Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik a bevándorlókat támogatjá...

Akik a bevándorlókat támogatják, azok előtte legalább ugyan ilyen mértékben támogatták a hajléktalanokat is?

Figyelt kérdés

Tehát itt a nyomor és a szükség felszámolása a cél? Mert akkor a saját nemzetünkből (saját fajtánkból) valók támogatása is fontos. Aki azokat eddig lenézte, de a bevándorlókat segíti, az csak a média miatt teszi, vagy a balhé miatt, vagy a hírnév miatt, vagy nem is gondolt végig, vagy csak most jött rá, hogy a szükség nagy úr?



Remélem jó kategóriába nyitottam a kérést. Gondolkodtam, hogy ez vagy a politika. De az utóbbiban csak a széthúzás szól mindenkiből, itt legalább az emberség. Ezért választottam ezt.


Miért rosszabb egy magyar nincstelen egy külföldi nincstelennél?



2015. júl. 26. 08:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A két embercsoport helyzete nem összehasonlítható, aki ezt teszi, a valóságot ferdíti, elég populista módon.


Persze az illegális határátlépőket itthon támogtók között jócskán vannak agyatlan divatszamaritánusok, de az agymosás inkább az ellenzői oldalon tapasztalható. A tény az, hogy jó néhány hónapja elindult egy olyan folyamat Európában, amivel eddig még nem találkozhattunk a modern korban: jórészt háborús, illetve diktatórikus vezetésű országokból JÓL SZERVEZETTEN elindult egy olyan embertömeg az EUba, GB-be amivel nem tudunk mit kezdeni. A cél az unió, a tranzitországok pedig szintén szervezetten áttolják magukon őket, jól leszedve a sápot. Mert ezek az emberek nem egy fillér nélkül indulnak el, van aki módosabb családból jön egy európai színvonalú élet reményében, van aki mindenét pénzzé téve vág az útnak, mert te is ezt tennéd, ha a fél rokonságodat már megkínozták a helyi ávós/nyilas pribékek, vagy egyszerűen lefejezték , mert elszívott egy cigit.


Ami a megoldást illeti: be kell zárni egyszer az ajtókat, bármily nehéz is, mert nem tudunk mit kezdeni több millió menekülttel, ennyire nem megy jól még a németeknek sem. Viszont ha akarjuk, ha nem , bele kell nyúlni a közel keleti , afrikai darázsfészkekbe. A fő gond, hogy ilyenkor mindig beteszi a lábát a nemzetközi tőke is ezekre a helyekre, és úgy keveri a lapokat, hogy a legtöbb hasznot húzza, ha kell ártatlanok, gyerekek vére árán is.


A magyar nincstelen pedig a szociális, és leginkább a mentálhigiénés ellátás hiányának, köszönhetően vannak ilyen helyzetben. Tudomásul kell venni, hogy vannak emberek, akiknek egy életen át fogni kell a kezét, vagy elesik, lecsúszik. És persze vannak olyanok is, akik nem is akarnak tenni a saját felzárkóztatásukért. Ilyenek mindig is lesznek.

2015. júl. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
A bevándorlók előtt mélyszegénységben élő cigányokon segítettem.
2015. júl. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

@1: tehát, aki szerinted maga miatt tehet erről, az nem érdemli meg a törődést, aki meg kényszerből jutott ilyen sorsra az megérdemelt módon van kiemelve annak tudatában, hogy lehet az első csoportba tartozókba is atkerülhetnek, ha nincs meg a képességük a munkaerő piacra való beolvadásra?


Én értem a szörnyűség mivoltát. A háború kegyetlen. Szintén kegyetlen a hitel, a válás, az ál-tanárok rossz munkája az oktatásban. Mert ezek mind nincstelenné tehetnek, ám valami csak papíron vérzik, az első meg az utcán.


Ám ha különbséget teszel nincstelenek között, mi az indok, hogy az egyik többet ér a szemedben??


@2: tehát van ilyen is. Köszi.

2015. júl. 27. 05:46
 4/10 anonim ***** válasza:

3. Arra célzol, hogy aki menekültként van nyilvántartva, a befogadó országtól havonta pénzt kap? A magyar hajléktalan honfitársunk meg nem?

Van különbség jócskán a kettő között.

A hajléktalan probléma belügy, te személy szerint nem tudsz tenni ellene semmit.Indulj ki abból, hogy aki az utcára kerül, szinte soha nem az önhibáján kívül kerül oda. Az utolsó lökést a hajléktalanságba leginkább megoldatlan lelki, pszichés problémák adják, és nem anyagiak. Ezt fokozza az anyagi ellehetetlenülés krízise, és amikor az utcán ébred az ember, akkor a lelki, és anyagi problémák ördögi kör módjára nehezítik meg a talpra állást. Ha lenne hazánkban jól szervezett mentálhigiénés kríziskezelés, amihez társulna gazdálkodási coaching, és normális szociális bérlakásrendszert építenének ki a politikusok, a hajléktalanok nagy része nem az utcán élne. Na te most melyik folyamatban tudsz hatékonyan segíteni? Mert ha egy utcán élőnek havonta adnál 100000Ft-t, és egy szobát, azzal még nem biztos, hogy megoldottad az összes problémáját, ami miatt hajléktalanná vált. A legtöbben ugyanis pl. a váláskor nem csak a hajlékot, munkát veszítették el, hanem azt a közeget, amiben értékes emberként tekintettek magukra. Ismertem két hajléktalant, akik egymást erősítve felépítették magukat, munkát találtak, pályáztak egy önkormányzati lakásra, és szépen lassan felújították.Azt monda az egyik, hogy inkább leáll a piával, de még egyszer nem megy vissza az utcára, elég volt az a 10 év, amit kalyibákban töltött. Na most egy szervezett rendszerben az ilyen embereknek sokkal könnyebb lenne visszatérni a normális életbe.


A háborút, és a hitelt, válást ne említsd egy napon. Nagyon nem ugyanaz a szenvedés. Sokan robotolnak a hitel miatt, elvállalnak minden vacak melót, és a válásból is bitang nehéz talpra állni, de köze nincs ahhoz a szenvedéshez, amit egy csapat felfegyverzett primitív tróger tud okozni, ha beállít a lakásodba. Gondolj csak a szerb-horvát háború szerb szabadcsapatainak brutális kegyetlenkedéseire, ami nem is oly rég, és nem is oly messze tőlünk történt. Akik ebből a pokolból menekülnek, azokat segíteni kell, elsősorban abban, hogy újra békés hazájukba térhessenek vissza.

2015. júl. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A hajléktalanokat nem feltétlen kell sajnálni, a TÖBBSÉGÜK két hét alatt annyit össze kunyerálnak amennyit te két hónap alatt keresel rendes munkával!
2015. aug. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én nem támogatom a bevándorlókat, viszont sajnálom őket emberségből, nem azért jönnek ide, hogy elfoglalják kincsesbánya Magyarországunkat, hanem mennének tovább sokkal szebb, jobb országokba. Hallották a fülest, hogy ott jó. Csak túl sokan hallották már ezt.

Ellenben elítélem az agyatlan hőbörgőket, akik nem néznek utána a baj forrásának, és agy nélkül támadják a menekülteket, akik csak annyiból bűnösök, hogy vannak, és élnek, és jönnek. Tovább szeretnének menni.

Nagyon nem egy kategória egy Magyar hajléktalan, meg egy menekült.

Az előző jó eséllyel egy önhibájából lecsúszott, általában nem túl értelmes valaki, míg egy menekült az menekül valami elől, nem alkoholizál, stb...lehet, több diplomája is van, gyerekei, családja.

És pontosan olyan hőbörgők elől menekülnek, mint azok, akik itt fogadják őket, kopaszra borotvált fejjel, és annyi iq-val, mint egy gyűrűsfarkú maki, aki körbehugyozza a territóriumát, és döngeti a mellkasát.

2015. aug. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Most nem azért, de általában a tv-ben mutatott menekülteknek egy része igen jó kedvében. Beleröhögnek a kamerába, mutogatják magukat, mint egy fogyatékos.

Arról is olvasni, hogy rombolni, zúznak.


Szerintem egy tényleges menekült nem így viselkedik.


Van köztük nagy részt gazdasági bevándorló is?


Én már nem tudom, de a tényleges menekültekkel nincs bajom, csak kicsit érdekes.

2015. aug. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Meg a másik ha annyira háborús menekültek akkor mért a legjobbat keresik?

Mért nem jó nekik az a ország is ahol nyugalom és béke van!

Nem ők egyből megcélozzák jobb nyugat európai országokat!

Ezek nem háborús menekültek hanem gazdasági bevándorlók!

2015. aug. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is ezt szerettem volna még hozzátenni :)
2015. aug. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A menekültek olyan országokban akarnak letelepedni, ahol már eleve sok bevándorló él, és vannak lehetőségek vállalkozás, munka terén. Törökország 2M menekült státuszt adott. Gondolhatod, milyen lehetőségeik vannak az ottaniaknak a megélhetésre. Bolgárok lerabolják őket, sokan valszeg ott is ragadnak, akik így járnak. Szerbek áttolják őket az uniós határig, Mo-n meg még a 25-30 évet ledolgozott ember sem kap állást, nem hogy egy szíriai lakatos, asztalos.
2015. aug. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!