Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kezdjek egy olyan emberrel...

Mit kezdjek egy olyan emberrel, aki minden túl gondol, és folyton rágodik, és magammal, aki én is ilyen vagyok, de zavar ő?

Figyelt kérdés
Egyszerűen zavar az, hogy emiatt mintha folyton értelmetlen beszélgetéseink lennének, ha meg nem beszélünk, attól még utáljuk egymást, és idegesitően hatunk egymásra. Probáltam éreztetni vele, hogy hülyeség, amiket hisz rólam, és néha olyan érthetetlen, hajszálhasogató hülyeségeken veszekedünk, hogy sokszor úgy érzem, nem értem, hogy mire jó ez. tovább lépnék, és nem törődnék a gyerekes "haragjával", amit viszont nagyképűen felhány nekem, de annyira zavar az a tudat, hogy "harakszik" rám.
2014. ápr. 16. 23:48
 1/7 Enesen89 válasza:
En is ilyen vagyok :D
2014. ápr. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha te ezt elviseled, akkor egészségedre. Senki nem tart gehyvert a fejedhez, hogy egy ilyen gyökér emberrel kínlódj.
2014. ápr. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A folyton rágódás nem egészséges, de attól még nem rossz tulajdonság. Én is aggódós vagyok, főleg azok miatt, akiket szeretek. Ez még mindig jobb, mintha valaki nem foglalkozna abszolút a másikkal.

Valahogy hasonlóan voltam, mint te, csak apámmal. Nálunk az oldotta meg, hogy leültünk, és tényleg átbeszéltünk mindent, normálisan, és egyikünk sem akarta a másikra ráerőltetni az akaratát. Egyébként ez a tulajdonság valamilyen szinten örökletes, tehát sok ember ezt örökli a szüleitől, vagy nagyszüleitől.

Szerintem beszéljétek meg. Lehet az a helyzet, hogy te is, meg a másik is másképp látja/éli meg az adott helyzetet, és ez okozhat kommunikációs zavart. Ez nagyon gyakran előfordul mindenkinél.

Azt viszont jegyezd meg: ha valami probléma van, hiba azon csak úgy átlépni. Tudom, mert amikor nekem volt problémám, apám ignorálta az egészet, ettől még feszültebb lettem. Tapasztalat, hogy ha nem beszéled ki/meg, lerakódik, és egy idő után robban. Na én ezt nem vártam meg. Azóta javult apámmal a kapcsolat. Ha veszekedés van, leülünk, és megbeszéljük. (anyámmal is jobban meg tudják azóta beszélni a problémákat)


Szerintem beszéljétek meg, üljetek le. Nekünk sokat segített, hogy elmeséltük, ki hogy látja át ezt az egészet. Ha nem csináltuk volna, szerintem már nem is beszélnék vele.

25/F

2014. ápr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2 - ebben igazad van, csak ő nem egy tipikus s@ggfej, sokan nagyon kedvesnek tartják, ahogyan vitatkozunk az sem épp genyómód, és talán biztos vagyok benne, hogy ő sem akar megbántani, de egyszerűen nem tudom mi baja, és talán ő sem tudja, zavar, hogy, bár nagyon kedvesen bánik másokkal, meg velem is majdnem, de folyton félre ért.

van egy olyan érzésem, hogy sokat rágodik rajtam, és hülyeségeken, mikor egyszer, neten irt valamit, vagyis többször is, amiből nem lehetett sok mindent kivenni.

2014. ápr. 17. 11:16
 5/7 A kérdező kommentje:
#3- ezt én is tudom:)(mármint, hogy nem egészséges vagy jó), egyszer mégis burkoltan a szemére vetettem, de akkor úgy állitotta be, hogy jó, mintha ettől 'értelmesebb lenne', valahogy úgy jött ki mintha ezt hinné. Amúgy másrészt talán azért más szitu, mert ő nem olyan dolgokon rágodik, hogy "valami bajom lesz". Talán megbántom őt/és ő is engem, egymás önbizalmát húzzuk le, föleg ő az enyémet, magam sem tudom miért. Beszéltünk róla mostanában, és jó pár fokkal javult a helyzet..bár nem békülünk ki, de talán nem foglalkozunk egymással inkább:))
2014. ápr. 17. 11:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha jól veszem ki, akkor a párod lehet az illető. (bocs ha hülyeséget írok, akkor javítsd ki)

Az írásod alapján nekem az jön le, hogy te szereted is az illetőt, meg nem is. Ha ez így van, akkor szerintem béküljetek ki. Amit leírtál, azt én is írhattam volna apámról. Mint utólag kiderült, sok dolgot, helyzetet egészen máshogy élt meg lelkileg, mint én.

Viszont szerintem ebben neked is változnod kell. Én is változtam, bár nehezemre esett, de így utólag belegondolva jól döntöttem.

Ez a "nem foglalkozunk egymással" szerintem eléggé dedós problémakezelés, húgom kiköpött ilyen. (vele nem is beszélek sokszor) Ha fontos számodra az illető, akkor tényleg béküljetek ki, szervezzetek akkor közös programokat, stb stb, lehetne sorolni.

Viszont ha az illető nem fontos neked, akkor nem tudom, de az írásod alapján úgy tűnik, (ha már foglalkozol a témával) fontos neked az illető.


Apámból kiindulva én csak azt tudom tanácsolni, hogy veszekedni, DE át(és meg)beszélni a dolgokat sokkal jobb annál, mintha magasról tenne a fejedre, és nem foglalkozna veled. Ismerősöm anyja ilyen, és ez az ismerős egy lelki káosz. Mindent kapott az anyjától, csak figyelmet nem. Többször próbált öngyilkos lenni. Remélem ennyire azért nem komoly a helyzet.


Miket szoktatok összeveszni, ha szabad megkérdeznem?

2014. ápr. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nem a párom:)) amolyan "legjobb barát" valaki, akikhez sokszor annyira tudok tartani, mintha a parom lenne:)) de ez az én hibám, de amúgy egynemű velem:))

pontosan igy van, mégis néha annyira tartok tőle, hogy azt mesélem be meginkább magamnak, hogy nem szeretem. sőt annyira, hogy néha tényleg úgy érzem, hogy nem szeretem, nem esik jól a beszélgetés vele, meg ahogy ránézem, mégis valahol mélyen talán a legszerethetőbb embernek tartom.

Nehezen tudom most megfogalmazni, hogy min veszekedünk, de azt elmondom, ami elég fura, hogy azért nem tartok hozzá annyira, mert az az érzésem, hogy nincs szüksége rám.. ha úgy érezném, hogy elvárja az "élet", hogy körömmel harcoljak azért a kapcsolatért, úgy tűnne, nem éri meg amiatt, hogy őt úgyis körbe veszik emberek, engem nem annyira, talán emiatt is ragaszkodtam hozzá ennyire. Valamikor ő is úgy tűnt, "olyan mint én", utána meg, mintha megváltozott volna, sokkal büszkébb, és nyitottabb, ami jó dolog neki. Már nem is emlékszem, mikor kezdtünk eltávolodni egymástól, de egy ideig még igy is "legjobb barátomként" tekintettem rá, mert azt hittem sok közös van bennünk, olyan valakit láttam benne, akit ma már nem látok, ő is gyakran hangoztatja, hogy "őt nem ismerik eléggé az emberek".

Vele is úgy voltam, hogy az elején elsem tudtam volna képzelni, hogy valaha ne szeressem őt, aztán jönnek az olyan állapotok, hogy úgy érzem messziről nem kell kerüljem, mert ha meg is akarnánk beszélni az érzelmi hullámzásainkat, és lelkünket, és közben belegabalyodnánk a témába tele félre értésekkel, talán egyre inkább csak azt éreznénk, hogy semmi értelme ennek az egésznek, föleg ő, aki nagyon érzékeny, és talán jobban érzi magát egyszerűbb emberekkel..de néha fel-fel tűnik, hogy hozzám jobban kötődik, csak ezt leplezi.. bár ezzel én is igy vagyok(el tudom képzelni mi a véleményed erről az egészről:)))..

Azért irtam ki a kérdést, és foglalkoztatott az egész rágodás ügy, mert ha legalább nem tudjuk megbeszélni önként a dolgokat, legalább ne éreztessük a másikkal, hogy magunkban fortyogunk.

Végeredményben igazad van, és ezt megjegyzem. Tényleg szeretem őt, nem kéne elvárjunk többet, de ne is romboljuk szét emiatt azt, ami volt, mert jó volt.. nem értem, miért nem látom igy ezt néha(hogy ő jó).

2014. ápr. 17. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!