Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy meggyözem...

Mit tegyek, hogy meggyözem apumat, hogy engedjen kirándulni?

Figyelt kérdés
Az van ,hogy mostanába nem akar elengedni kirándulni mivel ,hogy "nem mospgatok" illetve "nem ötözöm a növényeit " de ha nem szeretem a mosogatást illetve az ő növényei akkor gondoskodjon rola... Arra kirándulásra az egy törci versenyen elért eredményért kaptam amin 40 diák részt vehet a tavaj is voltam ...Nagyon vagány volt ...

2015. aug. 9. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
valahogy sejtettem hogy nem helyesírás versenyért kaptad...egyébként meg ilyen hozzáállással mit vársz? Nem szeretsz mosogatni? ő meg nem szeretne elengedni kirándulni. ennyi.
2015. aug. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Ha csak ezért nem enged el,akkor egyszer igazán öntözhetsz meg elmosogathatsz.Különben is,lesz majd idő,amikor nem fogják megcsinálni helyetted az ilyesmiket.Meg az milyen szöveg,hogy "az ő növényei akkor gondoskodjon róla"???Ő is rengeteg mindent megcsinált neked a nevelésed során,ami a te dolgod lett volna.Ha igazán el szeretnél menni,akkor ennyit megtehetsz érte.Utána már nem muszáj(mert látom,nem fűlik hozzá a fogad).Ha megcsinálod amit kért,és utána sem akar elengedni,akkor valószínűleg félt,de jobb vele ezt megbeszélni.Ülj le vele,és indokold meg,hogy miért kéne elengednie.Mondd el,hogy elvégezted amit kért,és ez egy jutalom kirándulás a versenyed miatt,inkább legyen rád büszke és engedje meg,hogy új élményeket szerezz.Ha bevallja,hogy csak félt,akkor mondd el,hogy tanári felügyelettel mész(gondolom),meg hogy lesznek ott ismerőseid,és ugyebár létezik a telefon is,tehát nincs félnivalója.
2015. aug. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha teszek is valamit azt nem veszik észre de ha valmit nem teszek akkor igen ... pl. vegyük a mai napot ma mosogatam azt se monták " jo " ... de rögtön azzal jötek , ezzelőt hétel ugy hagytam . És a helyes irás már megint direkt ezelőtt pár honappal feltetem ezzel kapcsolatos kérdést ... Könnyü itélkezni de nehéz megérteni a másikat :( Jo , hogy én megértek mindemkit és segitem amiben csak tudom ...
2015. aug. 9. 21:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem zsarolással kéne nevelni egy gyereket és nem a jutalmazásra rászoktatni hogy csak akkor kap meg valamit ha megcsinál ezt azt. Így a kutyákat szokták idomítani hogyha lecsücsülsz kapsz egy Scubby snacket, röhejes. Le kell ülni a gyerek elé és elmagyarázni miért kell növényt öntözni vagy mosogatni, nem zsarolgatni minden hülyeséggel...

Szerintem állj ki magadért, legyen benned gerinc, ne hagyd magad megzsarolni! Mond neki hogy meglocsolod a növényeket de csak akkor ha szépen megkér és ha nem a kirándulással teszi függővé a dolgot.

2015. aug. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem az ,hogy nem csinálom ... de amikor azt érzem , hogy szán szándékkal felgyütik nekem , ha fel mosogatom akkor azzal jönek , hogy mért nem tetem ott is rendet illetve tanujak is, mert ugye bár azzal jönek ,hogy mért nem tanulok ha tanulok akkor , mért tanulok ...
2015. aug. 9. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!