Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyenek az igazi sznobok?

Milyenek az igazi sznobok?

Figyelt kérdés
Van a családomban egy ember, aki szerintem sznob. Beszélünk valamiről, és ő feltétel nélkül mindig azt szajkózza, gyakran ordibálva, hogy a drágább, a jobb, és hogy ennyiért nem lehet jót kapni, meg stb... De megmagyarázni nem tudja normálisan, hogy mi miért jobb, illetve miért jobb a drágább. A sznobsággal mindig együtt jár egy elvtelen érvelés, és egy általános butaság? Én elhiszem, hogy jobb, ami drágább, és amit ő vesz, de van ami ugyan olyan jó, megfelelő, és mégis olcsóbb. Akinek nincsenek extra igényei, és extra használati, és minőségi követelményei egy adott használati cikkre, annak nem feltétlenül kell a legdrágább. Amikor ezt elmondom, akkor mindig azzal jön, hogy milyen rossz dolgokkal találkozott már, meg stb..., de ezzel engem néz hülyének, hogy nyilván látom, hogy mi a nagyon szar, főleg műszaki cikkekben, és azt hiszi, hogy a legszarabbra mondom, hogy a legjobb. Mit lehet egy ilyen emberrel kezdeni? Mindig ide lyukadunk ki.
2015. júl. 29. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
lásd: Justin Bieber
2015. júl. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ne veszekedj vele.
2015. júl. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért azt ne hidd el, hogy ami drágább, az jobb.

Én tudatos vásárlónak vallom magam, és rendszeresen olvasok terméktesztekről. Legyen az tusfürdő, vagy élelmiszer. azt hiszem, a díványon szoktak ilyenek lenni.

Kivétel nélkül mindig a boltok, áruházak saját márkás termékei nyernek, akkor is ha édesség vagy ivólé kóstolásáról van szó, de akkor is, ha vegyi anyag laboratóriumi bevizsgálásáról.

A drágább termékeknél a márkanevet fizeted meg, nem a jobb minőséget.

Ha a kedves rokonod elkezd okoskodni, de nem tud érvelni, keress neki pár ilyen cikket a google-lal, szerintem a termékteszt kulcsszóra találsz bőven.


A szolgáltatásokról: nemrég elromlott az autónk. Elmentünk egy szervizbe (jelen esetben ők képviselik a márkát, a drágaságot), azt mondták, az alkatrész javíthatatlan, 22 ezerért újat tesznek bele. Ez egy kicsit gyanús volt.

Elmentünk egy szerelőhöz, akinek a háza mellett van egy műhelye, de sokan ajánlják, mert jól dolgozik, és nem drága. Tudod, mit mondott? Hogy ő ezt simán visszarakja , semmi baja sincs, ezzel még évekig elmegy az autó, és szerinted mennyit kért? 6 ezret!!! Majdnem negyede...

És mondta, hogy tudja jól, hogy abban a szervizben hogyan csinálják.


A harmadik, megint más téma: 1 v 2 napja volt a Blikkben egy család, akik fejenként 170 ezerért utaztak all inclusive nyaralásra Törökországba, talán ****-os szállodába, és egy romhalmaz volt az épület, a medencében nem volt víz, minden koszos, kritikán aluli volt, és senki nem foglalkozott velük.

Ehhez képest harmadannyiból el tudsz menni úgy tengerpartra, hogy fényévekkel jobb körülmények várnak, tiszta szoba, medence, kaja, szolgáltatások, stb.

Na akkor mindig a drágább a jobb?

2015. júl. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, ezt mondom én is neki, de nem hiszi el, én is tudok pár példát.
2015. júl. 29. 15:56
 5/5 A kérdező kommentje:
Sőt, utána engem néznek hülyének...
2015. júl. 29. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!