Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változtathatnék?

Hogyan változtathatnék?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, úgy érzem, problémáim vannak. Sokszor gondoltam rá, hogy felkeresek egy pszichológust, de soha sem volt merszem előállni az ötlettel itthon. Nem azért, mert anyuék nem segítenének, hanem inkább azért, mert nem "merem" beismerni, hogy szükségém lenne a segítségre. Van egy barátnőm, akivel a távolság miatt csak neten keresztül tudom a kapcsolatot tartani, nem tudunk sokat találkozni. Bármikor meghallgat, amikor szükségem van rá, de nem szemtől szembe beszélek vele, csak írok. De ez személyesen egyáltalán nem megy, leblokkolok, pedig a fejemben rendszerint megvan, amit mondanék, de egyszerűen képtelen vagyok kimondani. Szeretnék változtatni, mert szeretnék beszélni a családomnak, a nővéremnek mindenről, ami aggaszt vagy félek tőle, de képtelen vagyok rá. Mit csináljak? Hogyan változtassak? Arra is gondoltam már, hogy a tükrömmel fogok gyakorolni.. :D
2015. júl. 23. 10:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak kezdetben nehéz. Miután túltetted magad a kezdeti gátlásokon, és több alkalommal rábírod magad erre, ez sokkal könnyebben fog menni. Hasonlóan zárkózott vagyok, és nehezen bírtam rá magam erre, de a barátaim meghallgattak és ma már sokkal természetesebben veszem a dolgot.

17/f

2015. júl. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod elmondani, akkor ne mond el. Mondjuk én 22/f vagyok, de az én efféle dolgaimról sem tudnak itthon, sőt ezt teljesen megtartottam magamnak, még a legjobb barátom sem tud róla. Gondolom azért anyagilag vagy annyira független, hogy pár ezer forintról ne kelljen beszámolnod. Ha nem akkor szülinapi, karácsonyi pénzből menj el pszichológushoz. Nem kell mindent megbeszélni otthon. Ahogy írtam én sem mondtam el, pedig édesanyámnak simán el ehetne, megértené, mindenben támogatna, de ezt megtartom magamnak, majd egyszer talán beszámolok róla neki, de amíg tart a "dolog" addig biztos, hogy nem.


Menj el és próbáld meg megoldani a problémáidat. :D Sok sikert! :D

2015. júl. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!