Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet kezdeni az ilyen...

Mit lehet kezdeni az ilyen erőszakos koldusokkal? Mit szoktatok csinálni?

Figyelt kérdés

Tegnap jövök hazafelé és szó szerint sorba álltak elöttem az őrsön a kolduló cigányok meg punkok hogy adjak már nekik 500 forintot... Hát basszus, nekem 500 forint az órabérem, és rosszabb napokon az egész napi kajám. De nem ez a gáz mert egy-egyet megszokott az ember, de komolyan mondom hogy sorba álltak. Nem átvitt értelemben gondolom, hanem konkrétan egy megállított másik kettő még odajött mögé és mikor az egyiken túljutottam az már mondta újra. Metrótól az aluljáróig kettő talált meg, az aluljáróban egy vágott be elém és állított meg majd az aluljárótól a hévig volt ez a sorba állós eset 3-al. Azt akárhogy veszem 6 ember. És nekem is kellemetlen elküldeni őket. És akkor egy cigánygyerek azzal jön oda hogy ő a hazaútjára gyűjt. és már papírpénzeket szorongatott a kezében. Hát basszus, tervezett volna úgy hogy kijöjjön ha elindult otthonról. Én is annyi pénzt vittem magammal hogy még hazajussak aznap plusz egy fagyi beleférjen amit már rég megettem. Mondom neki hogy ne haragudjon mert én is ki vagyok számolva, erre elkezdni hogy akkor ne ötszázat adjak, hanem elég lesz neki három...

Most komolyan, az ilyenekkel mit lehet kezdeni? Sokan hisznek ilyen medálokban amik elkergetik a gonosz lelkeket vagy miket, sosem voltam oda ezekért de lehet csöves kergetőt kipróbálnám.

Ti mit szoktatok csinálni?


2015. aug. 6. 09:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szó nélkül határozottan kikerülöm őket.
2015. aug. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor már közelítenek egy határozott nemet mondok.
2015. aug. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 E1D1E ***** válasza:
92%

Én ilyenkor azt szoktam hazudni, hogy nem hordok pénzt magamnál mert nem akarom elveszteni.


vagy valami ilyesmi.

amikor fiatalabb voltam azt mondtam, hogy azért nincs nálam mert a szüleim nem engedik, hogy pénzt hordjak magamnál.


Nem kell tudniuk, hogy ez hazugság, mert akár még igaz is lehetne!

2015. aug. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen rájuk se nézek, hozzájuk se szólok, vagy max. annyit mondok, hogy NEM, és közben határozott léptekkel megyek tovább.
2015. aug. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként döbbenet ez a térnyerésük és hogy zaklatják az embereket. A kaposvári Tescoban sokáig 100-assal lehetett vinni kocsit, de már megszüntették, egyszerűen csak el kell vinni. Azért, mert (ha már valaki járt ott az tudja) a leírt emberek egyfolytában azzal jöttek, hogy visszaviszik. Ez nem is lenne baj, vigyék akkor, az a 100-as. De odavonzotta őket (még több ember) és már nem csak a kocsit akarták visszavinni, hanem mellé még több pénzt.


A megoldás valóban az, hogy határozottan kikerülöd őket szó nélkül. Csakhogy ezt sokat nem tudják megtenni. Ezt ők szépen ki is használják és akin valamilyen tétovaságot látnak, rögtön megrohamozzák. (pl. sógornő-jelöltem) De az is érdekes, hogy nem kezelik. Kaposváron és Pécsen is frekventált helyeken vannak ott, nem értem, hogyan. Tehát határozottan kikerülni.

2015. aug. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 E1D1E ***** válasza:
Most Pécsett a kantat alatt nem voltak a belvárosban, nem engedték be őket a rendőrök.
2015. aug. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

NA ez az, az ilyeneket miert nem hajtjak el a rendorok?


Meg eleve mibol gondolja hogy azert mert neki nincs, nekem meg van, nekem oda kene neki adnom? Dolgozzon meg erte, ahogy en.

2015. aug. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne nézz rájuk, megérzik a gyengeséget :D


De komolyan. Ha már lelassítasz mellettük, azt hiszik nyert ügyük van és erőszakosabbak lesznek.

2015. aug. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a megállókban szoktak kéregetni, ilyenkor annyit mondok, hogy nincs nálam pénz és továbbállnak.
2015. aug. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is egy határozott nemet mondok, vagy elküldom őket melegebb éghajlatra dolgozni.

Nem magyarorszagi vagyok, Nagyváradon volt kampány a csövesek ellen, és a mai napig ki vannak rakva plakátok, hogy "ne segítsük a koldusokat, mert a mi pénzünk nem segít rajtuk". Így ossz-vissz 10-15 csöves latok rendszeresen az egész városban kéregetni. Viszont Kolozsvárron, nem nagyon találkoztam koldusokkal, pedig egyetem miatt sokat tartozkodok ott.

2015. aug. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!