Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én nem tudok 23 éves...

Csak én nem tudok 23 éves létemre biciklizni?

Figyelt kérdés

Azt mondták hogy amit gyerekfejjel az ember megtanul azt nem felejti el. Csak egy a gáz sosem volt bicajom. Meg lehet tanulni rendesen vagy már nem? Elég félős vagyok, félek az esésektől stb.

Van olyan ember rajtam kívül aki nem tud kerékpározni?


2015. aug. 7. 19:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne megtanulni? Kérd egy haverodat, akinek van biciklije, hogy szánjon rád egy délutánt, menni fog.

Gyerekként én is féltem tőle, nem akartam elhinni, hogy két oylan vékony kis izén hogy lehet egyensúlyozni, de végtelenül könnyű. Elesni is nehéz vele, ha oldalra dőlsz leteszed a lábad, ha meg normális tempóban mész és a féken tartod a kezed, előre se fogsz dőlni.

2015. aug. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Én tudok, de bármit bármikor megtanulhatsz. Erre, vagy épp az úszásra inkább azt szokták mondani, h ha egyszer megtanulod sosem felejted el, mindegy hogy mikor teszed. Amúgy biztos, hogy vannak rajtad kívül is, akik nem tudnak, vagy biztos van olyan, amit te tudsz és más meg nem.
2015. aug. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet tanulni felnőttként is, van olyan ismerősöm, aki felnőttként tanulta. Nincs benne semmi nehéz, ha ráérzel.
2015. aug. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha nem csal az emlékezetem, önállóan nagy biciklivel 13 éves korom körül tekertem, ezelőtt a hagyományos pótkerekes volt a legelső ismerkedésem a kétkerekűvel, majd ha azzal ment, lekerült a pótkerék, és az üléshez betámasztott vascső vagy seprűnyélnél fogva tartottak miközben én pedáloztam.

Ma már nem bicajozok idestova 8-10 éve, egyrészt elmúlt a kedv, bár ha lenne egy jó hegyi biciklim akkor persze csinálnám.

Kérdésedre válaszolva, ha egyszer menni fog, onnantól nem felejted el, talán kicsit elszoksz a könnyű kormányzástól és érzékeny lehet a kanyarodás.

2015. aug. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
16%
hát ha jobban meg akarod tanulni, mint amennyire sajnáltatni magad akkor nem kérdés, hogy meg fogod!
2015. aug. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én 8 éves koromban tanultam meg egy 28-as hagyományos férfi biciklivel.

A leszállással problémáim voltak, mivel nem ért le a lábam.:d

Azt úgy oldottam meg, hogy szándékosan felborultam ha nem volt korlát vagy fal mellettem amibe támaszkodhattam.:d


Persze, hogy megtudsz tanulni.

2015. aug. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Tuti megpróbálom :)

2015. aug. 7. 20:18
 8/16 anonim ***** válasza:
Én kb. 4 éves korom óta tudok támaszték nélkül biciklizni, de meg lehet tanulni simán felnőttként is. Korcsolyázni pl. felnőttként tanultam meg, és annak is hasonlóan az egyensúlyozás a lényege.
2015. aug. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudok, de nem is akarok!
2015. aug. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én már 24 vagyok, és én sem tudok.. :D
2015. aug. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!