Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem fogad el a barátnőm...

Miért nem fogad el a barátnőm semmilyen ajándékot?

Figyelt kérdés

Nem engedi magát soha meghívni semmire, de ha neki van pénze, és nekem nincs, mindig felajánlja, hogy meghív. Volt már, hogy elfogadtam, úgy gondoltam, akkor majd legközelebb ő is elfogadja, de nem. Viszont úgy látszott, ő nem csak udvariasságból ajánlotta fel.

A suliban állandóan ment a szendvicsek kunyerálása és osztogatása. Ő azon poénkodott, milyen pocsék volt a reggelijük (koleszos volt), mondta neki egy másik barátnője, hogy egye meg az egyik szendvicsét, neki úgy se ízlik, és azt se. De ő szívesen ad a kajájából.

És ez van a kisebb hülyeségekkel, pl. tollal, meg ilyenekkel is. Kér kölcsön egy tollat, mert az övé kifogyott, és szigorúan visszaadja, pedig mondtam, hogy tartsa meg nyugodtan.

Most meg azt mondta, hogy lehet, hogy nem veszik fel egyetemre (jó pontokat ért el, csak nagyon magasra tette a mércét), és az unokatesója felajánlotta, hogy kifizet neki 4 félévet, ha ügyes, akkor úgy is átveszik egy év után. A barátnőm ezt nem akarta elfogadni, inkább diákhitelt venne föl. Pedig az unokatesójával mintha nővérek lennének, naponta beszélnek, meg minden, és ha annyira akarja, megadhatja neki is azt a pénzt később...

Mindegy, nem az én dolgom, csak az érdekel, hogy mi lehet az oka ennek a viselkedésnek?

19/L


2015. júl. 5. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ilyen vagyok. Utálom ha bármilyen értelemben függök másoktól. Nem szeretek másoknak tartozni, kölcsönkérni, mert önálló és független szeretnék maradni.

2015. júl. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De tényleg szeretjük és szívesen adnánk neki bármit. Egy kávé vagy egy toll ráadásul apróság. Adósnak akkor érezhetné magát, ha neki adnám a fél vesém :D Egyébként bármikor megtenném érte.
2015. júl. 5. 20:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Az egyik barátnőm barátnője is ilyen. :D Tavaly nyáron együtt dolgoztunk, és mindig adott a kajájából, de ha neki éppen nem volt, nem fogadott el tőlem semmit. Elmagyarázta, hogy ő nem szeretné elfogadni, nem szeret kölcsönkérni dolgokat, nem szeret függni másoktól, de nagyon szívesen kölcsönad dolgokat, megossza a kajáját. Mindig vittem csokit is, azt se kért soha. Tök rossz volt, hogy én meg elfogadtam amit adott.. az első napokban még elfogadtam, de utána már nem. A legjobb barátnői is velünk voltak, tőlük se fogadott el soha semmit.
2015. júl. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!