Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha buta emberekkel barátkozok...

Ha buta emberekkel barátkozok az megoldás, hogy ne érezzem magam alulmaradottnak?

Figyelt kérdés
Nem kell megnyugtatni, hogy "helyesírásodból ítélve nem vagy az." De az vagyok, én érzem, tudom magamról, most döbbentem rá. Jobb lenne ha olyan közegbe mozognék ami az én szintemen van? Vagy ha olvasok, művelődök azzal fejlődhetek mint beszélgetőpartner? Szerintem a komolyabb beszélgetésekhez is kell logika.
2015. júl. 12. 03:23
 1/4 anonim válasza:
100%

LÓ-GIKA,Ahogy Hofi mondaná!

Azt javasolnám,nézz mélyen magadba,a helyes önismeret nagyon fontos!Soha ne becsüld le önmagad,mivel mások is úgy viszonyulnak hozzád,ahogyan te önmagadhoz!

Tiszteld,s szeresd magad,mert csak így fogod érezni mások elfogadását irányodban!

Szerintem nagyon buta ötlet ilyet gondolni " az igazi őrült,soha nem hangoztatja őrültségét "!

Tehát,a legújabb felvilágosodás,az internet korában,inkább kezdj azon gondolkodni,mi az ami érdekel,s mivel szeretnél foglalkozni;mi köt le?!

S,kezd el keresni,az olyan embereket / amennyiben társasági ember vagy /,illetve,kezdj el olyan témájú könyveket olvasni,de nem is muszáj már olvasni,rengeteg,nagyon jó dok.film van,amiből tanulhatsz - EZ NEM PÓTOLJA AZ OLVASÁST -,kik hasonló érdeklődési körben mozognak!

A bölcs ember,mindig hallgat,s csak akkor szólal meg,ha hozzáfűznivalója,minden kétséget kizárva,pontos és jól időzített!

Valamint,az okos ember,okosokkal barátkozik,akiktől soha nem szégyen tanulni!

2015. júl. 12. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Mit takar a "buta ember" megnevezés?

Ha írástudatlannal barátkoznál, aki egész életében istállót takarított, tőle is tanulhatnál. Ha mást nem is, azt, hogyan lehet rövid idő alatt, legkönnyebben elvégezni a munkát, nem augiászi módszerrel.

.

"Vagy ha olvasok, művelődök azzal fejlődhetek mint beszélgetőpartner?"

Ezt kérdened sem volna szabad, hiszen, ha nem olvasol, hozzá sem tudsz szólni sok-sok témához!

.

Bántási szándék nélkül, kénytelen vagyok azt írni, hogy kérdésed arról szól -rossz fogalmazással- hogyan tudnád elérni, felnézzenek rád.

2015. júl. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha neked jó, hogy buta emberekkel vedd körül magad... Én biztos inkább a fejlődésre törekednék. Sőt, ezt is teszem, folyamatosan.

Ebben épp, hogy az értelmes emberek segítenek. A butákat kerülöm, mint a pestist.

2015. júl. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy buta az bizonyos szemszögből nézve relatív.

Nem biztos, hogy alulmaradott vagy csak lehet, hogy te érzed így mert esetleg olyan társaságba keveredtél ahol ezt éreztették veled.

Ne arra törekedj, hogy ostoba emberekkel legyél körül véve.

Inkább arra, hogy olyan barátokat szerezzél akik elfogadnak olyannak amilyen vagy és akivel megvan a közös érdeklődési kör, a közös téma amivel el tudtok beszélgetni.

Legyen hobbid amivel szeretsz foglalkozni és abban fejleszdd magad.

2015. júl. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!