Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok a 16 éves lányok, akik...

Azok a 16 éves lányok, akik saját nevükkel regisztrálnak ide, és Ask fm-en, Twitteren, Facebookon is képpel, lakóhellyel megtalálhatóak, nem félnek?

Figyelt kérdés

Három kép is volt a lányról, ráadásul durva volt megfigyelni, ahogy az idővel változott. Az elő képen, még egy aranyos gyereklány, a 3-on pedig egy kócos hajú, kifejezéstelen arcú, szintén gyereklány...


Néhányan teljesen kiadják magukat a tinik közül és ez nagyon veszélyes!



2015. jún. 27. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Sajnos a szülők többsége telibesz...ja, mit csinál a gyerek, amíg kussban van a szobájában. Az iskola meg alkalmatlan arra, hogy felvilágosítsa a gyerekeket - legyen szó drogról, szexualitásról vagy internetes biztonságról. Úgyhogy nem, ezek a fiatalok nem félnek. Mondjuk nem is félniük kéne, hanem gondolkodni, de ez utóbbi a fenti tényezők miatt nem megy...
2015. jún. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy amire elmondhattam volna neki, hogy veszélyben van így, addigra letiltott, mert csak az egyik zenéje tettszett, amit belinkelt...


Félelmetes, hogy főleg tini lányemberek, teljes személyazonossága "lenyomozható" az internetről...


Az iskolákban ezt külön tanítani kéne, mármint az internetbiztonságot. Az a baj, hogy se a szülők, se a mai tanárok nem ismerik azokat a fórumokat, amiket a mai tizenévesek használnak.

2015. jún. 27. 15:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, ez nyilván elvezet oda is, hogy a pedagógusok közt kéne egy komoly fiatalodás, csak hát motiváció erre nulla... :(
2015. jún. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Viven kérdései ***** válasza:
Én utálom ezeket a közösségi oldalakat ahol nem maradhatsz anonim.Senki se fog veled beszélni ha nincs rólad kirakva kép és ha beszélnek is veled akkor folyton követik a képed.És amúgy is ott keverik a sok szart minden teren.(politika.művészet...stb.)Nekem ezzekbol semim nincsen és nem lesz.Az osztálytársaim nem fogadják el és regiszralnak a nevemben ilyenekre és felhasználják a saját céljaikra.És minden féle hülye fotót töltenek fel amin én vagyok és oda irosgatnak sértő szavakat.Elvileg már "én"nem vagyok a Facebook on található.:)
2015. jún. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Add ki magad tinilánynak, könnyen csacsogd ki a lakcímed, aztán ha látod az illetőt jól verd el.


Ennyi erővel odamegyek egy iskola elé és már onnan látom merre mennek a fiatalok. Felszállok arra a buszra amelyikre ő, és megnézem hol szál le.

Mi veszélyes van benne?

Leparkolnak ház elé és ahogy kilép ajtón elrabolják? Ezt az általad linkelt közösségi oldalak nélkül is meg lehet csinálni, nem nehéz 16 éves tinilányokat találni.


Aki nem regisztrál facebookra az legtöbbször problémás ember, vagy valójában komoly munkája miatt nem engedheti meg, hogy lenyomozzák. A rendőrség megtalál enélkül is. Aztán rengetegen társkeresésre használják, így senki ne csodálkozzon, ha képet kérnek tőle, vagy anélkül szóba sem állnak vele.

Aki az internetet használja, ahoz ép úgy eljutnak ezek az óva intések is. Szombat esténként a ház előtt is elsétál egy 3-4 fős fiatal lányokból álló társaság. Ők is félhetnének. Sőt, mindenki félhetne.

2015. jún. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Túl buták vagy naivak, hogy féljenek.

Az igaz, hogy a való életben is könnyű lenyomozni valakit, de azért reálisan nézve nehezebb kivitelezni, sok időbe és energiába kerül és elég könnyű elkapni az embert.

Egy gép mögött ülve soha, senki nem tudja meg kb. Megtalálod facebookon. Nincs annyi esze, hogy az adatait, bejegyzéseit, képeit csak a barátai számára tegye elérhetővé. Tipikusan ezek az emberek, akik kényszeresen megosztanak magukról minden iskolát, lakóhelyet, állandóan kihívó képeket rakosgatnak fel, ami nagy számú emberhez kerülhet.

Mindenhonnan posztol, képet rak fel, bejelentkezik - ergo tudod hol van és kikkel.

Még van néhány oldala, ask.fm mondjuk, ahol a név nélküli anonim janikkal bunkózik vagy flörtöl meg kiadja magát...

Megteszi, mert úgy érzi fiatal, sok lájkot kap, menő és úgyse érdekel senkit, sose találkoznak, amúgy is kit érdekel, ha megbántja... csak épp nem lehet tudni, melyik agyatlannál mennek el eléggé otthonról.

Sajnos ez nem kitalált eset. :(

Ott van a sok netes zaklatásos eset is, annak is köze van ehhez is.

Tényleg oktatni kéne, csak a valóságban ez nem kivitelezhető. A szülők meg a legtöbb esetben nem értenek hozzá vagy nem érdekli, mit rak ki a gyerek, sokszor meg egyszerűen nem tudja.

Pedig ha tudná, hogy a fél ország látta már a lakást minden értékkel együtt és a gyerek azt is kiírja, hogy mikor nincs otthon senki, mert "hurrá nyaralunk, egy hét múlva jövök"... lehet újraértékelnék. :D

Sajnos a mostani fiatal generáció az, aki nagyon megszívja ezzel az egésszel. Talán néhány év múlva már rájönnek az emberek, hogyan lehet ésszel használni az internetet, de ott még nem tartunk a nagy átlagot nézve. Most még úgy van vele a többség, hogy ilyen csak mással történhet.

2015. jún. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!