Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha arra gyanakszom, hogy...

Ha arra gyanakszom, hogy Asperger szindrómám van, és ez megnehezíti kb az életem minden területét, akkor kihez kéne fordulnom?

Figyelt kérdés
Menjek vele háziorvoshoz, ő meg továbbküld valakihez? Vagy ilyennek nem szoktak orvoshoz fordulni? Először is jólenne valahogy kideríteni, hogy tényleg aspergeres vagyok-e (bár egy internetes teszt szerint jó eséllyel, itt az eredmény: [link] ), de szerintem igen. És ha kiderülne, akkor annak milyen következményei lennének? Gyógyszert kéne szednem, vagy lenne valamilyen kezelés? Számít ez valamit a munkavállalás szempontjából?

2015. jún. 14. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Autizmus Alapítvány. Kezelésre a diagnózis miatt nem kényszerítenek.
2015. jún. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csodákra nem lehet számítani, de vannak terápiák, és "általános" pszichoterápia is sokat segíthet (csak ugye ahhoz kell valami dg.).

Van gyógyszer szorongásra, és van olyan nyugtató, ami egy adott időszakban hat csak (beveszed amikor gond van).


Semmire nem kényszerítenek, és semmi nyoma nincs a dolognak. Felnőtteket csak az Autizmus Alapítványnál (Delej utca) diagnosztizálnak profi módon - ahogy az előző válaszoló is írta.

Ha nagyon akarod, kérheted, hogy megváltozott képességű legyél. Így könnyebben el tudsz helyezkedni, kedvezményekkel jár. Kaphatsz úgy 20k-t/hó, lehet MÁK kártyád (helyi járatokon ingyen utazhatsz, stb).

2015. jún. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, főleg a részletes leírást 2-es hozzászóló!
2015. jún. 14. 22:48
 4/5 anonim ***** válasza:
20 e forinttal, és MÁK kártyával csupa vidámság az élet.
2015. jún. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen kedves 4-es, meg az 5% - havi 5000 adó kedvezménnyel, rehab kártyával (a munkáltató 27%-al kevesebb adót fizet), no és a 960k-ról nem is beszéltem, amit a munkaadó a szoc hozzájárulási adón vagy min spórol. Plusz ingyenesen segítenek olyan alapítványok, mint a KézenFogva vagy SalvaVita. (Kissé megkönnyíti az elhelyezkedést...)


Ja, ha van a kedves kérdezőnek 3 év munkaviszonya, járhat neki rokkantsági járadék - a fizu mellett, ha jól tudom. :)

Á, a hab a tortán: Ha van érettségije - az jó ha van - br. 122k-t kap minimum, 8 órára (ekkor fogy.tám. ugyanúgy jár, családi pótlék NEM).


Azért van egy szolid bája, hogy egy átlag magyar 65k-t keres teszem azt pénztárosként, 2 óra/nap nem kifizetett túlórával, felelősséggel, "szabadidőben" pakolással (nehéz fizikai munka)- míg a fentiekkel 6 óra szolid munkával lazán megkap kézhez 85k-t...

(Oké tudom, hogy 1el nyugatabbra konyhalányként 300 kézhez, de hát ez van.... :) )

2015. jún. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!