meg? Ne legyen iskola? Akkor miért jelentkeztek, hogy be akarnak járni? (nem az általánosról beszélek hanem akik már nem tankötelesek). És semmittevéssel töltik az időt.

2015. jún. 14. 10:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nos akkor most te vagy ellentmondásos...18 éves korig tanköteles az illető, a te kérdésed mégis a tinikre vonatkozik, de aztán írod, hogy te azokra gondolsz, akiknek már nem kell iskolába járniuk hivatalosan...18 év felett az illető már nem számít tininek és nem is ír ki olyanokat, hogy nem tudja elfoglalni magát. Ennyi idősen az ember remélhetőleg már tud értelmes elfoglaltságot találni magának.

Tehát mi is a kérdésed?

2015. jún. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
tankötelezettség már csak 16 éves korig van, első.
2015. jún. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

#1

ez nem változtat a tényen, miszerint nem az a korosztály szokott ilyen idióta kérdéseket kiírni, hogy mit kezdjen magával a szünetben.

2015. jún. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valahol érthető, megszűnik a napi időbeosztás, amit ugyan terhesnek éreznek, de a hiányában elveszettnek érzik magukat. Egész nyáron kevés gyerek nyaralhat, a haverokkal facebookon tartják a kapcsolatot, érzékenyek ebben a korban, ha az illető nem válaszol azonnal, már rémképeket látnak, kevés gyereknek van olyan hobbija, elfoglaltsága, ami egész nap lekötné. 12-13 éves gyereket sok szülő nem szívesen enged el a strandra, vagy élővízhez, netán másik településre császkálni felügyelet nélkül, ők meg dolgoznak, 16 alatt diákmunkára se mehetnek a tinik.

Szóval valahol érthető, mint ahogy az is, hogy várják a vakációt, ne felejtsük már el, mi hogy voltunk annak idején ezzel.:-)

2015. jún. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

itt inkább ötleteket akarnak gyűjteni hogy ne otthon üljenek egész nap a szünetben. Én amikor sulis voltam már alig vártam hogy vége legyen. Nem a sulival volt bajom hanem a sok tanulással, jó olt utána kikapcsolódni meg lazulni egy kicsit. Én akkor gyerekként igaz inkább 12-15 éveskén simán feltaláltam maga a szünetben, majdnem mindennap elmentem itthonról ki valamelyik haverral vagy haverokkal és mentünk erre- arra elfoglalni magunkat. Amikor nagyon rossz idő volt akkor voltam jobbára itthon, internet már volt akkor akkor neteztünk online játékokkal is játszottunk de nem órákon keresztül, csak amikor kint esett az eső.


Amikor már gimis voltam akkor is vártam a szünetet hogy picit pihenhessek és jobban kitudjak mozdulni úgy hogy utána nem vár rám egy rakat tanulni való. Én is akkor majdnem minden hétvégén csináltam valamit a haverjaimmal. Most hogy már felnőtt lettem és elkezdtem dolgozni így igazság szerint nekem már nincs semmilyen szünetem, igazából nem is értem mit unják magukat a kölykök 2,5 hónapon keresztül manapság pedig jó idő van mehetnének strandra stb... de inkább otthon sírnak. Én személy szerint szívesen mentem volna munka helyett strandra például vagy pihentem volna otthon a hűvösbe mint a 40 fokos csarnokba futkossak meg pakolásszak a büdösbe. Jó nem vagyok finnyás mert van ennél rosszabb munkalehetőség is a környéken én mondjuk jobban szeretek dolgozni mint suliba járni sokan furcsállják hogy így élvezem, jó sokszor van amikor stresszesebb vagyok meg megy a piszkálódás bent de nem olyan vészes. Nekem annyiból rossz hogy bármikor bent foghatnak túlórára ha nincs váltó műszak olyankor a hajam égnek tud állni főleg hogy munka után is lenne dolgom, én szívem szerint pénteken munka után lementem volna strandra a kollégáimmal de nem mehettem mert este 6 ig bent kellett lennem mert nem volt az én munkakörömbe váltó délutánra és egyedül ember nem dolgozhat így 6 ig bent kellett lennem a társamnak meg este 6 ra kellett visszajönnie dolgozni este 10 ig hogy meglegyen délutánosba is a 2 ember. Neki annyiból volt jobb hogy ott lakik a gyárral szembe és simán belát onnan a szobájába mert annyira közel van. Én meg este 6 után örültem annak hogy még hazabírtam vonszolni magam hulla fáradtan és pihenni tudjak, pedig nekem is lenne bőven programom a nyárra olyan is ami nem kerül pénzbe de vannak dolgaim, nem érek már úgy rá, szóval én sem értem a mai kis tiniket miért sírnak pedig nekik Szeptemberig szabadságuk van és legtöbb iskola is szokott csinálni nyárra programokat táborokat, ilyeneket. Én a barátnőm öccsére vagyok igazán irigy mert ő sulijába elég sok nyári program lesz és mindegyikre eltud menni hogy ne üljön otthon. A barátnőm már szakmát tanul neki ott a nyári gyakorlat de utána még elmegy alkalmi munkára is hogy legyen pénze meg én nekem augusztusba lesz 2 hét "nyári szünetem" abból igaz az utolsó napon be kell mennem 6 órás ügyeletbe ami abból áll hogy 30 percenként körbejárom a csarnokba a helyiségeket ellenőrzök pár dolgot és leülök a Tv elé. De mi a barátnőmmel akkor is egy hetet nyaralni akarunk maradék időnkbe meg minden napra szervezünk programokat és mellé B tervet is hogy ha olyan idő lenne akkor se otthon üljünk egésznap.

2015. jún. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
16 év a tankötelezettség, 1-es, ne kötözködj ha nincs jó alapod rá. A kérdésem, hogy miért várják azt, hogy ne legyen iskola a nem tanköteles emberkék, ha el akarják végezni? Miért nem hagyják abba az iskolát, ha nem akarnak járni?
2015. jún. 14. 11:41
 7/21 anonim ***** válasza:
Ez nagyon egyszerű, aki tudja, milyen munkát szeretne végezni felnőttként, az elvégzi az ehhez szükséges iskolá(ka)t, ettől még nem feltétlenül szereti a tanulást, vagy legalábbis nem minden tárgyat:-) Én is utáltam a földrajzot pl., de nem kerülhettem ki a gimiben. Ez van.:-)
2015. jún. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor is ellentmondásos hogy nem akarnak járni de járnak. Ez olyan mint hogy én nem szeretem a spenótot mégis megeszem, mi értelme? Menjenek máshova. Egyenek kenyeret :D Vagy ne sírjanak, mert azt se tudják mit akarnak.
2015. jún. 14. 12:32
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

Istenem...

Nem a tinédzserek buták, hanem te, ha nem érted meg az élet egyszerű körforgását.

Senki sem akar éhenhalni, csöves lenni. Ahhoz, hogy legyen pénzed, normális állás kell. A normális álláshoz képzettség. A képzettséghez iskola.


Mindamellett, persze, hogy nem szeretik a közoktatást. Ki szeretné?

Nevetséges mennyiségű felesleges tananyag, alulfizetett, kiégett tanárok, semmi lehetőség a tehetséggondozásra.

"Érettnek" kiáltja ki őket az érettségi, de a valódi életről hol van fogalmuk?

Hogy pl: Hogy kell számlát befizetni, villanykörtét kicserélni, milyen hitelt érdemes felvenni, hogy kell egy kocsiban olajat cserélni, mik az előnyei és hátrányai a hitelkártyának, alapvető elsősegély, normális ételek megőzése, ami nem egy rántotta, hogy kell autógumit cserélni, mik az alapvető polgári jogai, a munka törvénykönyvének főbb részei...és még egy csomó dolog, ami leírva lehet, hogy nem tűnik reálisnak, de az illető majd bajban lesz miatta. DE HURRÁ! Tud cosinusos meg logaritmikus egyenletet megoldani, és tudja, hogy mi a kovalens kötés.

A magyar oktatási rendszer egy magolásra alapuló, tekintélyelvű, visszamaradott poroszos szánalom.

Persze a felsőoktatás se sokkal jobb, ott is sok a felesleges töltelék tantárgy, de az legalább szabadon választott.

Nézz már utána más iskolarendszereknek, és hasonlítsd össze a miénkel! Te melyikben éreznéd jobban magad? Ahol segítenek megtalálni az erősségeidet, és elérni a céljaid, és nem traktálnak felesleges, hasznavehetetlen dolgokkal, vagy ahol hosszú éveket vesznek el tőled a semmiért?

Nem azt akarja senki, hogy ne legyen iskola. Azt akarja mindenki, hogy JÓ OKTATÁS LEGYEN!

2015. jún. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
De ha szerintük szär jelen álláspontok szerint, és nincsenek vele megelégedve akkor miért járnak? Nem érted a kérdést. Ment a piros :) Ha nekem nem tetszik egy autó nem fogom használni csak azért, mert egy jobbat szeretnék. Gondolom te se, bár az írásod alapján lehet hogy meg sem értd a hasonlatot.
2015. jún. 16. 22:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!