Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tompul a memóriám, ezért hogy...

Tompul a memóriám, ezért hogy magamat nyugtassam memoritereket tanulok, és ismételgetem magamban naponta rengeteg alkalommal, hogy megbizonyosodjak nem felejtettem el. Ez normális? A józan gondolkodásom viszont romlik, mert ezek járnak a fejemben.

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!

2015. jún. 21. 16:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Memória karbantartására jó, ha folyamatosan "edzed", a memoriterekkel rosszat nem teszel.

Viszont nem mindegy, hogy mitől tompul. (valóban agyi leépülés, vagy "csak" kimerültebb vagy.)


Kb fél éve én is éreztem magam hasonlóan, be voltam tojva rendesen. Érdeklődtem jobbra balra, mi a fene lehet ez, de bíztam abban, hogy nem valódi leépülés, úgyhogy az "edzés" mellett némi gyógyhatású készítményt is segítségül hívtam, és azt kell mondjam, hogy segített. Kb 3 hétre a kezdéstől tűnt fel először, de utána még kb 3 hónapig szedtem/fogyasztottam:


Herbária Memória tea (én napi 1X2 és 1X1 filterrel ittam, bár a doboz adagolása 2X2 filtert ír/nap)


ezt kiegészítettem Ginko biloba+Lecitin kapszulával (Dr. Chen patika)


Szerintem érdemes kipróbálni, mert ad egy löketet az idegrendszeri működésnek. Amikor abbahagytam a kúraszerű szedést, nem tapasztaltam visszaesést.


Emellett érdemes lenne figyelned arra is, hogy aludj rendesen, lehetőleg éjfél előtt lefekve, mert alvás közben íródik át a rövidtávú emlékezeti területről az infó a hosszútávú memória agyi területére. Ha nem alszol eleget, akkor ez nem valósul meg megfelelően, így tapasztalhatod a memória gyengülés tüneteit.

2015. jún. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!