Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szinte mindent sajnálatok...

Szinte mindent sajnálatok saját magamtól is, mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Dióhéjban a történetem: 23 éves vagyok, dolgozom és mellette levelezőn tanulok. Emellett nem sok szabadidőm volt kb. szeptember óta, mert tényleg sokat dolgozom, a suli meg kéthetente pénteken és szombaton van, beadandók, vizsgaidőszak stb. gondolom nem kell bemutatnom. Szerencsére a múlt héten sikeresen végeztem a vizsgáimmal, úgyhogy egészen szeptemberig nem kell semmit sem tanulnom. El sem tudom mondani milyen érzés, hogy végre azt csinálhatok hétvégén amihez kedvem van. Elhatároztam, hogy ezen a nyáron nagyon boldog és önző leszek és azt fogom csinálni amihez kedvem van és próbálok mindenben részt venni amiben csak lehet. Sajnos azonban mindenre sajnálok pénzt kiadni, annak ellenére is, hogy jól keresek. Egyszerűen sajnálok költekezni. Nyilván ennek van előnye is, de valahol gáznak érzem, mégiscsak most vagyok fiatal és élnem kell. Szerintetek ezen lehetne valahogy változtatni? Így nem tudom magam felhőtlenül jól érezni, pedig az lenne a cél.
2015. jún. 26. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Önző és boldog :D ez így kicsit nagyon furcsa hozzáállás. Ahhoz hogy valami boldogítson nem feltétlen kell a pénzt két kézzel szórni, és önzőnek lenni. Menj el nyaralni a barátaiddal, bulizz a nyáron, jelölj ki valamennyi összeget amitől nem költesz többet, amit meg kijelöltél azt oszd be, számolj előre hogy mi mennyibe fog kerülni, így takarékosan is tudod jól érezni magad. Vagy csak pihend ki magad rendesen, már az is sokat ér.
2015. jún. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valamikor én is tanultam munka mellett levelezőn.

Szerintem nem negatív tulajdonság az ha nem költekezel meggondolatlanul. Hanem mivel a tanulás mellett kemény munkával kerested meg, ezért reálisan átláthatod hogy minek mi az ára. Például nem fogsz betérni egy olyan szórakozóhelyre ahol egy pohár sört százezer Ft-ért adnak és még fogva is tartják a vendéget amíg nem fizet. Na jó ez ez szélsőséges példa volt. De kisebb átveréssel tele a világ ahol túl sokat kérnek vagy akár pénzt kérnek olyanért ami akár ingyen is lehetne. És nem szeretsz balek lenni, ahogy én sem. De ettől még érezheted jól magad, élhetsz jól és szórakozhatsz is bármennyit. Sőt, én csak akkor érzem jól magam ha sikerül kivédenem hogy átverjenek.

Amikor munka mellett tanultam, nem mondhatnám hogy nem éltem volna a nagybetűs életet, de ez nem jelentette azt hogy meggondolatlanul költekeztem volna. Ellenkezőleg, ügyeltem arra hogy ha például tiszta ásványvízhez fúrt kútból korlátlan mennyiségben és ingyen is hozzájuthatok otthon, akkor felejtsem el a vízórát vagy a palackozott vizet. Mert a szolgaság, a függőség az nem a gazdagság irányába vezető út, hanem az a másik irányba vezet.

Kétlem hogy például a számítógépeden nem hallgatsz meg egy-egy jó zenét, tehát nem sajnálod magadtól. Viszont ugyanazt a zenét miért hallgatnád meg egy füstös kocsmában, ahol már nem ingyen van és hát az alkohol sem előbbre szokta vinni az életet. Kivéve persze a kocsmárosét.

A tapasztalatom az hogy pont keveset költve de nagy eredményt elérve lehet igazán boldog az ember. Vagyis attól hogy nem szórod a pénzt, az nem jelenti azt hogy nélkülöznöd is kell.

2015. jún. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az önzőséget nem úgy értettem, hogy másokat eltiporok, kigúnyolok, megalázok. Szimplán csak úgy érzem, hogy eddig túlságosan másokkal foglalkoztam, hogy mások mit akarnak, mit gondolnak és szinte sose vettem figyelembe, hogy nekem mi az ami jó lenne, mi az amit én szeretnék. És igenis kell az önzőség ahhoz, hogy boldogabb lehessek. Nem akarom úgy leélni a fiatalságomat, hogy majd hiányoljak olyasmit az életemből, amit megadhattam volna saját magamnak, de nem mertem.
2015. jún. 26. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!