Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gyerekvállalással kapcsolato...

A gyerekvállalással kapcsolatos érzéseim normálisak vagy valahol mélyebben gyökereznek?

Figyelt kérdés

Arra kérem azt, akit ez a téma érzékenyen érint és/vagy nem képes kellő toleranciával olvasni a kérdést, inkább nézzen meg egy másikat, én sem azért írom ezt ki, mert olyan jól érzem magam tőle.


Szóval úgy gondolom, mindenkinél eljön az a pillanat, amikor kicsit jobban átgondolja a kérdést. Általánosságban sok ember odajut, hogy ő bizony szeretne gyereket. Bennem viszont mindig is volt valami visszatartó erő. Most itt nem a pelenkacseréről, az éjjeli felkelésekről vagy a zsivajról van szó (persze erről is, de úgy gondolom, ezen senki nem akad fent, mivel ez ezzel jár), hanem félelemről. Úgy érzem, hogy -és most nagyon csúnya leszek- a gyerek vetélytársat jelentene, ami tönkretenné a kapcsolatomat.

Valamilyen szinten borzasztó önzőség, tudom, de attól félek, hogy ha terhes lennék, a párom már nem engem látna, hanem egy gyerekkihordó automatát, ami pénzbedobás után 9 hónap múlva kiadja a gyereket. Csak a gyereke anyját, és nem engem. Hogy egy idő után elfelejt, mert sokkal jobban szereti a gyereket, és fáradtan, munka után a gyerek lenne az első, rám meg nem maradna sem kedve, sem ideje. És attól is félek, hogy éppen emiatt nem tudnám a gyereket sem szeretni, és csak mint kötelesség tekintenék rá.

Nem szeretnék olyan kapcsolatban élni, amit csak a gyerek tart össze. Ahol már régen elmúlt a szerelem, talán már a kölcsönös tisztelet sincs meg. Ahol fenttartjuk a látszatot, egy fedél alatt élünk, még el is beszélgetünk egymással, de egymás háta mögött minden rossz dolgot mondunk/gondolunk. (Igen, ez a bekezdés a szüleim kapcsolatáról szól.)

Gyerekként gyakran voltam postagalamb a szüleim között, amikor nem volt éppen rózsás a hangulat. Állandóan azt éreztem, hogy az én hibám, ha összevesztek és furdalt a lekiismeret, hiszen általában rólam volt szó (hivatalos papírok, elvinni engem ide-oda, ki vigyen és mikor, a pénz így-úgy, már megint venni kell valamit a gyereknek, mindig költöd a pénzt stb.). De ezt nem éreztették velem, sosem nélkülöztem semmit, szerettek, csak azt felejtették el, ha veszekszenek, az áthallatszik a csukott ajtón.

Szóval, nagyon fájna, ha "egy másik ember" miatt menne tönkre az addigi remekül működő kapcsolatom, akivel, az életemet szeretném leélni. Egy ideig lehet húzni-halasztani a témát, de örökké nem. És egy gyerek az nem olyan mint egy könyv, ha nem tetszik vagy nem válik be, eladom, és kész.

Tisztában vagyok azzal, hogy egy kapcsolat két emberes munka, és hogy emberek százezrei élnek boldog házasságban gyerekkel együtt. Csak az bánt, hogy valakinek sokkal komolyabb problémái voltak gyerekkorában, mégsem érez így. Szeretnék szeretni gyereket, de nem megy.


Tehát a kérdés célja, hogy megtudjam, hogy ezek vajon általános gondolatok-e, amelyek mindenki (minden nő) fejében megfordulnak, csak nem illik róla beszélni, vagy simán csak önző vagyok erre a világra?


2015. júl. 13. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem általános gondolat,bár lehet ,hogy esetleg nekem is megfordult ez már egyszer a fejemben, de én is vagyok annyira önző,hogy az a gyerek az én gyerekem is, tehát itt már egálba jön ki a szitu..:),utána meg hogy mi lesz és hogy, az csakis azon a két emberen múlik.Bár sok hülye van a mai világban,azért vannak kivételek.Neked kell ismerned a párod,hogy ő milyen.És el tudom képzelni hogy vannak tényleg ennyire ostobák,akik csak a gyerek miatt vannak együtt/jönnek össze , megjátszva(!) a love-ot.
2015. júl. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Önzőségnek semmiképpen nem látom azt, amiről beszélsz. Sőt, ha más oldalról nézem, akár felelősségteljes döntésnek is nevezhető, hiszen egy meg sem született embert szeretnél megóvni olyas valamitől, amitől téged a szüleidnek nem sikerült.

Nekem is vannak hasonló gondolata, bár én nem zárkózom el a későbbi gyerekvállalástól. Az én félelmem a világban zajló eseményekkel, és azzal a értékválsággal kapcsolatos, ami ebben az országban uralkodik. Az a rengeteg szenvedés, amit naponta látok (speciális munkámból adódóan), azok a sorsok, amikben egyszerűen felfogni sem tudom, hogyan képesek emberek túlélni és tovább élni akarni. Egyszóval erre a világra szüljek gyereket? Hiszen nem tarthatom üvegburában. Félnék attól is, hogy milyen anya leszek, lennék-e neki elég jó.

A kérdésed meg is válaszoltad magad, mélyebben gyökereznek, a gyerekkorodban és azokban a mintákban, amit a szülőktől láttál. Ezek azonban nincsenek kódolva, még ha olyan meghatározóak is. Lehet rajta változtatni, nem egyszerűen, de tudatosan és a társaddal együtt igen.

2015. júl. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én a világtól nem féltem, mindig megvolt minden kornak a saját mumusa. Én inkább attól tartok ebből a szempontból, hogy én mit adnék a világnak (alholista, drogos, családbántalmazó, vagy csak egy link alak, aki pénzeszsáknak nézi a szüleit, nem többre).
2015. júl. 13. 23:08
 4/6 anonim ***** válasza:

A legfontosabb: Csak azért semmiképp se szülj gyereket, mert esetleg a párod idővel érzelmileg zsarolni fog ezért!


Férfiként (hahh, 22 évesen mondjuk ez még erős szó) egyáltalán nem nézek úgy egy nőre, hogy gyerekcsináló automata. Ha lesz gyermekem, az az enyém ÉS az anyjáé lesz. A MIENK. Attól még ugyanúgy fogom szeretni, sőt, szerintem erősebbé teszi a köteléket köztünk, mivel együtt neveljük. Sőt, a terhesség közben is ott lennék, tudom, hogy nem én szülöm, de segítenék mindenben, hogy könnyebb legyen Neki.


A szülők elválnak gyermek nélkül is, ha olyan a kapcsolat. Az én szüleim is elváltak, de egyáltalán nem miattam vagy a tesóm miatt. Elhidegülés bármi miatt megtörténhet: munkahelyi stressz, rokonnal való gond, pénzügyi gond, bármi. 2 felelős felnőttnek szerintem meg kell tanulni kezelni ezeket a dolgokat és ezek mellett egymásra is szakítani időt. Gyerek mellett is lehet. Ismerek olyan fiatal párt, akiknél van gyerek, most megy oviba és ugyanúgy megvannak és foglalkoznak egymással, mint a gyerek előtt.


Az előzővel pedig egyetértek, engem is a jelenlegi társadalmi környezet zavarna inkább. :)

2015. júl. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2015. aug. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom hogy ezt mondom, de az én apám is elég jól "próbálkozik" bánni velem, sokkal jobban figyel rám mint édesanyámra, aki egész nap dolgozik, mosogat, kiszolgálja őt, mégsem veszi észre, csak engem aki flegma és hozzá sem szól. :/ szerintem a párodtól függ ez a dolog.
2015. aug. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!