Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A MAGYARSÁGTUDAT nektek mit...

A MAGYARSÁGTUDAT nektek mit jelent?

Figyelt kérdés
Úgy tűnik, sok embernek semmit. Talán az oktatás-nevelésben történt hiba? Régebben ez egy alapélmény volt, ami büszkeséggel töltötte el az embert...Nem?

2015. jún. 28. 07:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én pont azt veszem észre, hogy túl sok embernek jelent a magyarsága valami "kiugró teljesítményt". Innen jön ez az elképesztő gőg és felsőbbség. Személy szerint úgy vagyok vele, hogy az egyéni/csoportos TELJESÍTMÉNYT értékelem, nem valamiféle velem született állapotot.
2015. jún. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 schocko ***** válasza:
Hogy tudok magyarul (is)...
2015. jún. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
semmit! ez egy mocskos ország, ahol tönkre teszik az ember életét!
2015. jún. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Ezelött 50 évvel még volt valami, amire büszke lehetett az ember, ha magyarnak tartották.


Ma nem igazán - legalább is én nem tudok egyetlen olyan dolgot sem említeni, ahol a mai életben a magyarság mint alapélmény pozitív dolgot jelentene.


Egy mai átlag magyar mire legyen büszke: hogy alapdolog mindenki ( bocs, a nagy többség) számára az adócsalás, a másik átverése, az erkölcs eltünése? Olvass utána akár ezen az oldalon is: ha valaki adócsaló, ügyeskedö, bliccelö, sikkasztó - az a többség szerint nem elítélendö, "mert mindenki ugyanúgy csal-lop", csak nem mindenki bukik le, vagy ahol az üzletekbeni lopás a normális - lásd az élelmiszerüzletben végigenni a polcokat és utána nem fizetni, mert a boltnak úgy is nagy a haszna és drágák az áruk, stb..


Ez nem az oktatás-nevelés problémája, hanem az egész társadalomé, aki nyitott szemmel jár ebben a világban, az látja, hogy akinek pénze/hatalma van, az gátlástalanul kihasználja a többieket - és ezért még elismeréset is kap, mert "élelmes"!


Aztán vannak, akik elkerülnek nyugatra, ahol látják, hoyg azért mégsem ez a normális, ott még vannak emberi és erkölcsi értékek, ahol a magyarok a legtöbb viselkedése alapján a negatív csoportba tartoznak, amikor az üzletekben ki kell írni "magyar ne lopj", és ezt jogosan.


Ha ezeket végigiggondolod, akkor kérdezd meg magadtól, hogy MI AZ, amire MA büszke lehetne egy magyar ember. (Az, ami ezelött 100-500 évvel történt, már nem aktuális!)

2015. jún. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mit kellene jelentenie? Egyelőre még nem mindig szégyellem, hogy magyar vagyok, habár elég sok inzultus ért már emiatt külföldön, mivel szépen, szisztematikusan - köszönet kedves politikusainknak - tesszük tönkre a megítélésünket.

Egyébként semmit sem jelent, én ember vagyok, függetlenül attól, hogy milyen származásom van. Egyébként meg inkább szeretem pl. Amerikában azt mondani, hogy Európából jöttem, mint hogy Magyarországról.

2015. jún. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

"A világ legszebb nőit"

De ha a mostan szépségverseny résztvevőiből indulok ki és ezek a leg-leg nők, akkor bizony bajban vagyunk:D

2015. jún. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Semmit.



Büszkének kellene lennem valamira? Mire?


Arra, hogy ellehetetlenít vállalkozóként?

Arra, hogy bruttó bérem 34,5%a megy a levesbe?

Arra, hogy a megadózott pénzemet is megadóztatja?


Ez az ország engem nem támogat semmiben. Csak a véremet szívja!

2015. jún. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Egy olyan fogalmat amit szemét politikusaink kihasználva sok embert tudnak a másik ellen uszitani illetve a falnak vezetni.
2015. jún. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
10%

Sokáig nekem sem jelentett semmit.

Aztán láttam a kis homokos siránkozó liberálisokat, hogy elmennek ebből az országból, meg hogy szégyellik a magyarságuk. Ők azt vallják, hogy senkit nem érhet bántalmazás akármennyire is beteges amit tesz, amíg másnak nem árt vele. Nekik ez az erkölcs. A nagymagyarok meg úgy vannak, hogy meg kell akadályozni ezeket a beteges dolgokat, azért hogy észnél tartsuk az embereket. Nekik ez az erkölcs.

Egy nemzetnek össze kell tartania, hogy erős legyen. De nincs háború ami összekovácsolna minket. A legtöbb "turbomagyar" meg skinhead keresi a balhét, vagyis valójában azt, hogy megakadályozzák bűnösöket. Bátraknak tartom őket. És ez az utóbbi réteg milliószor szimpatikusabb mint a siránkozó ballibsi. Ezért érzem úgy, hogy magyarságtudat van bennem.

2015. jún. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
lokálpatriotizmust
2015. jún. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!