Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a sociális fóbiás képes...

Ha a sociális fóbiás képes lenne felfogni a társas szituációkat kihívásként akkor nagyon hamar le lehetne küzdeni őket, nemde?

Figyelt kérdés

Pl elképzelek egy olyan nagyon élethű virtuális 3D-s játékot amely élethű embereket mutat, társas reakciókat, és a feladat az lenne, hogy minél természetesebben, és a legkevésbé félelmet mutatóan viselkedjünk


Egy két hónap alatt, egy ilyen géppel az ember teljesen kigyógyulhatna a fóbiából azt gondolom, de mégis mi akik egyszerűen nagyon nehezen érzik jól magukat emberek között, ez van, hogy évekig, vagy élethosszig tartó probléma


Mit gondoltok?



2015. jún. 25. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, számítógépekkel nem fogunk kigyógyulni ebből a betegségből. Ehhez hús-vér emberekkel, esetleg sorstársakkal való beszélgetés, terápia szükséges. De ez is inkább csak enyhít a tüneteken.
2015. jún. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

de egy hiperélethű számítógép pont arra adna lehetőséget, hogy annyira magabiztosan kezeljünk bármely szitut, hogy nem vesszük magunkra.. a sima gyakorlás nem elég


mert ott romlik el a dolog, hogy míg egy "normális" ember egy béna szitut szimplán megéli azt elfelejti, de mi meg nem bírjuk túl tenni magunkat, a félelem miatt, hogy mások vajon mit gondolnak rólunk azóta

2015. jún. 25. 18:23
 3/5 anonim ***** válasza:

"de egy hiperélethű számítógép pont arra adna lehetőséget, hogy annyira magabiztosan kezeljünk bármely szitut, hogy nem vesszük magunkra.."


és pont ez a baj vele.

Tanulni mind a pozitív élményekből, mind a negatívakból tudsz, de ezeknek a valóság síkján kell megtörténniük ahhoz, hogy bármilyen hatással legyen rád.


Én például mikor menzás voltam, mindig féltem befizetni az ebédemet a gazdaságiban. Eleinte izgultam nagyon, remegett a kezem a pénz átadásakor, és a nevem aláírásánál, de év végére eljutottam addig, hogy mindenféle előzetes pánikolás nélkül léptem be az ajtón.

Tanulni csak úgy tudsz, hogy folyamatosan belekényszeríted magad az ilyen helyzetekbe. Nem a kényelmet kell keresni, ha valamennyire is ki akarsz ebből gyógyulni.

2015. jún. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha az ember szocfóbiás, a játékban is az lesz. Ha teljesen névtelenségben megy a dolog, akkor talán. De nem látom értelmét, mert ez nem egy olyan dolog, amit megtanul az ember.


Nem az a betegség alapja, hogy nem tanult meg szociális interakciókat és nem volt elég sokat ilyen helyzetekben. Van hogy tudja azt mutatni, nem pánikol, de belül mégis k*va szar neki. Rosszul érzi magát akkor is ha több százszor volt már közel ugyanabban a szituációban, pl hogy egy boltban vásárolt. Van aki mindennap lejár a boltba, mert nincs ki lemenjen helyette, mégis minden egyes alkalommal parázik.

2015. jún. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
egyébként arra jöttem rá ha lefoglalom az agyamat mással akkor nem foglalkozok ezzel az érzéssel annyira erősen, pl mondjuk, ha 25 darázs egyszerre csipkedne miközbe vásárolok, akkor nem érdekelne, hogy a eladó vajon mit gondol magába..de ha van időm rá gondolni akkor zavar, és frusztrált vagyok
2015. jún. 25. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!