Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet annak az oka, hogy...

Mi lehet annak az oka, hogy tájszólásom van?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok.

Azért furcsálom, mert az egyik szülőmnek

sincs tájszólása, bár az apai nagyapámnak egy kicsi talán volt, de apámnak egyáltalán nincsen.

És magamon soha nem vettem még észre, csak néha szokták kérdezni, hogy én honnan származom a beszédem végett.

Egyébként Vácon születtem. Apám Szabolcs megyéből származik anyám. vácrátóti félig, félig meg veresegyházi.



2015. aug. 1. 20:35
 1/4 xp ali ***** válasza:
Nekem is van. Ezzel csak akkor szembesültem (harmicix év után), mikor a másik félnél kihangosított telefonban visszahallottam magam. Egyik szülőmön sem hallom, hogy nekik lenne. Valszeg nekik is van, de azt megszoktuk. A sajátunkat meg azért nem, mert a saját hangunkat belülről jóformán csak belülről halljuk.
2015. aug. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xp ali ***** válasza:
egy "belülről"-t vegyél ki a mondatból és akkor máris lesz értelme :) éljenek az átfogalmazott hozzászólások!
2015. aug. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szuleidnek is biztos van, ha neked is van. Ez ilyen, beszelni a szuleinktol tanulunk.


Nekem 18 eves koromig fel sem tunt, hogy mennyire tajszolasban beszelnek a szuleim, rokonaim es en magam.


Aztan elkerultem egyetemre, es amikor eloszor mondtak megsertodtem, hogy nekem hogyan lenne? Aztan eltelt par ev, az orszag masik vegebe koltoztem, es en is kezdtem kihallani mind a szuleimnel mind a rokonaimnal.


Eltelt azota vagy 20 ev es rolam lekopott. De azota is meghallom ha valaki arrol a kornyekrol szarmazik, meg ha nagyon enyhe is nala es mas eszre sem veszi akkor is.

2015. aug. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan hogy beszéltem egy sráccal és az anyja odajött és megjegyezte hogy mennyire erős tájszólásom van,ebbe az a vicces hogy neki meg a gyereknek volt tájszólása csak nem vették észre
2015. aug. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!