Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem nem szeret a fiam....

Úgy érzem nem szeret a fiam. Hogyan változtathatok ezen?

Figyelt kérdés

Amikor kisebb volt sok időt töltöttünk együtt de mostanában azt érzem, hogy nem akar velem lenni, hanem inkább az anyjával. Ne értsetek félre nem ez zavar, csak az, hogy már egyáltalán nincs kedve hozzám. Kitalálok mindenfélét és mégis a nap 24 órájában az anyja mellett akar lenni. Az se tetszik már neki ha mondjuk én csinálok kaját neki sőt, sokszor a nevemen hív. Így van ez már hónapok óta, nem akar beszélgetni velem erről. Nem tudom mi történhetett. Talán valaki mondott rólam valamit? Van ötletetek? Vagy ez normális?

5 éves.


2013. márc. 20. 23:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%
sok közös program,mindig legyél vele,még ha fáj is ha nem figyel rád elégé,de ha ez vigasztal később úgy is hozzád megy majd tanácsért ha eljön azaz idő hogy férfias témák érdekeljék:)
2013. márc. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Ebben a korban gyakori, hogy a gyerekek az egyik szülőhöz 'hozzátapadnak' és a másikat hanyagolják. Idővel ez változik. Tölts vele minél több időt, azzal csak jót teszel vele.
2013. márc. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%

Sajnos , barmennyire is jólesne mast hibaztatni a helyzetert, nem lehet. Mert egy öteves gyereket senki nem befolyasol, csak az elmenyei , tapasztalatai, mondhat barki barmit rolad, ha veled jól telik. Nem elég idönkent bepróbalkozni, mesét kell olvasni, jelen kell lenni. Azt jelenti , hogy csak az anyjanal talalja meg az erzelmi biztonsagot es stabilitast, amire szuksege van, es ez nem az anya hibaja, hanem sajnos a tied.

Biztos rapszodikus, instabil ember vagy, nem vagy következetes es ezt a gyerek erzi, hogy ki az igazi tamasza

2013. márc. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
12%

Hát, én gyermektelen nő vagyok, de olvasva az írásod az fogalmazódott meg bennem, hogy anyja akarsz lenni, anyja helyett.


Apám nekem is borzalmasan főz, és egy 5 éves még nem szokott udvariaskodni, természetes, hogy őszinte.


Nem tudom, hogy te mennyire tudod kifejezni az érzéseidet felé, lehet hogy az segítene, ha gyakran mondanád neki, hogy mennyire szereted.


Meg még eszembe jutott, hogy megtaníthatnád férfias dolgokra. Fogalmam sincs mik ezek egy 5 évesnél, gondolom ilyen barkácsolós dolgok, vagy valamilyen sport, olyasmik amikbe nőket nem avatnak be :)

Egyik ismerősöm valamilyen harcművészetre jár együtt a fiával, de az már 7 éves kb.

2013. márc. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
szó sincs, róla ezt én is eljátszottam kiskoromban..
2013. márc. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Sehogy ne akarj ezen változtatni. Ha ekkora lányod lenne, ő meg mindig rajtad lógna. Semmi nem történt, nem mondott neki senki semmit rólad, most "vetélytársa" vagy. Sulis korától meg a példaképe leszel. Van aki ennyi idősen kijelenti, hogy anyu lesz a feleségem. Kitartás! :)
2013. márc. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ez ilyenkor életkori sajátosság, még pár hónap, és túl lesztek rajta...
2013. márc. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

6-os válasza a tuti. Ne aggodj ebben a korban ő a "férfi", akinek anya a "nő". Része a lelki fejlődésnek. Ranschburg könyvekben vagy Vekerdinél biztos találsz jó leírásokat, sőt tanácsot is, hogy ilyenkor kell-e tenni valamit és mit. (pszichológia könyvek szülőknek).

Kitartás és szeret:-)!

2013. márc. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%

Olvasd el ezt a cikket:

[link]

Amúgy jól írták, ez egy életkori sajátosság,amit majd ki nő.

2013. márc. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%

Ödipusz komplexus.

Anya a szerelem, apa a vetélytárs.


Az én fiam is ugyanezt csinálja éppen az apjával 5 és fél éves. Most engem akar feleségül venni, apa meg haljon meg....bármilyen szörnyű is ezt hallani a szájából, most türelmesnek kell lenni. 7 éves korára elmúlik (remélhetőleg)...

2013. márc. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!