Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy ne legyek irigy?

Mit tegyek, hogy ne legyek irigy?

Figyelt kérdés

Van egy lány az ismeretségi körömben, aki akármit csinál, mindig jó vége lesz. Elváltak a szülei még mikor kicsi volt, ezután az anyukája összejött egy tehetős férfivel. Most 2 országban van lakása (vagy lakásai?)a lánynak meg egy csomó luxusholmija.

Összejött egy sráccal 1 éve, egy hónap járás után beadta neki, hogy terhes, mire a srác megkérte a kezét. Utána kiderült, hogy nem is terhes, de fél évre rá megtartották az esküvőt. És csak a menyasszonyi ruhája 5ször annyiba került, mint az én havi fizetésem.

Nagyon nagy szerencséje volt a sráccal, mert gazdag is, jóképű is, meg szeretik is egymást.

Neki nem kell dolgozni, annyi a feladata, hogy ellátja a háztartást (jó, 5 szobás lakás).

Én dolgozom, mindegy, hogy hétvége, hétköznap, ünnep, és még egy másodállást is be kellett vállalnom, hogy havonta legalább egy ruhadarabot vehessek magamnak, ő meg 30 ezret simán kiad egy táskára, 50 ezret egy pár cipőre...

Emellett 8 nyelven beszél, nagyon szép, és mindenki imádja.

Hogy ne legyek irigy?


21 és 22L


2015. jún. 20. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Na, igen. Ez biztos, hogy elég jó kérdés. Sokszor gondolkozok én is azon, hogy az élet igazságos-e vagy sem. Én is sokszor vagyok irigy, bár nem akarok rosszat az adott embernek, meg nem is "sajnálom" tőle a boldogságot, de ha nekem nincs meg, akkor az éppen s***. Az ilyen emberekről alapból sem tudom eldönteni, hogy nekik most tényleg vannak-e problémájuk? (valószínűleg van, csak mi ezt nem értjük meg és/vagy nem látjuk)


Én mindig azzal próbálom nyugtatni magamat, hogy minden ember megkapja a maga s***ját, és előbb-utóbb rossz vagy épp, hogy jó lesz neki. Ki tudja, hogy az élete utolsó éveit hogyan fogja leélni? Ha még most minden szép és jó. Te pedig lehet (ha nem is fogsz úszni örömödben a végén), de viszonylag nyugisan leélheted. Tehát én azt mondom, hogy messze még az élet vége és ha most nélkülöznöd is kell, még a közepén, vagy a végén járhatsz jól :)


Morbid, de nincs jobb ötletem. Egy PÉLDA: Ha választani tudnék, hogy 40 éves koromig éljek, mint a hal vízben, de az utolsó 10 évemben megfizetnék lelkileg keményen minden egyes "boldog" éveimért, vagy egész életemet viszonylag átlag emberként éljem le, de nem vár kellemetlen meglepetés, akkor én az utolsót választanám.


Lehet hülye elmélet, de biztosra senki nem mondhat semmit.

2015. jún. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elég idétlen példa, mert nem 50 éves koromig akarok élni :D Szóval még +20 évet tegyetek hozzá :D
2015. jún. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért kellene irigykedni? Úgy értem mire való az? Mármint azon kívül, hogy magadat emészted amiatt, amilyennek TE látod a másikat onnan messziről.


Ráadásul azzal neked se lenne semmi bajod, ha te vehetnél 30 körül táskát. Vagy ha nem vennél akkor se, mégis megvenné neked a kedves, akkor is, ha azonnal kihajítod a francba. Tehát ez alapjában véve nem egy rossz dolog. Nem az a baj, hogy emberek jól élnek, hanem az, hogy emberek rosszul élnek közben. A kettő között lehetne összefüggés, de igazából nem a gazdagokon múlik a szegények jóléte. Oké, a többé-kevésbé már gazdagok közül néhány ott van egy-egy fontosabb döntéspozícióban a mi jólétünkre is hatással, de nem azért vagy szegény, mert a gazdag rétegnél van a pénz. Azért vagy szegény, mert sok a munkaerő, kevés a munka. Azért kevés a munka, mert errefelé kicsi a befektetési kedv, nem stabil a környezet. Azért nem stabil a környezet, mert Stadiontákoltató Viktor Vezér igyekszik elődei nyomdokaiba lépni, és a magyar gazdaságot hasonlóvá tenni a tündérek elvarázsolt erdejéhez, ahol akkor nyílik előtted út, ha nem várod, és akkor tekerednek köréd a fák és bokrok legszúrósabb ágai, ha szeretnél is valamit.


Egyébként ha nem akarod irigységnek gondolni, találsz ezer más nevet neki. Lehet, hogy csak vágysz arra, ami neki adott (szerinted). Lehet, hogy el is szeretnéd érni, csak objektív akadályai vannak (szerinted). Lehet, hogy csak a szerencsét várod, hogy rád mosolyogjon, és még sose mosolygott rád (szerinted: vagy csak nem figyeltél épp). A sok zárójeles "szerinted" arra való, hogy jelezze: érdemes mindig fenntartanunk a tévedés jogát a saját meglátásainkkal kapcsolatban is. Termékeny dolog.


A "beadta neki, hogy terhes" rész azért meg kell mondjam, beszédes eléggé. Szerinted mennyi esélyt adok annak, hogy ez egy harmonikus, szép kapcsolat? El kell látnia a háztartást? Gondolod nem érné meg sokkal jobban, ha a 8 nyelvvel meg ilyenekkel ő is csinálná a lóvét, és egy korrekt bejárónő meg éttermi házhozszállítás megoldaná a többit? Még ha csak azt tenné, amit a legjobban szeret, akkor is kijönne a többletbevételből a ház rendben tartatása. Egész érdekes verziók jutnak eszembe, hogy mitől állhat így a helyzet.

2015. jún. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van olyan lány is, akinek az apukája olajsejk vagy király, és egy hétvégi bevásárlás során többet költ, mint az általad említett család egész vagyona.


A legostobább és legértelmetlenebb dolog a világon lelkibetegnek lenni azért, mert vannak nálad gazdagabb, szerencsésebb emberek.

2015. jún. 21. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3: Ez egy értelmesebb válasz, mint az enyém :)


De nem feltétlenül kell az embernek pénzre gondolni, ha az irigy szót ellemzi. Van, aki saját hibáján kívül kerül olyan helyzetbe, hogy MINDEN próbálkozása ellenére nincs párja (nem 17 évesekre gondolok), vagy ilyesmi.

2015. jún. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Totál mindegy. Ha reménytelenül ronda vagy, akkor alkalmad nyílik olyan képességek fejlesztésére, olyan emberek megismerésére, hogy a könnyen élőnek helyből ki kellene durrannia az irigységtől. De senkinek nem kell a másét kívánnia. Vagy ha mégis megtörténik, semmi baj, csak ne rugózzon már a saját kárára olyasmin, amin hirtelen egyáltalán nem változtathat!
2015. jún. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!