Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Asperger-szindrómám van?

Asperger-szindrómám van?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időkben egyre inkább kezdek gyanakodni, hogy asperger-szindrómám van. Mindig is más voltam, nem értettem magam, de ahogy rátaláltam a betegségre interneten nagyon sokmindenben magamra ismertem. Hova kell elmennem, ahol orvosilag is felállítják a diagnózist? Pénzbe kerül? 18F

2015. júl. 31. 22:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%

minek neked az? Majd mi felállítjuk: nincs A. szindrómád, nincs semmi bajod. Az élet nehéz, tessék küzdeni. Ismerd meg magad! -ez állt a delphoi jósda homlokzatán. Ballagott oda a 18F, hogy megtudja, milyen ő, mi lesz a jövő, és ezt látta: Gnóthi szeautón Ismerd meg magad!


Az delphoi Apollón-szentély teljes felirata:

melynek nagy szerepe volt/van az erkölcsök és magatartásformák alakításában is.

„ Ismerd meg magadat. Semmit sem túlságosan. Légy ura lelkednek. Kerüld az igazságtalanságot. Igazul tanúskodj. Keresd a hírt. Dicsérd az erényt. Cselekedj igazságosan. Szeresd barátaidat. Védekezz ellenségeid ellen. Gyűlöld a gőgöt. Beszélj tisztességesen. Könyörülj a segélykérőkön. Valósítsd meg célodat. Légy ura asszonyodnak. Senkit ne nézz le. Tiszteld a felsőbbséget. Hajolj meg az istenség előtt. Ne büszkélkedj erőddel. Gazdagodj igazságos úton.

2015. júl. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen a bátorító szavakat, nagyon kedves Tőled, de ugy érzem, hogy most nem erre van szükségem. Igazából, nekem valamilyen szinten megnyugvást jelentene a diagnózis. Érzem, hogy nagyon más vagyok. Sokan éreztetik is velem, mégha nem szándékosan is. Sokáig próbáltam megfejteni magam, rengeteget töprengtem magamon, de nem jutottam sokra. Nem szégyellem magam, nem zavar, hogy más vagyok, mint a többiek, de szeretnem megismerni magam. Sokáig gondoltam ugy, hogy ez a kamaszkor, majd fejlodok, de a saját önismereti probalkozasaimmal nem sikerült túl sok előrelépést tennem. Ezért is szeretnem, hogy ha szakember is kimondaná, hogy asperger, mert akkor sokkal könnyebben megismernem önmagam. Nem adtam fel, küzdeni akarok, de szükségem lesz egy fegyverre is.
2015. júl. 31. 23:23
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha még középiskolás vagy, akkor talán kérheted az igazgatónál, hogy vizsgáljanak ki, mint bármely más "sajátos nevelési igényű" (diszlexiás, diszgráfiás, fejlődési zavaros, stb...) tanulót, és ez szerintem ingyen van. Egyébként meg talán kérdezd a háziorvost, vagy vedd fel a kapcsolatot egy aszpergeres közösséggel.
2015. aug. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%

" de szeretnem megismerni magam. ....

hogy ha szakember is kimondaná, hogy asperger, mert akkor sokkal könnyebben megismernem önmagam. Nem adtam fel, küzdeni akarok, de szükségem lesz egy fegyverre is."


Nagyon nagy a tévedésed! Egy bélyeget nyomnának rád, aminek a súlya alatt még nehezebb lenne az önmegismerés.

Mindenki "más" egyszeri megismételhetetlen. És az élet nehéz, tragikus, nehéz a megismerésben haladni, nehéz kifejezni és még nehezebbé teszi, hogy ez a kifejezés elmarad! Ennek a kettőnek dinamikus egyensúlyban kell lenni. Megismerés-kifejezés. És e folyamat során rajzolódik ki a lényegét tekintve kérdés (nem felelet, és nem bélyeg) Ki vagyok én? Ez csak 1.sz 1.sz ben tehető fel - a válasz is benned rajzolódhat ki. Amit rád mondanak: az csak egy vélemény, soha nem az igazság! A jó mester, tanító, pap mindig érzékeltette a tanítvánnyal: Te vagy a feladat!

Ha el tudod valahol érni ezt nézd meg:

[link]

Van egy olyan buddhista gyakorlat: a tanítvány ezt gondolja /mondja /kérdezi: Ki vagyok én?

Sokszor,nyugodtan, csendesen, gyakorolva, kérdésként.

A válasz szavak feletti tartományból érkezik - és meghallható.

2015. aug. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#3 Köszönöm szépen a választ, szerintem az Aspergeres közösséget fogom megkeresni.


#4

A második hozzászólásodból már egyértelművé vált számomra, hogy más alapvető nézeteket osztunk, így úgy érzem, hogy nem tudok számomra is hasznos tanulságokat levonni belőle. De szerintem ezzel nincs semmi gond, hiszen: "Mindenki "más" egyszeri megismételhetetlen". :)

Köszönöm szépen a válaszod!

2015. aug. 1. 11:08
 6/14 anonim ***** válasza:
OK, az írásaid alapján természetesen kiderül, hogy nem vagy A. szindrómás. És semmilyen szindrómás. Amikor én ilyen fiatal voltam (18N rég volt, már van némi rálátásom és értésem arra korra:), az egyetemen divat volt egy "kicsit skizofrénnek" lenni. Na nem nagyon, amolyan magaalávizelős formában, csak kicsit. Mert nehéz volt érteni, haladni a megismerésben és kell egy fogódzó, hogy el ne dűljünk. De vigyázni kell, hogy az a fogódzó ne legyen pillanatragasztóval bekenve, hogy soha többé el ne tudjuk engedni.
2015. aug. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"A kamaszkor a legnehezebb" - mondják sokan. Én is tapasztalom, ahogy mindenki más is tette/teszi. Ebben a korban kezdünk igazán szocializálódni, ebben a korban kezdjük igazán érezni, hogy szavainknak súlya van, ebben a korban kezd kialakulni a felelősségtudat. Egy szóval: ebben a korban alakul ki a személyiségünk, és ez sok energiát igényel. Mindez úgy történik, hogy mellette olyan döntéseket kell hoznunk, amelyek következményei egész életünk során elkísérnek majd.


Sokat beszélgetek a legjobb barátommal erről, és szeretem megfigyelni (messziről) az embereket, így van bennem egy kép, hogy a kortársaimnak milyen problémákkal kell megküzdeniük. Úgy érzem, sőt, tudom, hogy az én problémáim mások.


A gyomorgörcs kerülget, ha oda kell mennem valakihez; ha felszólítanak tanórán, és a véleményemet kell elmondanom, leblokkolok, és egy szó nem jön ki a torkomon; nem tudok kapcsolatot teremteni; szemkontaktus-tartási problémáim vannak; mereven ragaszkodom a napi rutinomhoz, szabályaimhoz; társasági program után szükségem van egyedüllétre, különben nagyon labilis állapotba kerül az önkontrollom.


Úgy érzem, hogy ezekkel a problémákkal egyedül nem tudok megküzdeni, ezért szeretném szakember segítségét kérni, hogy véleményezze a másságomat. Ha ennek a másságnak neve is van, ami nem más, mint az Asperger-szindróma, hát legyen. De ha ez az az út, ami elvezet engem önmagam megismeréséhez, és segítséget kapok "sajátos" problémáim megoldásához, akkor habozás nélkül elindulok rajta.

2015. aug. 1. 12:35
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

a 3. bekezdés egy az egybe sokáig gyötört engem is...

Ez egy szorongásos neurózis... egy jó - nem materialista, mert a lélek nem anyagi- szakember, pszichológus, lelkivezető segíthetne, igen. Feloldani ezt a görcsös megfelelni akarást, nem gyógyszerrel elnyomni a bajt, hanem ráébreszteni a tudatot, hogy lehet ezt önmagában feloldani. Sokat segít, ha megérti az ember: vagy elfogadnak olyannak, amilyen vagyok, vagy nem - mindegy. A vélemény -rólam, másról, bármiről - mindig csak egy vélemény, nem az igazság.

És hát végső soron azért vagyunk itt, hogy az Igazságot keressük, megismerésben haladjunk és kifejezzük azt.

Ez a kifejezés gyakorlás, a képességfejlesztés sajnos a mai oktatásban nagyon lemarad, elnyomott a sok megtanulandó mellett. Ez is sok neurózis forrása. Jung művészet-terápiát dolgozott ki. Tessék írni, rajzolni, festeni, zenélni, énekelni, táncolni.. valamit tenni ez érdekében. Jó lenne, ha naponta írnál naplót, segít az élmények feldolgozásában, a megértésben és egy kifejezés gyakorlása is egyben (nem szabad azt hinni, ez valami rózsaszín leányműfaj, minden író írt naplót, olyan ez nekik mint a zenésznek a skála.. De te szépen írsz, fogalmazol.. mi szeretnél enni?

2015. aug. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
*mi szeretnél lenni? és mit szeretnél enni? :D
2015. aug. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen mindenképp orvos kell
2015. aug. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!