Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi történik ha valaki sokáig...

Mi történik ha valaki sokáig fentmarad alvás nélkül? Egy átlagos ember mennyi ideig tudja kibírni? Utána mi történik?

Figyelt kérdés
2013. aug. 3. 18:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Ilyen vizsgálatokat már végeztek egyetemistákkal, de a pontos eredményekre már nem emlékszem. Pár napig bírták, majd kb. 16-24 órát aludtak. Ha az ember huzamos ideig nem alszik, akkor egy idő után hallucinációk és egyéb idegrendszeri tünetek jelentkeznek, megváltoznak a reflexek, a mozgáskoordináció, és mindez egyre durvább formákat ölt, míg végül az ember lénye teljesen szétesik, kifordul önmagából. És végül a nagyon tartós alvásmegvonásba bele lehet halni. (Nem véletlenül kedvelt kínzási, illetve agymosási technika sajnos.)

De ezeket a dolgokat már rég olvastam, nem emlékszem a pontos időtartamokra -- hogy ki meddig bírja, kinél mikor jelentkezik melyik fázis, meg ennél pontosabb tünetekre, persze az egyéni eltérésekkel --, remélem, valaki tud majd pontosabb választ is adni, én most ennyit tudok.

2013. aug. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%
2-3 nap maximum, utána teljesen hülye leszel, bármit is szedsz és magadon kívül elalszol bárhol is vagy, ha mégsem akkor is kimerülsz agyilag teljesen. "álmaimat gépek rázzák, hogy ne tudjak aludni..."
2013. aug. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%

Én 4 napig bírtam. Ezt is úgy, hogy kb. 3-4 órakor, és 7 óra körül ittam egy bögre kávét.

Az első 2 nap laza volt, a 3. nap elején viszont belassultam, nem tudtam tisztán gondolkodni, a mozgásom is "érdekes" volt.

Kb. 22 órakor a gondolkodásom "helyreállt", a mozgásproblémák maradtak.

Egy poharat nem tudtam rendesen megfogni.

A 4. nap úgy telt el, mint a 3.


4 nap ébrenlét után kb. 12 órát aludtam.



Meghalni nem fogsz, önkénytelenül is elalszol, mielőtt annyira kikészítenéd magad. Ha mások tartanak ébren, az már más kérdés...



Egyébként egész kellemes tud lenni, néha éjszakánként csak úgy rám tört az eufória, és jobb volt a kedélyállapotom mint általában. De ha választani tudnék, semmiképpen se maradnék fent.

2013. aug. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%

Én sose próbálgattam a saját határaimat, viszont volt olyan, hogy több napig nem aludtam.. egyik nap éjszakás voltam a munkahelyemen, napközben nem aludtam semmit (max fél órát), este pedig buli volt, amit mi szerveztünk.. hát képzelheted. Egy ideig jó volt, pörögtem, bár nagyon fáradt voltam, aztán hajnalban már kikapcsoltuk a zenét, de én még mindig hallottam a fejemben, kicsit behaluztam. Aztán hazajutottam, és 19 órát aludtam egyhuzamban.

Egyébként nagyon régen az egyik legborzalmasabb kínzási/kivégzési módszernek minősült az, hogy az embert nem hagyták elaludni. Ha jól tudom, kb egy hétig lehet bírni, aztán annyi.

2013. aug. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Kb mennyi ideig lehet fentmaradni úgy hogy semmilyen károsodás ne legyen az agyba tőle? 2-3 nap ( 48-60 óra) még elfogadott?
2013. aug. 4. 17:11
 6/23 anonim ***** válasza:
95%

Agykárosodást nem fogsz szenvedni. :)

Lassabban gondolkodsz majd, elfelejted hol tartottál, több helyesírási hibát vétesz, ha idegennyelvet beszélsz, nem jutnak eszedbe a megfelelő szavak, stb.

Ezt ne úgy képzeld el, hogy teljesen K.O vagy...

Ráadásul, ha hozzászoksz a fáradstághoz minden helyre áll.


Addig maradsz fent ameddig akarsz, ha nagyon kész vagy, akár koffeinmérgezés közelében is lehetsz, akkor is elalszol, hacsak nem kínoznak éppen.

2013. aug. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%
Az én eddigi "rekordom" 2 éjszaka egymás után alvás nélkül, kb 62-63 óra. Ez úgy történt, hogy készültem egy kéthetes külföldi útra, és az indulás előtti éjszakán több dolog miatt nem tudtam aludni, csak max félórát, úgyhogy rögtön fáradtan indultam el, majd az út első napján nem szálltam meg sehol szándékosan, egy pályaudvaron vártam meg a másnapot, aznap este már rendes szálláson aludhattam végre. Szerintem nem lettem hülyébb ettől, mint voltam, de megfogadtam, hogy nem lenne jó ilyen túrákra járkálni, ahol nem tudok naponta aludni.
2013. szept. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

Utókornak írom ezt .

[link]


Itt egy cikk egy 40-es évekbeli kísérletről és mellette egy videó a helyszínről alanyokról.

2014. aug. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
85%
Köszöni az Utókor!
2016. jan. 31. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
100%
Tudom, hogy régi kérdés, de azért leírom, hogy ne tévesszen meg senkit: az "orosz alváskísérletek" csak egy kitalált történet. Soha nem történt meg. :)
2016. aug. 5. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!