Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalással kapcsolatos...

Gyerekvállalással kapcsolatos kérdés: párotok is akkor akar (t) gyereket, amikor Ti? Főleg többedik gyereknél érdekelne?

Figyelt kérdés
Voltatok olyan helyzetben, hogy Ti szeretnétek még egy (több) babát, de Ő nem szeretne már? vagy fordítva!Hogyan lehet ezt megoldani?
2012. máj. 8. 20:14
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
96%

Igaz, nálunk első baba. Amikor szóba került (ő hozta fel) "le is szúrt", h miért nem mondtam előbb?! Én meg azt, h ez milyen hülyén nézett volna már ki, ha szólok, h babát akarok. (akkor még nem voltunk házasok)

Szerintem mindenképpen közös döntés kell, h legyen.

Bár ismerek olyat is, h először csak az egyik fél akarta a másik nagyon nagyon nem (volt már egy gyerekük).

Végül miután megszületett már teljesen oda volt a babáért a férj is.

2012. máj. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
96%
Mi mindketten szerettünk volna kistesót és ugyanakkor szerettük volna, de sajnos nem jött évekig. Ez is elég sok konfliktust szül. Meg kell próbálni megérteni a másikat, átérezni azt, ami miatt ő másképpen gondolja. Persze ez mindkét félre igaz.
2012. máj. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
84%
Nekünk van egy 2,5 éves kislányunk. Én már lassan szeretnék neki kistesót. Mikor nerég felvetettem a férjemnek, hogy na mikor kezdjük a projektet, kiderült, hogy ő nem is igazán szeretne 2. gyereket. Kb mint akit pofán vágtak, úgy meglepődtem. Mert régen, mikor még egy gyerekünk sem volt, mindig arról volt szó, hogy 2 gyerek lesz. Erre meg közölte, hogy közben már változott a véleménye. Hát nem tudom mi lesz. Bízom benne, hogy megváltozik a véleménye. Mert nem tiltakozik kézzel-lábbal ellene, tehát esély van még rá.
2012. máj. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
63%

Ha a férjemen múlt volna még most sem lenne egy gyerekünk se (kettő van). A másodiknál mondta, hogy várjunk még egy évet, rendben, addig nem is hoztam szóba, de egy év után már nem volt kérdés.

Imádja őket! :)

2012. máj. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
21%
A mi kis történetünk: Első baba,ok mindenki akarta. Második babát is.Harmadikat is mindketten akartuk.Na most jön a bökkenő.A negyedik baba.Én mindenképpen akartam,mert abortusz ellenes vagyok.Férjem akkori véleménye szerint nem tudunk ellátni négy gyereket.Ez addig fajult,hogy megmondtam neki,hogy én akkor most összepakolom a cuccom meg a gyerekeket,elhúzok a francba,és megtartom a babát.Na egy hétig gondolkodott.Meg tartottuk a babát természetesen.Ötödik babával vagyok terhes.6+3 napos vagyok.Végképp nem akarja.Megértem,hogy nem akarja,hiszen öt gyerek mégis csak öt gyerek.Így dűlőre még nem jutottunk.Megint mondtam.Engem nem érdekel,fogom a gyerekeket,beadom a válópert,elmegyek a lakásomba,amit még anno vettem,de nem adtam el.Ott jól elleszünk,és kéthetente láthatja őket.Azt mondta,hogy őt ez a szöveg már nem hatja meg.Mondtam,hogy sajnálom,de élve,vagy halva,de én akkor is megtartom.Épp a válás szélén állunk,de még nincs végleges döntés.Érzem,hogy ő is akarja a babát,de fél az anyagiaktól.Én is félnék,ha olyan helyzetbe lennénk,mint a többi magyar.De én programozó vagyok,ő ügyvéd.Pluszba még a gyerekek előtt 5 évet dolgoztunk külföldön.Abból is összejött egy kis pénz.Mondtam neki,hogy nem anyámékra,vagy az utcára szülném a gyereket.Ha van rá keret,és energia miért ne?
2012. máj. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
85%

Nekünk még csak első baba!

Mielőtt összeházasodtunk,már szóba került párszor,h szeretnék kisbabät!beszélgettünk róla sokat,de a párom arcán nem láttam azt a nagy lelkesedést!aztán esküvő utáni héten elmentünk nászútazni,ahol a 3. napon közölte velem,egy vacsival egybekötve,hogy nagyon szeret,és szeretne tőlem egy babát! :) most vagyok 30 hetes

2012. máj. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Érdekesek a történetek, nagyjából az 5. válaszoló története hasonlít a miénkre. 5. babánkat várom, nemsokára szülök. A férjem már ezt a terhességet is nehezen fogadta el, mert fél az anyagiaktól, attól hogy egyre nehezebb minden, de végülis belement a kedvemért. Én viszont még most sem szeretnék megállni, nagyon erős ez az érzés bennem, de Ő már beszélni sem hajlandó erről, annyira elzárkózik. Jó, tudom, ez most még korai, de akkor is szeretném tudni, hogy lesz majd. Tudom, hogy Őt is meg kell értenem, de a saját érzéseimet sem szeretném háttérbe szorítani. De persze ez két ember döntése kell, hogy legyen, úgyhogy meg kell egyezni.
2012. máj. 8. 20:46
 8/39 anonim ***** válasza:
78%
Szia. Nálunk az első gyerekről beszélgettünk és együtt elhatároztuk,hogy akkor próbálkozzunk. A második becsúszott,de természetesen megtartottuk,de inkább a férjem akarta-merte jobban. Most a harmadikat a férjem említette meg,én egyáltalán nem akartam. Vagyis inkább nem mertem. Kb fél év alatt szántam rá magam,hogy akkor legyen még egy. Az anyagiaktól tartottam mindig is,nem a gyerektől, imádom a fiaimat. Szóval átgondoltam-tunk mindent és akkor rábólintottam,hogy legyen. Most már nagyon várom a harmadik fiút is! 26hkm.
2012. máj. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk 2 gyerek volt tervben. Én kis korkülönbséget szerettem volna, végül aztán annyirA NEM lett kicsi mert a második babánk (lányunk) nehezen akart összejönni.

Így sincs sok közöttük (3 év). Aztán védekezés (spirál!!) mellett lettem terhes a harmadikkal se ő se én nem terveztük. Hetekig tépelődtünk, persze aztán megtartottuk.

(na itt sikerült a kicsi korkülönbség, 19 hónap van 2-eske és 3aska között).

Azóta már úgy vagyok vele, hogy ha kicsit lélegzethez jutok,nagyobbak lesznek a nagyok még lehet még egyet bevállalnánk. A férjemnek nem merem ezt felhozni témaként, majd egy pár év múlva. Most még tuti zsigerből elutasítaná az egészet illetve kiakadna...

még kivárok.

Egyébként nálunk a harmadiknál volt ez hogy ő sokkal hamarabb elfogadta és döntött hogy tartsuk akkor meg, mint én!!

2012. máj. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
52%

kedves kérdező, én csak annyit kérdeznék, hogy hány évente születnek a babáitok?


nálunk 1. babát, 2. babát egyszerre szerettük volna, a 3. babánál azért már kellett érvelnem, de nem sokat:)

2012. máj. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!