Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha van drága cuccod, akkor...

Ha van drága cuccod, akkor mindent megvehetsz?

Figyelt kérdés

Van néhány drága cuccom, megdolgoztam érte, és szeretem őket. De nem egyszer megkapom az emberektől, hogy dehát van ez a telefonod, van ez a kütyüd, és akkor mégis miért nem veszel meg x dolgot?

Attól, hogy van ilyenem, még nem vagyok gazdag, nah meg a pénzt se szórom.


2015. júl. 30. 22:03
 1/7 A kérdező kommentje:

Pl. itt a 4. válaszoló, ilyen reakcióra gondolok, az életben én is megkapom sokszor

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok_..

2015. júl. 30. 22:04
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek egy része hülyén gondolkodik... van ilyen.
2015. júl. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Volt olyan, hogy kocsmában voltunk és nem szoktam sokat inni, ismerős kérdezte, hogy de miért nem iszok, mondom mert nem kell. De akkor üdítőt se? Mondom arra meg nem költök egy kocsmában. Erre elkezdett papolni, hogy ezt az indokot még el is hinné, ha nem lenne drága telefonom pfff.

És ilyesmit nem egyszer kapok meg.

2015. júl. 30. 22:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem megfelelő helyen és ismerősökkel vagy körülvéve, ezért nem tudnak különbséget tenni. Ez a tipikus sémákban gondolkozás. Olyan, mint ha egy nőn drága ruha van, akkor az biztos "összekúrta". Lehet, hogy rengeteg ideig spórolt rá és nincs több jó gönce. Van aki jó telót vesz, de vitaminra, minőségi kajára nem költ, de ez nem látszik, csak a kezében a drága telefon. Abból aztán le lehet szűrni, hogy pénzes-e vagy sem... Van olyan pénzes ember is, aki mégsem vesz drága ruhát és igénytelenül öltözik. Tehát a tanulság:nem ítélni első látásra. Ez az amiről sokan megfeledkeznek, de egy kocsmában csodát ne várj.
2015. júl. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát gondolkodni, luxus, kérem. Hát magyarázd el, ezt nekik (behelyettesítve a megfelelő számokkal): van nekem havi 120 ezer jövedelmem (most mondtam valamit - amúgy ez nem valós adat, mielőtt valaki belekötne), marad ebből nekem havi 5000, amit félre rakok. Meglátok egy drága cuccot, 50 ezerért. Én erre 10 hónapot spóroltam. Hát kérem, ha én egy 50 ezres cuccért 10 hónapot spórolok, akkor hogy vehetnék meg a következő hónapban egy 60 ezres cuccot? Na igen, ez az, hogy sehogy.

A lényeg, hogy össze lehet gyűjteni a pénzt egy-egy drágább dologra, de ez nem jelenti, hogy annyi drága holmit vehetsz, hogy dugig legyen vele a garázs.

2015. júl. 31. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is tapasztaltam már ezt. Szinte elítélnek, mert az ember meg mer engedni magának valamit, s egyből az jön le, hogy "elkényeztetett, idióta, gazdag p***a" vagyok, holott hónapokig spórolok ugyanabból a kis fizetésből, amit mások is megkeresnek.


Csak sokan elutasítják a gondolatát is, hogy megvegyenek maguknak valami nagyobb dolgot - személyes tapasztalat, hogy a nagyobb számoktól én is megriadok olykor, ha elmegyek a boltba és ott hagyok 10 ezret. Nem nőttem fel gazdag családban, a pénz miatti aggódás szülők részéről örökös volt, s minden hasonló esetben "Jézusom, már megint..." hangzott el valaki szájából. Ezt a példát a gyerek, jelen esetben én is valamennyire továbbviszem. Ettől függetlenül nem kezdek el életvezetési tanácsokat adni, hogy a tehetősebb(nek látszó) emberek mire költsék a pénzüket.


Adott szituációban egyesek aligha fognak belegondolni a háttérinformációkba, nem is érdekli őket. Az meg tényleg luxus, hogy ugyanezek az emberek ne akarják a Te pénztárcádba beledugni az orrukat, mint az általad felvázolt esetben is. Szerintem, senkinek semmi köze ahhoz, hogy mit engedsz meg magadnak és mit nem, ha meg valaki nem képes megérteni ezt, annyit is ért.

2015. júl. 31. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A magyarok java része teljesen képtelen megfelelően bánni a pénzzel, és meg van róla győződve, hogy ő ezt is megengedheti magának, neki az is jár, minden jár. Meglátják a telefonodat, rögtön azt gondolják, hú, neked aztán biztos minden triplán jár.


A frankhiteles, gyorskölcsönös, ilyen-olyan eladósodási sztorik is tökéletesen mutatják, milyen szinten van az emberek java részének a gondolkodása ezen a téren.

2015. aug. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!