Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egoizmus pozitív vagy...

Az egoizmus pozitív vagy negatív tulajdonság?

Figyelt kérdés
Szerintem igen pozitív, elvégre az ember teljesen meg van elégedve magával, és az jó. De kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is! :)
2015. júl. 5. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:

A kérdésedben ott a pontos válasz.

Ezzel egyetértek, és ez a véleményem is.


Még Teréz anya sem volt önzetlen, mint utóbb kiderült...olyan ember még nem született.

2015. júl. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Pozitív, viszont nem szabad, hogy az ember átessen a ló tulsó oldalára, mert akkor az egoizmusból beképzeltség lesz, az meg nem szimpatikus az embereknek.


Tehát lehet egy ember egoista, de csak mértékkel.

2015. júl. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mértékétől függ. Ha én mindenkinél jobbnak képzelem magam, és nem adok más véleményére, na az már rossz.
2015. júl. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit értesz egoizmus alatt. Én sokszor negatív jelzőként hallom használva, mikor olyanra mondják, aki már túlontúl is önző, és áttipor mindenkin meg belerúg mindenkibe.


Természetesen ez a mérték már nem jó, de ha az ember jóban van önmagával, és nem hagyja, hogy más lábtörlőnek használja, az még egy egészséges mérték.

2015. júl. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az egoista ember a saját életét éli, a saját jólétét tarja szem előtt. A másokon való átgázolás nem az egoista módszere, mert ahhoz a másik életét kell élnie, meg kell találnia a módját, hogy kiszipolyozhassa.
2015. júl. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Abszolút nem rossz, ha az embernek van egy egészséges egoizmusa. A mérték az, ami nem változtatja bunkóvá, és az is, hogy a saját önértékelése, önbecsülése nem egy darab sz*rral egyenlő.
2015. júl. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Attól függ. Ha egy olyan embert kérdezel meg erről, aki egoistákkal van körülvéve, annak nem túl pozitív, persze igaz, hogy mindenkinek kell egy egészséges mértékben, de számomra épp az értékesebb ember, aki ki tud lépni az egojából néha..csak néha.

2015. dec. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!