Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger-szindrómám van....

Asperger-szindrómám van. Elmondjam a tanároknak, vagy inkább ne? 17/L

Figyelt kérdés
Mielőtt valaki belekötni, hivatalosan diagnosztizálva vagyok, minden kétséget kizáróan (Vadaskert Gyermekpszichiátria).
2014. dec. 14. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sulit váltasz? Mert ha nem, akkor nincs sok értelme utólag szólni. Ha esetleg ebből adódó gondjaidat a szemedre hányták, akkor az osztályfőnökömet beavatnám.
2014. dec. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem NE. Azt látják valószínű, hogy vannak problémáid, a jóindulatúak biztos segítenek is, ahogy tudnak, nem kell egy bélyeg a homlokodra, minek?
2014. dec. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A Vadaskert Pszichiátria után azt tanácsolom, hogy keressetek meg néhány jó pszichiátert is, és ők alaposan vizsgáljanak meg téged. Ha ők is azt mondják, hogy ez a bajod, akkor meg kell mondani a tanároknak. Eltagadhatod, de az Aspergerrel nagyon sokat fogsz szenvedni, főleg, ha senki sem tud róla.
2014. dec. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Vadaskert előtt igazából már konzultáltunk pár pszichiáterrel. Biztosan aspergeres vagyok, amit igazából nem bánok, inkább megkönnyebbülés.

2014. dec. 14. 21:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor mondd el, ha pluszpont a felvételinél. :D Vagy ilyesmi. Én biztos nem dicsekednék vele, de nem tudom, pluszpont-e. Ők biztos tudják.
2014. dec. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Gimis vagy? Ha igen, érdemes elmondani, mert jogosult lehetsz egyéni fejlesztésre, ingyenes tankönyvekre, magántanulói státuszra... plusz esetenként a tanároknak is könnyebb lehet megérteni, hogy miért okoznak bizonyos dolgok több problémát, mint másoknak. Én amúgy elvből nem titkolom, mert csak fölösleges para-faktor, inkább még időben tisztázom, hogy mi ez és mit jelent. Nem érzem bélyegnek, inkább az identitásom részének.
2015. jan. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne mondd el, valószínűleg nem értenék meg. Én sem mondtam el nekik, csak néha viccből elsütöm, hogy ,, bolond vagyok, ezért tuti kapok többletpontot a felvételin''. Persze nem vesznek komolyan... Kíváncsi vagyok, mekkorát néznek majd, ha jövő ilyenkor jelentkezünk az egyetemre... Persze ha úgy gondolod, hogy megértik, akkor nyugodtan, de akkor nagy az esélye, hogy előbb-utóbb az osztálytársaidhoz is eljut. 17/L
2015. febr. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!