Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek normális a gondolk...

Szerintetek normális a gondolkodásom?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és észrevettem, hogy amióta kamaszodom azóta sokkal komolyabban gondolkodom, mint a legtöbb korombeli lány. Lehet hülyén hangzik, de már most azon gondolkodom, hogy mivel akarok foglalkozni, terveim vannak az "álomházammal" kapcsolatban, országokat akarok látogatni, észreveszek olyan tulajdonságokat az emberekben, amiket más korombeli lány nem. (tudom hülyén hangzik) Ugye most voltam nyolcadikos és nagyon fontos volt az első félév a felvételi és az iskolaválasztás miatt. Persze jöttek a beszólások, hogy "stréber" meg az ehhez hasonlók. Félreértés ne essék, nem vagyok az, egyáltalán nem. Nem szeretek tanulni, de tudom, hogy inkább most, mint később. A többiek meg magasról tettek rá. Mindenki mondja, hogy nagyon jó társaság vagyok, mert bármiről lehet velem beszélgetni és sokan olyan dolgokban kérnek tőlem tanácsot, amiben én sem vagyok jártas, de azt mondják, tudják, hogy én tudok segíteni. A legtöbb osztálytársam már cigizett, sőt drogot is kipróbált. Én undorodom ezektől, pedig kínáltak engem is, de mindig nemet mondtam és tudom, hogy helyesen döntöttem. Meg sokan mondják, hogy nagyon megfontolt, előrelátó vagyok, míg mások elkapkodott döntéseket hoznak körülöttem. Lehet, hogy amiket felsoroltam apró dolgoknak tűnnek, de számomra nagy dolgok. Szerencsés vagyok, hiszen jó a családi hátterem, anyukámmal nagyon jó a viszonyom, mindent meg tudunk beszélni. Ez is befolyásolhatja a gondolkodásunkat? Ezektől a dolgoktól eltekintve egy tök átlagos lány vagyok. Nagyon sok jó barátom van, sok hülyeségbe benne vagyok és van egy tipikus kamasz oldalam is. :) Szerintetek rendben van ez így?

2015. júl. 16. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:

14 évesen azt gondolod, ezek nagy és különleges dolgok. Ahogyan én is ezt hittem, és nagyon sok 14 éves ezt hiszi.

Nem akarom letörni a szárnyaid, de ez teljesen átlagos. Attól még, hogy nem mondják ki, mások is álmodoznak, ábrándoznak a majdani házukról, családjukról, munkájukról.

Én általánosban mindvégig tudtam, hogy mi akarok lenni.

Egy ilyen korú gyereknek elég élénk a fantáziája, és ideje, energiája van bőven, így a tervezgetés teljesen normális.

A legtöbb ilyen korú gyerek lerajzolja, hogyan fog kinzni majd a háza. Ma már annyi érdekes dolog van aneten, ha pl. Sims-ezel, akkor elkerülhetetlen, hogy megtervezz egy házat, és a karakter helyébe magadat, a szerelmedet, a leendő gyerekeidet képzeled. A legtöbben ezt teszik.

Azt meg semmiképp ne tartsd különleges dolognak, hogy a pályaválasztást komolyan veszed. Biztos vannak link tinik, de egyáltalán nem mindenki, és ilyen korban már sokan tudják értékelni, hogy lehetőségük adódik azt csinálni, amit szeretnének.

Az csak duma, hogy az iskolát egy pillanat alatt kiválasztják. Hetekig, hónapokig agyalnak, változtatnak a sorrenden, és később ugyanez lesz az egyetem előtt.

Azt gondolod, okosabb vagy és bölcsebb a veled egykorúaknál. Én is ezt gondoltam magamról. :)

Visszagondolva, szerintem minden barátnőm ezt gondolta. Mind egyek voltunk a sok közül, persze ez nem jelenti azt, hogy nem voltunk egyediek, mindannyian egyéniségek voltunk, de amiket te itt megfogalmaztál, az kb. minden kamasz fejében megfordul.

2015. júl. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

már meg ne haragudj, de eleve a feltett kérdés nem visz felnnebb a "fejletteb vagyok a korombelieknél" létrán. ha tényleg annyira érett lennél, nem is fordulna meg a fejedben ilyesmi, élnéd tovább az életedet.


más.

ezek a tulajdonságok, amiket leírtál, szinte minden veled egykorúnál megfordulnak, nem leszel ettől se több, se kevesebb.

megmondom őszintén, amikor megnyitottam a kérdést, és elkezdtem olvasni, valami extra nagy dologra gondoltam, de így végigolvasva... átlagos.


ami szembeötlött, és nagyon ellentmond ennek a "hú de érettebb vagyok" dolognak, az ez: "Nem szeretek tanulni" az érett, megfontolt gondolkodású ember elsősorban magának tanul, tudja, hogy ez neki jó, úgy fogja fel, hogy gyarapíthatja a tudástárát, ezért szeret is tanulni. az nem nagy cucc, hogy nem szeretsz tanulni, és azért tanulsz, hogy majed egy jó helyre felvegyenek. ez nem jó gondolkodás, de sajnos a legtöbb kamasz ezt nem érti/nem tudja. :(


tőlem hiheted magad érettebnek, nagy dolgoknak ezeket a dolgokat, örülj nekik, de tartsd meg magadnak.

2015. júl. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes hogy mennyire bölcs lesz mindenki amikor egy 14 éves lányt lehetőségük van kiosztani,2 amit a tanulásról mondtál az csak egy személyes felfogásod,nem kell úgy beállítani mint egy olyan gondolkodás mód amihez hozzá kéne nőni
2015. júl. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

első vagyok. én nem osztottam ki senkit, de igen, több, mint 2x ennyi idősen már bölcsebb vagyok.

és írtam saját tapasztalatot, hogy én is. kb. hasonló dolgokat éreztem az ő korában.

mi ebben a kiosztás?

2015. júl. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem nagyonis normalis a gondolkodasod! Mindossze annyi tortenik, hogy kamaszodsz - fejlodik az ontudatod, alakul a szemelyiseged. Masokkal is igy van, legfeljebb nem mindenki beszel rola, vagy valamivel kesobb jelentkeznek a "tunetek". Habar kozhely, de maradj onmagad, hosszutavon ez a legjobb! Sok sikert!!
2016. jan. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!