Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberi lény természeténél...

Az emberi lény természeténél fogva önző?

Figyelt kérdés

Egyre inkább azt látom, hogy mindenki önzőnek születik. Persze ez ellen lehet tenni, tehát, ha valaki nem akar önző lenni, akkor nem az. Például én is érzem magamban az önzőséget, de tudom, hogy az helytelen dolog és teszek ellene. (Pl átadom a helyem a tömegközlekedési eszközön, nem vagyok bunkó és segítek ott ahol tudok, ami mindig jól esik, de folyamatosan bennem van az, hogy ugyan, minek?). És én ezt látom mindenhol. Mindenkinek vannak saját érdekei. És sajnos a legtöbben ezt úgy próbálják meg elérni, hogy nem törődnek másokkal. Persze célokat ki kell tűzni és mindent meg kell tenni érte, de úgy, hogy olyan eszközöket vessünk be, ami senkinek és/vagy semminek nem okoz negatív "mellékhatást".

Tehát mindenhol azt látom, hogy az emberek önzőek és csak magukra gondolnak és nem segítenek senkinek. Persze, lehet, hogy azért látom így, mert egy nagyvárosban élek és elképzelhető, hogy csak itt önző az emberek 80%-a. Vannak, jópáran, akik ezt észreveszik (mint én), hogy mi a rossz és tesznek ellene. Tehát akkor mindenki önzőnek születik?

Nem tudom, mennyire lehetett ezt érteni, lehet egyesek számára zavaros vagy nehezen érthető, de remélem mindenkinek sikerül a lényeget kibányászni.

19/f



2015. júl. 7. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

MINDEN élölény önzö - mert különben nem maradna életben.


Az ember annyiban kivétel, hogy mivel nemcsak biológiai, hanem társadalmi lény is, a társadalom müködése miatt kénytelen a saját önzését a nagyobb csoport önzésének alárendelni és a csoporton belül nagyrészt önzetlenül viselkedni. Ennek az önzetlenségnek viszont nagy elönye van az egyén számára nézve is, mert a csoport jobban tudja az ö érdekeit is képviselni, mint ahogy ezt egyedül meg tudná tenni.

2015. júl. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
50%

Azért észrevetted remélem, hogy teljesen logikátlan amit írtál és kérdeztél kedves kérdező. Ahogy Obi Wan is mondta: "rá fogsz jönni, hogy sok igazság, amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik."

Ez erre is igaz. Önzetlen vagy amiért átadod a buszon a helyed? Igen, ezzel te önzetlen leszel, de aki leül a helyedre, az önző lesz, mert örül annak, hogy te állsz, így ő kényelemesen ülhet. Vagyis minden önzetlenség önzőség és minden önzőség önzetlenség is egyben, csak attól függ, kinek a szemével nézzük.

2015. júl. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%
Alapjáraton kétféle ember típus van:jóindulatú és rosszindulatú,vagyis önzetlen és önző.Több önző ember van,mint önzetlen,de ettől még nem mindenki önző.Nem tudom lehet-e ezen változtatni,ez hogy milyen vagy családi környezettől is függ,pl. ha valakit folyton megaláztak gyerekkorában,az nagy eséllyel ő is egy agresszív ember lesz másokkal szemben,melyből következik,hogy önző is lesz,eddig őt alázták meg,most ő akar másokat,másoktól "elvárja" hogy szeressék,de ő nem képes erre,csak az ő boldogsága lesz a fontos,mert gyerekkorában ez nem adatott meg neki.
2015. júl. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez, hogy önzetlen vagy önző valaki, kissé homályos csoportosítás. Ha definiálnom kellene egy határt, azt mondanám, hogy az önzetlen szívesebben "szolgál" másokat minden különösebb ok nélkül is, mint hogy önmagának tenne jó szolgálatot ugye. Az önző pedig önmagát választja szívesebben, ennyi a képlet. De nem kell mindig hozniuk a formájukat. Persze végletesen önző sokkal több van, mint végletesen önzetlen, de (ahogy én látom) a legtöbben valahol középtájon helyezkednek el, és hajlamosak egy kis extra önzetlenkedéssel tetszelegni maguknak időről-időre... :P
2015. júl. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!