Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen emberek a franciák?

Milyen emberek a franciák?

Figyelt kérdés
Lehetőségem adódott Franciaországba menni dolgozni, és azt szeretném kérdezni elsősorban olyan emberektől, akik dolgoztak/dolgoznak Franciaországban, hogy milyenek a franciák, mint emberek? Hogy kedvesek-e, befogadók-e, vagy inkább rasszisták. A másik munkalehetőség Németországban lenne, most a két ország közt vacillálok. Köszönöm a segítséget!

2015. júl. 15. 06:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A németeket nem kedvelik, ami teljesen érthető.

Nyíltak és toleránsak. Erősen nemzeti érzelműek. Optimisták, de félnek a terrorizmustól. Európai kultúra tekintetében nincs nagy különbség magyar-francia viszonylatban a német-magyar különbségekhez képest. A fiatalok egy része törekvő, kedves, lelkes, a másik része "yolo swag". Közbiztonság változó. Nyáron a nagyvárosokban romlik, mert sok a turista, akik könnyű prédák. Metróban sok a lopás, nyaralókat gyakran feltörnek és nem csak a bevándorlók. A rendőrség töketlen.

2015. júl. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Én nagyon jól kijöttem velük. Kedvesek, vidámak, szívesen beszélgetnek úgy is, hogy idegenek vagytok. Ami nagyon meglepett, hogy akár utcán is van hozzád egy-két jó szavuk (de szép nyakláncod/cipőd/kiskutyád van, stb) Semmi előítéletet nem tapasztaltam részükről. Az igaz, hogy szeretik, ha a nyelvükön próbálkozol, de tudnak angolul, úgyhogy az nem gond. Aktívak, nekik a szabadidő nem a tévé előtt telik, sportolnak, természetbe mennek. Udvariasak, bunkózással nem találkoztam. Nem rasszisták, arabok, feketék és ázsiaiak is élnek náluk szép számmal. Ellenkezőleg, én nagyon elfogadónak láttam őket, simán sétálhat két férfi kézenfogva, vagy ha neked az tetszik, akkor húzhatsz a fejedre akváriumot, nem fognak megbotránkozni.

Negatívumok, hogy kosz van (oka, hogy a takarítást bevándorlók végzik általában, akik nem annyira jók ebben - de ez biztos szörnyű rasszista). Nekem sok gondot okozott a sok tüntetés - ha úgy vannak vele, hogy valami jár nekik, akkor azért tesznek. Lezárják a belvárost, közintézményeket, megbénítják a tömegközlekedést - ott nem sz*rral gurigáznak. A közlekedésben kicsit fejetlenek tudnak lenni, az autó nem olyan érték, mint itthon, simán nekikoccannak egymásnak és kész, mennek dolgukra :)

Meg néha az volt az érzésem, hogy ha valamit nem tudnak csinálni tökéletesen, akkor nem csinálják, tehát perfekcionisták. Nálunk egy buszvonalat kellett volna javítani, az egyetlen buszét, ami odajárt hozzánk - mivel valami nem stimmelt, nem az volt, hogy jó, akkor egyelőre csak napi két busz jön, hanem akkor semmi. Aki ott lakott, az taxival járt egy hónapig :)

Nagyon tetszett a divat és jók a kaják. A franciák tudnak élni. Összesen ötször voltam Franciaországban, ebből a leghosszabb egy másfél éves külföldi tanulás/munka időszak volt, a tapasztalataim innen vannak főleg.


29/L

2015. júl. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
35%
Egy hetet töltöttem el ott hálistennek nem kell többet mennem. Utbaigazítást akartam kérni cagy meg se állnak vagy megáll azt se tudja mit szeretnél angolul vagy elküld a pibe. Nem szeretem őket.
2015. júl. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer voltam Franciaországban. A hotelben elmondták, hogy mindent kétszer ellenőrizzünk le, hogy bezártuk-e rendesen, mert elég sok a tolvaj, illetve a betörő.

Az emberek igazából sem kedvesek, sem bunkók nem voltak, foglalkoztak a saját kis életükkel, nem érdekelte őket a miénk.

De ez a két dolog mindenhol megtalálható. :) Valahol erősebben, van ahol nem, de ez ilyen. :)

2015. júl. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

7eve élek itt "Svájc francia reszen"határ..Genf utan.

Abszolút nem baratsagosak a franciák,ridegek és nem segítő készek.

Ha pl segítséget kérsz"útbaigazítást" akkor elvárják hogy ha már az ok országukban vagy akkor beszéld a nyelvüket.megsugom itt iskolban tanuljak"nemet vagy angol nyelvet de hiaba ertik...vissza sem valaszolnak mondván beszélj franciául!

Egy két férfi"segitikesz"ha szep csinos hölgy segitseget ker".mivel a francia nok nem olyan szépek csinosak apoltak mint pl a magyarok.


Pl ha az utcan ne adj isten rosszul vagy a kutya sem nezne rád:mert ha mentőt hiv (és. Nincs anssitance=beteg.k.)akkor neki kellene fizetni az ellatasodat ami nem kis pénz...ezert inkabb elmennek melleted)


Akik segito keszek azok inkabb a bevándorlók pl az olaszok,portugálok stb...

7ev utan beszelem a nyelbet(iskolában jartam itt) erdekes storry...az erti aki akarja es nen rasszista 😊

Nen tudom milyen munkat fogsz itt vállalni de nagOn draga orszag.fzetesed lehet jol hangzik csak mivel drágaság van az szepen el is megyen.

Addig lehetsz itt mig van munkád...ha nincs papir nelkul nem fognak munkat biztositani neked senkisem.


Jóindulatból mondom:ha van lehetőséged inkabb németbe Menj.olcsobb orszag tobbet tudsz fére tenni.


Onnan tudom mert a paromal minis albérletben laktunk o (olasz) o itt is élt(általa lett papirom meg házasság utan) csaladi valalkozas van igy tudtunk venni hazat is .es ha nem menne jol bizony mi is elmentünk volna innen...

Egy fizetés alberletel egyutt nekunk elment simán a pénzünk.


Az hogy nyaralni josz ki vagy itt dolgozol es itt elsz teljesen mas.

Sok sikert kedves kérdező.

2015. júl. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elírtam annsurance.beteg.k.
2015. júl. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Általánosban fölrajztanárom nagyon nem bírta őket. Azt mondta, hogy flegmák és bunkók... Hát, nem tudom, még soha nem voltam Franciaországban, avagy találkoztam francia emberrel, úgyhogy nem tudok mit mondani.
2015. júl. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
94%
Sokkal nagyobb intim szférájuk. Ha már közel mész el az utcán vki mellett, kikéri magának.
2015. júl. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!