Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Igaz-e, hogy a kereszténység...

Igaz-e, hogy a kereszténység "egy kétes szellemiségen alapuló egzotikus hiedelem, amely az emberi lény irracionális, intellektus alatti és szentimentális rétegeire hivatkozik"?

Figyelt kérdés
Arturo Reghini-től idéztem a kérdésben.

2015. ápr. 3. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:

a "kereszténység" az lehet.

de kereszténynek lenni és élni az erkölcsös életet jelent ami nem kétes szellemileg, csak azoknak akik nem szeretik az Istentől jövő erkölcsi utmutatást

2015. ápr. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

- A kétest nem értem.

- Egzotikus... hát ez szubjektív. Egy ausztrál bennszülöttnek az, egy európainak szerintem kevésbé.

- Hiedelemnek természetesen hiedelem.

- Szerintem a racionlitásra is hivatkozik sok esetben, kizárólagosan nem lehet azt kijelenteni, amit ez a filozófus mondott.

2015. ápr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kereszténység egy zsidók által alapított vallás, amit nem a zsidók gyakorolnak. Jó mi?
2015. ápr. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igaz-e, hogy arturo reghini szoros kapcsolatban állt a picikét sátán imádó aliester crowleyval és önmaga is egy egész picikét okkultista volt, és hogy ennek fényében talán nem is annyira érdekes, de semmiképpen nem meglepő, hogy ilyesmiket hordjon össze valaki...?
2015. ápr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Erre az jut eszembe: Ki a f...om az a Koplárovics Béla?
2015. ápr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló: olyan szép volna ha egyszer végre hivatkozások helyett elkezdenél gondolkodni... persze mit várjunk egy kereszténytől (helyette gondolkodnak).
2015. ápr. 3. 14:28
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt azért remélem tudod, hogy Aleister Crowley-nak egy Israel Regardie nevű zsidó titkára volt és teljesen véletlenül az egész rendi okkultizmus a zsidók kabbalájára támaszkodik kimondva vagy kimondatlanul. Értem ezalatt a teljes szabadkőműves ezotériát és társait (holdudvarait, belépő szintjeit) pl. rózsakereszt és hasonlók.
2015. ápr. 3. 14:31
 8/9 anonim ***** válasza:

"egy kétes szellemiségen alapuló egzotikus hiedelem"

Már a fogalommeghatározás eleje is szubjektív. A "kétes" és az "egzotikus" teljesen relatív fogalmak, egy meghatározásnak meg pontosnak, objektívnek kéne lennie. Szóval erről ennyit.

Egyébként a vallás és az intellektus nem zárják ki egymást.

2015. ápr. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 János114 ***** válasza:

Olyan vicces amikor valaki egy kerdesnek alcazott nyilt sertest tesz kozze.


A kerdesre valaszolva ,

Ez a kijelentes nem igaz, Persze ha valaki eloszor lat egy kereszteny kizosseget es kivulrol figyeli a szokasaikat viselkedesuket, akkor eppen annyira tunik szentimentalisnak vagy irracionalisnak mint nekunk egy indiai hindu kozosseg viselkedese es vallasi elourasai,

2015. ápr. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!