Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi történik ha az ember az...

Mi történik ha az ember az összes félelmét legyőzi?

Figyelt kérdés

2015. júl. 11. 19:03
1 2
 1/14 anonim válasza:
Nem érez többé félelmet semmitől. Viszont így már romolhat az ítélőképessége.
2015. júl. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
miért romlik?
2015. júl. 11. 19:11
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan. Azota kozepiskolas lettem es szembesultem nehany dologgal, szoval megint van mitol felnem. Mikor nem feltem semmitol az hihetetlen volt :D nen tudom mashogy leirni. Viszont nem tudtam megkulonboztetni a jot a rossztol, pl azt gondoltam hogy teljesen normalis ha lelepek sulibol, igaz elengedtek max egy orarol de en vissza sem mentem es ugy gondoltam ez normalis. Gyenge pelda de erted gondolom.
2015. júl. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés több kérdést vet fel.

Mindenkinek vannak általános félelmei (pl. meghal, elhagyják, kiközösítik stb.) és saját félelmei (pl. klausztrofóbia, súlyos önbizalomhiány, bizonyos emberektől vagy állatoktól való félelem). Itt most mire gondolsz konkrétan?


Ha a saját félelmeidtől megszabadulsz, az valószínűleg egy felszabadító, de aztán normalizálódó élethelyzetet teremt meg. Ha az általánosoktól, az lehet akár kóros is.

2015. júl. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Élethelyzet? Mit értesz ez alatt?
2015. júl. 13. 08:29
 6/14 anonim válasza:

" Mi történik ha az ember az összes félelmét legyőzi? "


Szerintem ez csak ideiglenes állapot lehet , mert mindig jön újabb és újabb . Tehát minden félelmed legyőzni nem ugyan azt jelenti , mint semmitől sem félni .

Ha azt mondod , hogy semmitől sem félsz az viszont nem előny , mert amint fentebb elhangzott már , valóban csökkenhet az ítélő képességed .

2015. júl. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Képtelenség legyőzni minden félelmünket, hiszen ez nem egy fix állapot, hanem folyamatosan velünk változik!

Egyik elenyészik (nem megszűnik, csupán semmissé lesz idővel, mondhatni legyőzzük) jön helyébe másik. Egy kisbaba retteg a magánytól, az anyja hiánya félelmet szül, és megnyugszik, ha ismét a közelében lehet. Idővel egyre jobban, egyre hosszabb ideig viseli el a távollétet. Növekedés közben hol ettől, hol attól félünk, majd túltesszük magunkat a dolgokon. Félünk az óvodától (ezért van beszoktatási idő), majd az iskolától, a tanároktól, a dolgozatoktól, a vizsgáktól, az erősebb, nagyobb gyerekektől, stb.

Majd félünk az ellenkező nemtől, később a házasságtól, a gyerekvállalástól, a család eltartásától azaz a megélhetési lehetőségektől.

Minél többet élünk, annál több félelmünket győzzük le, illetve hagyjuk magunk mögött.

De öregedéssel jönnek a betegségek, melyektől nem csupán félünk, de szinte rettegünk. Idővel rájövünk, nincs ellene mit tenni, így egyesek képesek túllépni ezen a félelemen is.

2015. júl. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Akkor valószínűleg hamarabb meghal, mert vannak hasznos félelmeink is.

Jó ha félünk mindattól ami komoly kárt tehet bennünk.

2015. júl. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor Ő egy Isten, vagy egy hulla. Vagy egy isteni hulla.
2015. júl. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Istenné válik.
2015. júl. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!