Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kicsit úgy érzem hogy kezdek...

Kicsit úgy érzem hogy kezdek "elbutulni". Más is van így vele? Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Most 18 vagyok. Az utobbi időben rengeteg új dolgot tanultam ami hasznos számomra. Viszont úgy érzem hogy bármilyen kis mértékű új információt nehezebben jegyzek meg. Vagy például logikai összefüggéseket amikről tudom hogy régen magam találtam volna ki most csak a második elmagyarázásra értem meg. Illetve azt vettem észre hogy mikor megyek dolgozni az úton valahogy nem vagyok ott. Megyek automatikusan, de nem nézelődök, nem gondolkozok az engem körülvevő dolgokon, csak ha ezt észreveszem. Nem tudom jól leírni mit érzek, de akinek már szintén volt ilyen az biztos tudja. Mi lehet a megoldás?
2015. júl. 12. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is szoktam így érezni. Egyrészt ez normális (ahogy öregszik az ember, lassabban tanul), másrészt meg hullámzó, lassú folyamat, úgyhogy ne ess pánikba. Attól is lehet, hogy épp fáradtabb vagy, vagy rosszabb a kedved. A sport, mozgás, tanulás közben mozgáspihenő segít, mert javítja a szervezet általános vérkeringését.

2015. júl. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szintén így vagyok vele, de fogalmam sincs, hogy mit kéne vele tenni. D:
2015. júl. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is így érzem 1-2 éve. Elkezdtem olvasni nehezebb olvasmányokat és matematikai logikai feladatokat csinálok, ez úgy érzem feldobja az agyam.
2015. júl. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Így olvasva a hozzászólásokat ijesztő...
2015. júl. 12. 22:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is nagyon tompa vagyok pár éve. Most vagyok 24.

Lehet azért mert nem alszom rendesen. Nálatok nem ez az ok?

2015. júl. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!