Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valóban ilyen jó lenne ez a...

Valóban ilyen jó lenne ez a befektetési alap? (Signal biztosító, Concorde vagyonkezelő)

Figyelt kérdés
A napokban járt nálam egy "ügynök" és a Signal biztosítónál ajánlotta a Concorde Pénzpiaci alapot, ami egy alacsony kockázatú alap, átlag 10%-os hozamot emlegettet. A vagyonkezelő rendelkezik BEVA tagsággal. Az alapban havi szinten kellene fix összeget fizetni, valamint eseti befizetés is lehetséges. Futamidő gyakorlatilag nincsen. A pénzem jelenleg banki letétben van. Azért tettem fel a kérdést mivel, nem vagyok a témában túlzottan jártas, valamint szüleim mégannyira sem. Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek lehet-e ebben valami "buktató"?

2015. júl. 22. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Az alap jó, a buktató abban van, hogy ha a Signalon keresztül fekteted be, akkor egy csomó plusz költséged és megkötésed keletkezik. Simán nyithatsz számlát a Concorde-nál is, de akár a saját bankodon keresztül is elérhető lehet.
2015. júl. 23. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az ügynök vagy nem ért hozzá, vagy átvert. A pénzpiaci alapok a múltban hozhattak 10 százalékot évente, de jelenleg 1 százalék körül hoznak. A Concorde Alapkezelő valóban megbízható, a pénzpiaci alap eszközei ráadásul nem is az alapkezelőnél vannak, hanem a letétkezelőnél, ami jelen esetben a Raiffeisen Bank. Vagyis a Raiffeisenben van tulajdonképpen az alap vagyona, a Concorde-nak oda kellene betörni, és ellopni, ha Buda-Cash, Quaestor stb. módra el akarná sikkasztani. Nem fogja persze.


Erre az alapra azonban az a jellemző, hogy rövid állampapírokat vásárol, azoknak a hozama pedig alacsony, jelenleg 0,85-0,9 százalék évente. A Concorde pénzpiaci alapjának emellett költségei vannak (a tranzakciók díja, a saját rezsijük, dolgozók fizetése, az alapkezelőnek kötelezően fizetendő Beva-tagdíj, Quaestor-kártalanítás, MNB-s felügyeleti díjak, adók stb.), az alapkezelő ezeket alapkezelési díj címén levonja, így a hozam még alacsonyabb.


A múltbeli hozamok itt láthatók:

[link]


Részletes leírás az alapról itt:

[link]

2015. júl. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Concorde Pénzpiaci alapot, ami egy alacsony kockázatú alap, átlag 10%-os hozamot emlegettet


óóóó te sötét! Pénzpiaci alap nem hoz 10et. azt hiszed a befalaposok mind keresnek? lófütyit. és ami eddig hozott valamennyit nem biztos, hogy a jövőben hoz.


gyakorlatilag a befalap olyan mint egy sötét szoba, amibe belépsz. nem tudod mi lesz veled és bent se tudod meg. amikor kijössz a pénzed változni fog és azt se tudod majd mitől változott. lehet hogy több lesz, de lehet, hogy nem. Az hogy mi történik közben nem tudod meg.

2015. júl. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ! Már jobban utána jártam, és ezek az alapok, mind magas kockázatú (már a neve sem túl hízelgő) részvény alapok. Én egészen biztos vagyok benne, hogy ezek nem ajánlottak egy laikus (mint jómagam) számára, de azért kíváncsi lennék az előzőek véleményére is! Köszi szépen még egyszer :)
2015. júl. 23. 13:45
 5/10 anonim ***** válasza:
A Concorde Pénzpiaci alap nem részvényalap. Egyetlen darab részvény sincs benne.
2015. júl. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Uhm, bocsi hogy ha egy kicsit érthetetlen és nehéz felfogású vagyok. A Signal által ajánlott befektetéseknél a magas kockázatúhoz van sorolva:


- Concorde Colombus

- Concorde Részvény

- Concorde Nemzetközi Részvény


Így utólag már beugrott, hogy nem pénzpiaci alapú befektetések hozamainak grafikonjait mutatta be, hanem ezeket, valamit a Pioneernak a hasonló szolgáltatásait (pedig előtte direkt mondtam, hogy az alacsony kockázatú befektetések érdekelnek)

2015. júl. 23. 14:03
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nos, akkor más a leányzó fekvése.

A Concorde Columbus egy úgynevezett abszolút hozamú alap. A portfóliómenedzserek (ezek Móricz Dániel és Cser Tamás, ha jól tudom) arra törekszenek, hogy mindig a kockázatmentesnél magasabb hozamot érjenek el. Ennek érdekében fektetnek részvénybe, kötvénybe, és devizapozíciókat is felvehetnek. Mindkét fiú nagyon ügyes, Móricz Dani az év portfóliókezelője lett az idén, Cser Tomi tavaly az év ifjú portfóliókezelője volt. Móricz kötvényes szaki, Cser részvényes. A Columbus az egyik legjobban teljesítő abszolút hozamú alap (AHA) volt az elmúlt években. Ez nem garancia arra, hogy a jövőben is az lesz, de ezek a fiúk mindenesetre eddig jól látták meg a lehetőségeket. Hogy meglesz-e a 10 százalékos hozam, azt nem tudom persze, de alapvetően a Columbus nem rossz választás a maga kategóriájában.


A Concorde Részvényalap Cser Tomi alapja, a legjobban teljesítő hazai részvényalap. Igaz, újabban már kisebbek benne a hazai pozíciók, és sok a régiós, de kifejezetten jó alap.


A Concorde Nemzetközi Részvényalapok Alapját annyira nem ismerem, de a múltbeli hozamai alapján nem tűnik rossznak.


Hosszútávra egyébként részvényekbe érdemes fektetni, nem pénzpiaci alapba, ilyen értelemben az ügynöknek igaza van. A Concorde Alapkezelő eddig jobban teljesített, mint a Pioneer, legalábbis a magyarországi Pioneer, de ott is vannak jó szakemberek.


Gondolom, ez egy egyszeri díjas életbiztosítás lenne, amit a Signal kínál. A Concorde Alapjait megvásárolhatod biztosítás nélkül is, ügynök nélkül is több forgalmazónál, ha tetszenek, úgy valószínűleg olcsóbbak.

2015. júl. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mind igaz és hasznos, amit az előző leírt. Én még egyszer kiemelem, hogy a Signalon keresztül biztosan drágább lesz a szerződéskötés. Ráadásul azt írod, hogy havi összeget kell fizetni plusz eseti befizetés is lehetséges: ez folyamatos díjas unit-linked biztosításra utal, ami végképp nagy költségekkel rendelkezik.
2015. júl. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha felmész a MABISZ honlapjára, és megnézed a TKM-mutatókat, azt fogod látni, hogy egy 10 évig futó megtakarítási program egy évre jutó költsége a kockázatosabb alapoknál min. 10,01% (Signal Gyémánt), 8,94% (Signal Alpha), 8,87% (Signal Megtakarítási Terv), 6,86% (Signal Öngondoskodási Terv), 7,82% (Signal Zafír 2), 6,91% (Signal Zafír Royal), 6,44% (Signum Praedium).


Ezek a költségek arra a részre vonatkoznak, amit rendszeres megtakarításként fizetsz be.

2015. júl. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Sziasztok,


Én most iszom ennek a levét. Látom nem mai, a téma, de nekem most 11.05. én járt le egy 5 éves befektetésem. HAsonlóan a kérdezőhöz nulla rálátassal, viszont maximális bizalommal vágtam bele az egészbe, a valóság: befizetett 3 300 000, - Készhez kapott: 2 800 000... és a magyarázkodás, hogy ez a konstrukció igazából 10 évre hoz jól, illetve ez egy befektetés, ami akár minuszos is lehet. Még fogalmazom a csúnya e-mailt, amivel semmit nem fogok elérni, de legalább kiadhatom magamból a dühömet.

2017. nov. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!