Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondja anyám, hogy...

Miért mondja anyám, hogy szórom a pénzt, ha igazából nem is?

Figyelt kérdés

Egy kisebb városban lakunk, Pestre járok egyetemre (az 100 km innen), albérletben lakom ott, hétvégére hazajövök. Vonattal közlekedek pest és itthon között.

A barátom a mi városunk és Budapest közötti településen lakik. Néha azt csinálom, hogy hazajövök pénteken, és szombaton vagy vasárnap elmegyek a barátomhoz, majd onnan pestre (ekkor busszal)

Anyám múltkor kiakadt, hogy túl sokat utazgatok így, hogy barátomhoz is megyek, szórom a pénzt fölöslegesen.

A vonatjegy itthonról budapestig 840 ft. A buszjegy barátomékig 325, onnan budapestre 560 ft. Szóval keményen 45 forinttal kerül többe így az utazás..

Képtelen felfogni, hogy ez nem pénzszórás.

Meg azzal is jön folyton, hogy hétközben túl sok pénzt költök. Napi ezer forintból ebédezek, kétnaponta veszek másfél liter ásványvizet, és ennyi, ezen kívül csak a vonatjegyemre költök. Meg fél évente elmegyünk moziba.

Egyáltalán nem érzem úgy, hogy sokat költenék, már nem tudok min spórolni, csak ha nem ebédelek. Így se szoktam reggelit meg vacsorát enni...

Mit kezdjek vele? Annyira unom már az állandó vitákat.


2014. dec. 20. 12:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Vezess pénzügyi naplót és mutasd be neki.
2014. dec. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

én anyám is ilyen, pedig szinte semmire nem költök a köteleőeken kívül


szerintem könnyebb a másikban a hibát keresni, segítség helyett. ezt akarja előre kivédeni.

2014. dec. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szerintem az van, mint az én szüleimmel az egyetem végén. Az utolsó két évben már nem támogattak, szerintem bele fáradtak. Tudom, hogy megterhelő volt anyagilag nekik, de ők erőltették. Ráadásul pont a végén álltak jól anyagilag. Plusz dolgoztam az egyetem elejétől fogva, bár ez nem fedezte teljesen a költségeket, főleg vizsgaidőszakban volt baj. Mindegy, túléltem, dolgoztam, most támogatom én őket.

Kezdj el dolgozni.

2014. dec. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A napi 1000-et nézve gondolom minden nap étteremben eszel; magadra főzni sokkal olcsóbb.
2014. dec. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem tudok főzni, reggeltől estig egyetemen vagyok, 1-2 óra szünetem van.
2014. dec. 20. 14:44
 6/15 anonim ***** válasza:

Na ez már csak kifogás, olyan nincs, hogy reggel 6tól este 10ig folyamatosan órán vagy, hogy TÉNYLEG ne legyen időd kaját csinálni. Főzz meg hétvégén előre, fagyaszd le, vidd el magaddal. Meg kötve hiszem, hogy nincs 1-2 szabad órád mondjuk egy héten kétszer.

Egyébként attól függ. Ha egy fillért nem adsz a költésbe, akkor tényleg csak szórod a pénz. Ösztöndíj, diákmunka és akkor nem csak tartod a markod és lesz jogod háborogni, hogy te nem szórod a pénzt.

Gondolom nem azért mond anyukád ilyeneket, hogy neked direkt rossz legyen, csak ő sem a fáról szedi a költőpénzed és valószínűleg nem teheti meg, hogy napi ezresből vegyen menüt.

2014. dec. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Reggel megfőzöd, és beviszed az egyetemre. Vagy hétvégén megfőzöd, lefagyasztod, és reggelente felmelegíted.
2014. dec. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ne ezen akadjatok már fent. Anya is főleg a busz miatt vitatkozik velem, ő maga mondta nekem, hogy egy emberre nem éri meg főzni, nem ez a baja.
2014. dec. 20. 17:22
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a barátoddal lehet valamimbaja, vagy azzal, hogy elmész hozzá.
2014. dec. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szerintem is, de nem értem, ha barátom itt van, nagyon rendes vele, meg mondja hogy mennyire bírja, stb..
2014. dec. 20. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!