Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet egy 8 éves gyerek...

Hogy lehet egy 8 éves gyerek ennyire undorító és rosszindulatú?

Figyelt kérdés

Van egy nővérem, akinek van egy 8 éves lánya és nem rég visszaköltöztek hozzánk a gyerekével együtt és egy ideig még itt fognak lakni...És én még életembe nem láttam ilyen rosszindulatú gyereket, mint ez. Állandóan beszólogat nekem, aztán úgy megy oda az anyjához (azaz nővéremhez) meg az én szüleimhez, mintha én bántottam volna és persze a legtöbb esetben úgy is neki hisznek. Tegnap pl. ültem a tv előtt, hozzá se szóltam, nehogy veszekedés legyen, erre az a kis nyomorék odajött hozzám, rám nézett és annyit mondott, hogy "Te amúgy annyira dagadt vagy!" Nem mondom, hogy vékony vagyok, ugyanis a 160 cm-emhez vagyok vagy 57 kg, szóval nekem is van miből fogyni, de ő meg 8 évesen 140 cm kb és ehhez 50 kg..És amikor mondtam neki, hogy pont te beszélsz? Akkor sírva ment oda anyáékhoz, hogy én lekövéreztem őt.

De amit ma mondott, az ennél is durvább volt. Reggel észrevettem, hogy szokatlanul kedves velem. Megkérdezte, nézünk-e filmet a gépen, mondom aha, bekapcsoltuk a gépet és eközben beszélgettünk ilyen tök hétköznapi dolgokról, erre egyszer csak annyit mondott, hogy én amúgy meg akartam ölni az ő anyját. Én meg így néztem rá, mondom mi van?? Erre kiderült, ő arra az esetre gondol, amikor egyszer pár éve nővéremmel veszekedtünk valamin és bejöttem a szobámba, ő meg utánam akart jönni, hogy megverjen, én pedig be akartam csapni az ajtómat, csak ő odatartotta a kezét, pont az ajtó üveges részénél és nekicsapódott a kezének az ajtó és az ajtón lévő üveg meg betört és ráment pár üvegszilánk a karjára. De nem lett semmi komolyabb, csak bekötötték gézzel és kb egy hét múlva már nem is látszott semmi. Ehhez képest a gyereke nekem olyanokat mondott, hogy én majdnem megöltem az anyját, mert majdnem elvérzett meg ilyenek. Én mondtam neki, hogy na jó hagyjon békén, kimentem a szobából, aztán kb fél óra múlva találkoztunk az ebédlőben, én pont visszaindultam a szobámba, az a gyerek meg utánam szólt, hogy "gyilkos"..

Biztos, hogy ezt nővérem tömködte a fejébe, mert mindig ellenem akarja fordítani, de azért ennyi idősen szerintem lehetne annyi esze, hogy nem gyilkosoz le valakit...

Szóval a kérdés, hogy csak szerintem abnormális a viselkedése? És miért ilyen bunkó? Más ennyi idős gyereke is ilyeneket szól be másoknak?


2015. júl. 10. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Már magad is kapisgálod a dolog lényegét, csak még nem tudatosodott benned. Valójában a nővéred áll a dolgok hátterében, ő mond olyanokat a gyereknek, amitől az úgy viselkedik veled, ahogy.
2015. júl. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján tuti, hogy a nővéred féltékeny rád (az idősebb testvéreknél ez nagyon gyakori, sokszor nem véletlenül) és az ebből fakadó utálatot nem titkolja el a gyereke előtt sem. Ő meg persze, hogy utál téged, ha az anyjától ezt látja/hallja. Emlékszem kisgyerekkoromban hallottam sztorikat, amiben arról volt szó, hogy anyámnak ártott x,y és mekkora szemét, stb.. hatalmas gyűlöletet éreztem az illetők iránt, pedig nem is nagyon ismertem őket. Bár lehet, hogy a gyerek alapból egy bunkó és másokkal is szemétkedik, kitudja..
2015. júl. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

És a te szüleid ehhez mit szólnak? Gondolom azt ők is látják, hallják, tapasztalják, hogy te + ez a kislány nem igazán vagytok barátnők.

Meglehet, hogy te + a tesód + a szüleitek között, együtt leülve, megbeszélve a dolgokat, közös nevezőre jutni, és együtt helyre-tenni a kislány fejében a dolgokat.

Lehet, hogy valóban a tesód neveli ellened a lányát. Kérdés, hogy miért? Vagy esetleg valamikor te tettél-mondtál valami olyasmit (az említett dolgon túl), amiből az egész nézeteltérés ered? Csak itt most nem hoztad elő, vagy esetleg nem is emlékszer rá, mikor, hogyan, mióta vannak ezek az un. "beszólások". Valami oka csak van, azt kellene előkotorni, helyére tenni, és a kislány fejében, esetleg a nővéredében, még az is előfordulhat, hogy a te fejedben kellene valamit igazítani.

2015. júl. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Andizsuzsi ***** válasza:
13%

"Biztos, hogy ezt nővérem tömködte a fejébe"

"az a kis nyomorék"


Mi lenne, ha nem egy gyereken töltenéd ki a frusztrációdat, akár milyen bunkó beszólásai vannak, hanem a testvéreddel rendeznéd a kapcsolatodat?

2015. júl. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Ha nekem olyat szólt volna be, hogy "gyilkos", én helyből letekertem volna neki egy pofont, akkor aztán mehetett volna az anyjához, legalább lett volna miért!
2015. júl. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a gyerek a nem normális, hanem az anyja.
2015. júl. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

én beszélnék a nővéreddel,hogy csináljon valamit a gyerekével mert ez nem jó így.Esetleg vedd fel hangfelvevőn amikor a gyerek ilyeneket mondd,hogy ha nem fognak neked hinni legalább legyen bizonyítékod.

Jahh..a Testsúlyod meg pont jó és nem vagy Dagi..:)

2015. júl. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 opened paradise ***** válasza:
71%

Ha úgyis beköp,akkor legalább legyen is miért,adj neki egy tockost :D

Aztán a tesóddal is beszélned kéne.

2015. júl. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A szüleimnek hiába mondom, amikor veszekednek velem miatta, hogy ő kezd el mindig kötekedni velem, azt meg se hallják kb, max annyit mondanak, hogy akkor is én vagyok a hibás, mert én vagyok az idősebb, ezért nekem el kéne tűrnöm mindent... -.-

Egyébként nővérem már egész kicsi korától erre "neveli" a gyerekét, hogy engem utáljon, amikor a lánya kisebb volt, akkor is laktak nálunk egy ideg és elég sokszor előfordult, hogy mondjuk amikor pont az ilyen harapdálós-csipkedős-verekedős korszakában volt a gyereke és anyáékat kezdte el mondjuk csipkedni, mondta neki, hogy nem szabad, meg ilyesmik, de ha velem csinált valamit, nővérem egyből mondta neki "poénból", hogy "Jól tetted!" meg hogy "Üssed még, ne hagyd abba!"...szóval szerintem innen tanulta azt, hogy velem bármit megtehet...Ja és amúgy még most is szokott ilyeneket mondani neki, hogy velem ne beszéljen, mert bolond vagyok, stb. A gyereke meg mindent el is hisz neki, nincs is saját akarata, olyan, mintha az anyja bábja lenne..

Arról viszont fogalmam sincs, nővérem miért utál ennyire, mióta csak az eszemet tudom, mindig is gyűlölt..De megpróbálok vele beszélni, hogy ez így nem jó, bár a nővéremet ismerve szerintem csak le fogja ordibálni a fejem, hogy én miért akarom neki megmagyarázni, hogy nevelje a gyerekét, elmond mindennek, aztán éli tovább az életét úgy, mintha ez teljesen normális lenne -.-

2015. júl. 11. 00:05
 10/10 anonim ***** válasza:
26%

Itt nem a gyerekkel van a baj, egy 8 éves gyerek igazából azt sem tudja, hogy mit beszél, legtöbbször a szülei (elsősorban az anyja) dumáját adja vissza a maga módján.


Ezért azt ajánlom, hogy az anyjával rendezd a kapcsolatodat, ülj le vele nyugodtan beszélgetni, és kérdezd meg, hogy miket mondott a fiának, és miért mondta. De ezt kultúráltan tedd meg, viselkedj úgy, mint egy felnőtt. Ebbe az is beletartozik, hogy a gyerekre ne mondj ilyeneket, hogy "undorító", és ne bánj vele így, ahogy leírtad!


Hogy is mondjam... a leírásoda alapján te is hibás vagy abban, hogy a gyerek nem kedvel téged. Mond neked valami hülyeséget, hogy gyilkos vagy. És? Minek köpködsz neki te is (hasonló stílusban!!) ilyeneket, hogy "mivan?" És miért idegesedsz fel azon, amit beszél? Az csak egy gyerek! Azt sem tudja, mit beszél! Szerintem eléggé éretlen gondolkodású vagy, én olyan 13-14 évesnek gondollak, ha ennél több vagy, hát akkor az elég szomorú, már bocsi!


Inkább próbálj játszani a gyerekkel, kedvesnek lenni vele, és ha csúnyákat mond, akkor ülj le vele szépen, és magyarázd el neki, hogy amit mondott, az mit jelent, és hogy ilyet nem illik másnak mondani. Ne ellenséget lássál már egy 8 éves kisgyerekben! Úristen...

2015. júl. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!