Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg eszeveszetten szórom...

Tényleg eszeveszetten szórom a pénzt?

Figyelt kérdés

A fizetésem 30%-a elmegy minden kötelező befizetnivalóra, 60%-ot félreteszek, 10%-ot szoktam magamra költeni ruhákra és kiegészítőkre.

Nincs teli egy gardróbszoba kacatokkal, annyi holmim van, amiből szerintem változatosan lehet már öltözködni.

Erre mindenki puffog meg fujjog, hogy nem kéne havonta új ruhát venni (ebben a hónapban vettem 3 pólót, 2 melltartót és 1 nyáriruhát), ebben a hónapban ha van eszem, már nem megyek boltközelbe.

Korábban sosem voltak ruháim, 20 éven át más megunt holmijában jártam, nem ritkán szakadtan, mert egyszerűen nem volt pénzem.

Most, hogy dolgozom, szeretném kicsit nőnek érezni magam.

Erre mindig kapom, hogy 3 pólóval és egy nadrággal is ki lehet húzni egy nyarat, legalábbis nekem is sikerült korábban minden éven.


Miért szúrja ez ennyire egyesek szemét?


(nincs turi errefelé)


2015. jún. 27. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát, ő... Nem. Nem ezt hívom annak, ha valaki eszeveszetten szórja a pénzt.


Bár nyilván te nem 120 nettót keresel, mint én. Nekem durván 40 ezer megy el a kötelezőre, a maradékból pedig félreteszek valamennyit és táplálkozom.


Mondjuk hogy előrébb jussak én nem engedhetem meg magamnak, hogy ruhákat vegyek. 3 hónapja dolgozom, de még egy cipőt sem vettem és így vagyok most +40 ezer forintnál.


Gondolom irigyek, mert kevesebbet keresnek nálad és ennyi. Ne foglalkozz velük. Költs arra, amire jól esik. Én is azt teszem igazából. Magunkért dolgozunk, nem másért.

2015. jún. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
ha a fizud 60 %-át félre tudod tenni, akkor kizárt, hogy szórnád a pénzt
2015. jún. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Szerencsés vagy, hogy 60%-ot félre tudsz tenni :)


De a kérdésre válaszolva: ne foglalkozz mással. Nem szórod nyílván a pénzt, ezt te is tudod, csak elbizonytalanít a külső hatás, amire néhány ember - ahogy te sem meg mondjuk én sem - nem tud magasról ejteni.

Pedig ez lenne a helyes megoldás :)


A helyedben már csak bevásárolnék magamnak azért is, hogy megmutassam magamnak és a nagy világnak :D

2015. jún. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Hát ez nem pénzszórás. Bár lehet felsőket venni mondjuk 20-30 ezerért is és persze néhány száz forintért is. Az nem mindegy.

Csak irigykednek. A te pénzed, nem tök mindegy nekik.

2015. jún. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
1500Ft-nél többet nem adok ki pólóra, szóval azért odafigyelek
2015. jún. 27. 13:32
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom elképzelni, hogy ez kinek a szemét szúrhatja. Az én pénzügyeimről pl. eleve nem tud senki a férjemen kívül, nincs rálátásuk, hogy hány pólót vagy bármit veszek, a férjem meg nem szólna ilyenért. Ilyenkor nyáron kicsit mindenki jobban költekezik, jó az idő, szeretünk járkálni ide-oda, óhatatlanul meglátunk ezt-azt. De szerintem nem szórod a pénzt. Az szórja a pénzt, aki készételt rendel főzés helyett, vagy azért vesz meg valamit, hogy utána a szekrényben álljon vagy minden héten mulatozik és zabál.
2015. jún. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 schocko ***** válasza:
0%
Azért 60 százalékot felesleges félrerakni, én a te helyedben pár évig mindet elkölteném, felélném, mert vagy most, vagy soha, s takarékoskodni később is ráérsz...persze egy jó autóra vagy motorra nem árt gyűjteni, de akkor sem olyan A-ból B-be menősre...
2015. jún. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát egy idegennek nincs semmi beleszólni valója, az tény. De ha mondjuk a szüleid mondják, akiknél laksz, etetnek vagy valami és így tudod eltenni a fizetésed nagy részét, ők meg kénytelenek fogukhoz verni a garast és még ennyit se engedhetnek meg maguknak... az más szitu.

Egyébként nem ész nélküli pénzszórás, szóval különösebb lelkifurdalásod ne legyen semmiképp, csak szitutól függően azért más a leányzó fekvése és nem biztos, hogy ugyanúgy kell szájalnod. :D

2015. jún. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem a szüleimmel élek, külön.
2015. jún. 28. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!