Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ragaszkodom ennyire...

Miért ragaszkodom ennyire emberekhez? Hogyan változtathatok?

Figyelt kérdés
Borzasztóan ragaszkodom bizonyos emberekhez. Kezdetben édesanyámmal voltam így, minden nap beszéltünk, mindent megbeszéltem vele. Aztán lett barátom, és édesanyámra elkezdtem haragudni (több okból kifolyólag). Barátommal fél éve szakítottunk teljesen jogos dolgok alapján, de a mai napig olyan piszkosul görcsösen ragaszkodom hozzá, nem akarom elengedni, és olyan nagyon szükségem van rá, hogy napi szinten beszéljek vele. Barátnőmmel is kezdek ilyen lenne, valamiért piszkosul féltékeny is, mintha szeretném kisajátítani az embereket. Borzasztóan zavar ez a tulajdonságom és nem tudom miért van ez és hogyan tudok rajta változtatni. Vélemény?

2015. aug. 10. 20:32
 1/7 anonim válasza:
Ez elég komolyan hangzik, próbálj meg rajta változtatni, talán ha találsz majd magadnak egy új kapcsolatot valószínűleg elfelejted a régi párod. Esetleg ebben központosul a birtoklási ösztönöd, próbálj meg valami kisállatot tartani. Koncentrálj arra ha az a tied, ha nem javul idővel sem szerintem keress fel egy pszichológust. Mert így tönkre mehetnek a kapcsolataid.
2015. aug. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Majd rájösz bizonyos dolgokra a saját tapasztalatra van szükség.Kell hogy csalódj és elutasítsanak az embertársaid és fájjon és rögtön tudsz váltani, értékelni fogod a kutyát. Jobban jársz, ha tartasz egy kutyát.
2015. aug. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Van 2 tengerimalacom, fél évig jártam pszichiáterhez és mégsem változott sok minden :/

A szakítás pedig piszkosul fáj a mai napig, szóval nem tudom. Velem van a baj :(

2015. aug. 10. 20:48
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
Nem a te készülékedben van a hiba.Biztosan bika csillagjegyben születés.Olyan kis ragaszkodó vagy de ez nem probléma.Sok jó tulajdonságod lehet rejtve, ami értékes.Csak nem ismerjük.De lehetsz mérleg csillagjegyű is.ő is elragadó , bűbájos tud lenni. Akármi a csillagjegyed fel a fejel és küzdj a tanulással mert fontosak az emberi kapcsolatok, de a legfontosabb a karrier építése.Vezess naplót naponta. Pár év múlva mosolyogsz majd ha visszaolvasod.Meglátod.Ha kiírod a gondodat ami fáj, lehet megkönnyebbülsz.És jót tesz a lelkednek is.
2015. aug. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha az a probléma, hogy mindenképp beszélgetni akarsz valakivel, akkor mondjuk beszélj először minden másnap velük, kezdj el naplót írni! és aztán szép lassan majd ne mindig keresd őket. :)

Szerintem sikerülni fog, ismerek olyat,aki a napló írástól megváltozott.:)

2015. aug. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez kapcsolatfüggésnek tűnik, és tényleg jó lenne szakember segítségét kérni, mert magadtól nem fogsz kimászni belőle, viszont tönkrevághatja minden kapcsolatodat, az egész életedet. Fél év nem sok egy komplex probléma kezelésében, és gondolom, nem emiatt jártál pszichiáterhez, különböző problémák különböző megközelítést, terápiát igényelnek. Keress egy jó pszichológust, és ne add fel néhány hónap alatt, ez nem olyan, mint a megfázás, hogy elmúlik egy hét alatt.
2015. aug. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Halika! Tapasztalatból mondom, ha tojsz a fejükre magasról, akkor meg ők fognak kaparni utánad. Nekem is volt ilyen 3 éve. Megkaptam, hogy milyen nyomulós vagyok, meg minek akarok minden egyes nap beszélgetni velük. Fiútól és lánytól is megkaptam, pedig csak meg akartam felelni nekik. Barátokat akartam szerezni, de sajnos nem jött össze. Aztán sírtam egyet miattuk, és változtattam a hozzáállásomon. Az első lépés a felismerés ilyenkor. Nézz meg másokat az utcán, buszon, ahol embereket látsz nyilvánosan. Észre fogod venni, hogy akik igazán szeretik egymást, barátok és barátnők, azok nem érzik tehernek a pár/haver társaságát. Sőt. Én azt láttam, hogy basszus, ezzel meg ezzel már órák óta itt dumálnak a mellettem lévő padon (kiültem olvasni egy könyvet tavasszal), engem meg 20 perc után leráztak mindig. Pedig mindenről szívesen beszéltem velük, és alkalmazkodtam hozzájuk. Magyarul belebotlottam néhány empátiahiányos, érzelemmentes taplóba. A ragaszkodás természetes. Második lépés pedig az elfogadás. Elfogadom, hogy a másik embernek nem rám van szüksége, és ezzel együtt tudatosítom magamban, hogy így nem kötelességem egyiken se segíteni, bármi gondja adódik az életben, és én is lazán lekoptathatom. Hiszen ha engem lerázhatnak, akkor én is nemet mondhatok. Ezt alkalmazom is. Harmadik lépés pedig az, hogy tovább keresel, ismerkedsz, és a cirka 7 milliárd emberből biztosan találsz hozzád való közösséget, akik nem veszik nyomulásnak azt, hogy hozzá mersz szólni hetente egyszer. Engem az igazi barát hajnalban is hívhat, hogy gondja van. Ennyi.

Szóval változtattam a hozzáállásomon, elfogadtam és tudatosítottam az imént leírt dolgokat és tovább léptem. Nem terheltem a "panaszkodókat" a társaságommal. Meg is lett a következménye. Úgy koslatnak utánam most, hogy már én érzem őket tehernek. Volt amelyik annyira akarta azt, hogy figyeljek rá, hogy képes volt az utcán a mellettem haladó embert fellökni és előre tolakodni. Aztán hátrafordult és rám mosolygott, én pedig szépen irányt váltottam. Csak azért sem fogom az ilyeneket figyelembe venni többé. :) Majd megkapják olyan embernek a figyelmét, akit nem ráznak le, és akit elfogadnak. Ha engem nem fogadnak el, akkor nekem se muszáj őket elfogadnom. Ez oda-vissza működik. Próbálj te is így hozzáállni a dolgokhoz és kicsit lazán venni. Te önmagadban is értékes ember vagy! :)

2015. szept. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!