Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mihez kezdjek így magammal?

Mihez kezdjek így magammal?

Figyelt kérdés
Elvégeztem az iskolát és leraktam az érettségit.Egyetemre nem megyek,mivel nem lenne erőm több időt tanulással tölteni,főleg ebben a rendszerben.Az életcélok megvannak,csak enyhén szólva is nagyon távol állnak jelenlegi helyzetemtől,az elérésük sajnos szinte lehetetlen tisztességes úton.Lassan oda jutok,hogy az egyetlen dolog ami érdekel az a pénz.Soha semmilyen eredményt nem voltam képes elérni tisztességes úton,az élet minden területén csak azt néztem hol lehetséges a csalás,hol vannak kiskapuk.Pár éve mikor még gyermek eszem volt a barátaimmal játszottunk online szerepjátékokat(metin2,wow meg hasonlók).Szerintem akkor kezdődött el bennem ez a dolog.Kitaláltam különféle trükköket amikkel a játékostársaimat(nem a barátaim,hanem a több száz idegen játékost) rövidítettem meg,így jelentős előnyt szereztem.Ahogy kinőttünk a játékból és jött a bulizós korszak akkor ráeszméltem,hogy az ott használt teknikákat kicsit átdolgozva az életben is be lehet vetni.Lényegében az élet is olyan mint egy hatalmas szerepjáték 7 milliárd felhasználóval.Ezután már a kis trükkökkel komoly zsebpénzeket lehetett titokban csinálgatni.Most véget ért ez a korszak is és kiléptem a nagybetűs életben.Folytathatnám komolyabb szinten ezeket a dolgokat,könnyedén lehet egy hét alatt is akár 100 rugót összeszedni,de nem teszem,nem a lelkiismeretem tart vissza hanem a tudat,hogy itt már a lehetséges következmények is jelentősen komolyabbak és az esetleges hibákért komoly évekkel fizetnék.Szeretnék tisztességes munkát és jó fizetést,csak sajnos országunkban vagy tisztességes vagy és nyugodtan alszol,vagy pedig pénzt keresel,nem nagyon jár együtt a két dolog.Hogyan tudnék változtatni a hozzáállásomon?
2015. júl. 1. 15:24
 1/1 anonim válasza:

Az a helyzet, és gondolom erre már te is rá jöttél, hogy ez nem mástól, hanem csakis tőled függ. Elég durva az amit leírtál, és én őszintén sajnállak.

Tudom hogy nehéz, de valamit el kell hogy kezdjél dolgozni. Én még azt is megkockáztatom, hogy először még mindegy, hogy milyen munkát vállalsz, csak szaktasson bele a felelősségteljes és rendszeres életstélusba. Ezek után hidd el hogy könyebb lesz. Idővel csak rá jösz hogy mit szeretnél, óriási lehetőségek vannak az életben, amiket el sem tudsz képzelni, egyre nagyobb az ember szabadsága és nincs olyan hogy lehetetlen.

Ez már nem játék, nem fikció, és nagyon jól észrevetted, hogy következménnyel jár közel minden amit teszünk, eldöntünk, sőt csupán kimondunk. Senki sem kezdte úgy az életét, hogy előre tudta, hogy sikeres, pénzes, gondtalan életet fog élni. Harcolni kell érte, ez az igazság, mert nem kapjuk ingyen az elismerést, és céljainkat úgy a legkönyebb elérni, hogyha teljes szívvel hiszünk magunkban.

Tudom hogy ezt leírni könyebb mint fel állni, és bele vágni, de te is tudod, hogy egyszer muszáj lesz. Nem ülhetsz tétlenül, várva valami csodára, mert a gondjaid megoldása és az álmaid nem hullanak csak úgy az öledbe...

Bármi is az életcélod, NEM lehetetlen. Ennyit kell hogy elhiggyél, és minden menni fog :)


Én azt ajánlom (bár foggalmam sincs a magánéletedről), hogy kezdjél el edzeni, tornászni, mivel ez boldogsághormont termeli, növeli az önbizalmat, és nem hagyja lankadni a motivációt.


Csak elkezdeni nehéz (nagyon nehéz). Tapasztalatból mondom.


Remélem hogy változtadsz az életfelfogásodon, mert NEM VÉLETLENÜL SZÜLETTÉL MEG, MINDENNEK CÉLJA ÉS OKA VAN. Ezen gondolkozz el...

2015. júl. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!