Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van itt ennyi pszichológ...

Miért van itt ennyi pszichológiai beteg?

Figyelt kérdés

3 éve gyakorizom.Számtalan nővel,férfival beszéltem privátban. Szinte mind öngyilkos akart vagy akar lenni.

Sok a 20 feletti szűz férfi.Nők,férfiak csúnyának tartják magukat.Nincs szociális életük.

Nem nézem le őket,sőt...Én is voltam lelki beteg.Voltam mély ponton.Inkább sajnálom őket.:(

Most is pánikbeteg vagyok.

Most is egy 14 éves lánnyal beszélgetek öngyilkos akar lenni,mert túl izmos a háta.És fiúnak csúfolják.Nem tudom,hogy segítsek neki?

Akkor egy 33 éves nő luxusban él külföldön.De szomorú mert nincs párja.Betegség miatt nem érzi a szexet,és nem lehet gyereke.Neki is hogy segíthetnék? :(

Sőt találkoztam olyannal is aki a 13 éves lányokra bukik,28 éves.Őt inkább hagyjuk.

Hogy segítsek nekik? Tudom,nem vagyok pszichológus.

És miért pont itt vannak ilyen sokan?

Más fórumon nem láttam.


18/L



2015. júl. 16. 06:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért vannak-vagyunk sokan?Talán mert elfelejtettük,mi az élet lényege,mindig a felé futunk ami elérhetetlen,mindig olyan kinézetet-testet-életet akarunk amilyet mások istenítenek...egy izmos hátú lány is épp olyan értékes,mint egy sánta ember,az már más kérdés hogy nem tud úgy érvényesülni mint egy "hibátlan",a mai gonosz emberek ahelyett,hogy támogatnák őket még pofátlanul kicsúfolják...én ha meglátok egy fogyatékos embert akkor a szívem szakad meg és együtt érzek vele,mások meg nevetnek rajta esetleg kicsúfolják az illető meg lehet öngyilkos lesz...hát milyen világot élünk emberek?Nekem a szüleim nagyszüleim nem ezt tanították!!A pénz és a tárgyak pedig már többször bebizonyosodott,hogy nem teszik boldoggá az embert,természetesen kell a pénz is a boldogsághoz,de a pénzhez nem feltétlen jár boldogság!Hogy hogyan tudsz segíteni?te egymagad sehogyan,nekünk embereknek mindannyiunknak kell változtassunk,hogy úgy álljunk egymáshoz hogy ne csak a külsőségeket lássuk,hanem lássuk az ember lelkét is,azért mert nincs valskinek adoniszi teste,vagy mert egy nőnek nem modell arca van attól még ugyanolyan ember mint mások.A mai média a sajtó sulykolja ezt az emberekbe,hogy csak a szép a tökéletes a jó,az életben 3dolog fontos igazán:egészség,boldogság,szeretet,mert ezek a valódi értékek nem pediglen a pénz és a külsőségek!!!
2015. júl. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben inkabb kerulnem oket, plane ha te is hajlamos vagy erre.


Ezeknek az embereknek te nem tudsz segiteni, csak lehuznak teged is.

2015. júl. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én másfél éve vagyok itt aktívan és egy csomó életvidám és boldog emberrel is leveleztem innen. De egyébként az jobban ráér netezni egy boldogtalan magányos ember, mint aki párban van vagy családos. Én munkahelyen ütöm el vele az időt ha nincs annyi meló. 38/F
2015. júl. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a fórum azt a célt tűzte ki, hogy itt megkérdehessed azt, amit máshol nem mersz. Ezért extrém kérdések is felmerülnek. Az már egyéni döntés, hogy melyiket veszed komolyan, melyiket olvasod el, melyik témájába akarsz belefolyni.


Amire érzékeny vagy, könnyebben észre veszed, mert kicsit magaménak is érezhetnéd a kérdést, pedig Nem te tetted fel. Szóval még kell tudni különböztetni más kérdését, problémáját a sajatodétól.

2015. júl. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 7 évig voltam depressziós...és az itteni hülyeségeken sokan nevettem...de ami ténylegesen a gyógyulást elősegítette az a figyelem és a kedvesség volt...egy itt megismert lánytól kaptam meg akivel személyesen is találkoztam...


Szerintem nincs univerzális megoldás minden problémára...

Sokaknak már az is nagy segítség, hogy meghallgatod őket...

Itt név nélkül felvállalhatják, hogy mit is éreznek legbelül...azért itt vannak...


22F

2015. júl. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Segíteni türelemmel, megértéssel. Amúgy én sem tudom, dr tényleg sokan vagyunk.:/

14/f

2015. júl. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor lehet az embereken segíteni ha ők is akarják, máskülönben valaki saját maga generálja a életét megrontó körülményeket. Azonban a mai modern világba eljutottunk odáig hogy majd hogy nem mindenki sérült lelkileg valamilyen szinten, mert ezt hozza magával a társadalmunk. A megfelelési kényszer, ami olykor nem is kényszer hanem elvárt kötelesség (munkában legfőképp) "megőrjíti" az embereket, depresszióba, önsajnálatba taszítja őket, mit hogy nem felelnek meg az adott társadalmi normának ezért "nem is emberek" és sajnos a társadalom is így tekint rájuk...

Segíteni meg nehéz, sok munkát és tudást igényel (bizonyos esetekben szakmai, pszichológiai tudást).

2015. júl. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert ez az egyik legközismertebb fórum, szerintem ez lehet az oka. Sokan azt mondják, hogy régebben is ugyanennyi pszichés beteg volt, csak jóval kevesebbet diagnosztizáltak, ezért tűnik úgy, mintha növekedett volna a számuk. Szerintem ez minimálisan igaz, ma valóban jóval több a pszichés beteg, mint régen. Ennek az oka egyszerűen az, hogy a mai világ embertelenebb, mint a 20-30 évvel ezelőtti.

Szimpatikus, hogy segítesz itt embereknek, de azt fogadd el, hogy mindenkinek nem tudsz.

Egyrészt így neten keresztül nem lehet minden problémát orvosolni. A felhozott példáid közül talán még a 14 éves lányon tudsz segíteni egy bizonyos szintig így online, de nem lesz egyszerű, sokáig fog tartani, őt mindenképp bátorítsad. De legjobbat akkor tennéd, ha pszichológushoz irányítanád őt is és főleg a 33 évest. Tudom, ezt a hülye is tudja javasolni, hogy menj el pszichológushoz, de szerintem így a távolból nem lehet meggyógyítani őket. Mindenképpen személyes ráhatás kell, és úgy látszik nincs jelenleg a környezetükben olyan, aki ezt megtenné.

A másik ok, amiért sokaknak nem tudsz segíteni, az a korod. Még nagyon fiatal vagy, nem biztos, hogy mindenki problémáját átlátod. Inkább a saját és a fiatalabb korosztályoknál érhetsz el nagyobb sikereket. Egy idősebb esetében nem biztos, hogy a fejébe tudsz látni, az nagyon nehéz dió. Írtad, hogy voltál lelki beteg, ezen a téren viszont könnyebben tudsz segíteni, mert már megtapasztaltad.

Még egy dologgal fontos tisztában lenned. Egy felnőttnek is veszélyes állandóan ilyen problémákkal foglalkoznia, neked meg különösen. Könnyen lehúzhatnak, ha nem vigyázol. Ezek a problémák nekik a való életet jelentik 0-24 óráig, neked viszont nem. Ez az életnek nem a normális szeglete, szánj rá valamennyi időt, de a valódi életed is ugyanilyen fontos. Ha nem így teszel, akkor egyrészt kevésbé jó tanácsokat fogsz adni, másrészt lesüllyedsz. A pszichológusoknak is kell a normál élet, valamint az sem véletlen, hogy igyekeznek minél kevésbé kötődni érzelmileg a páciensekhez. A saját lelki egészségüket viszik vásárra. Lehet, hogy ezzel tisztában vagy, csak a biztonság kedvéért írtam le.


De a lényeg, hogy nagyon szimpatikus a hozzáállásod, amit csinálsz, sok erőt és objektivitást hozzá :)

Ha tudok valamiben segíteni, írjál nyugodtan.

2015. aug. 15. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!