Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen sztereotípiák élnek a...

Milyen sztereotípiák élnek a magyarokról külföldön?

Figyelt kérdés

2015. aug. 13. 06:35
 1/7 anonim ***** válasza:
én arról tudok, hogy rasszistának gondolnak minket.
2015. aug. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szeretnek enni. (jó is a konyhájuk)

Örök pesszimisták. Nehezen látják meg a jót és a lehetőséget.

Sok a depressziós. A "mizu?" kérdésre nagyon sokan a másikra öntik a lelki szemetes ládájukat, ami nem kevés esetben inkább egy szeméttelep mennyiségű sérelmet jelent.

Jól sportolnak, de sokszor ellenségek egymással.

Szinte mindenki dohányzik.

Nagyon nehéz a nyelvük.

Többféle WC-vel lehet találkozni: csobbanós, pottyantós, német típusú derék szögű... (amerikai utazó újságírót ez is meglepte)

A gyalogosokkal szemben agresszívak és szabálytalanok a közlekedésben résztvevők.

A pálinka, ami magyarok szerint gyógyszer, jó néhány külföldi szerint méreg.

Fura módon minden filmnek van szinkronizált változata és feliratos film nincs is a tv-ben.


Továbbiban [link] vagy simán culture-shock hungary a Google-ba.

2015. aug. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A francia újságok azt terjesztik pl, hogy Magyarországon nemzeti szocializmus él és virágzik. Amikor 15 gárdista menetelt, a Le Monde azt állította egy nagyon jól beállított fotóval a címlapon, hogy hadsereg vonult fel, és az egész országban rettegés van, nem mernek kimenni az utcára az emberek. Pedig csak Gyöngyöspatán tettek látogatást. És igazából csak két c vitaminos család, a lelkiismeretük által volt bezárva a házukba.
2015. aug. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ehes orszagnak tartanak minket. Hungary are you hungry?

Szepek a magyar nok

Fogapolast nem kedveljuk

Egeszsegi ellatas, korhazak jok

Szemetesek az utcak

Felvagunk a bajainkkal

2015. aug. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

én le se írnám, hogy a civilizált országokban hogyan állnak hozzám, amint megtudják, hogy magyar vagyok. addig semmi gond, de ha ez kiderül, radikális stílusváltás következik, és kb egy kalap alá vesznek az albán, moldáv menekültekkel, leginkább lesajnálnak, és el se tudják hinni, hogy lehet ennyire sötéten élni.

Kimennek ám oda a hírek, nem kell őket hülyének nézni, abszolút képben vannak, még ha mindent meg is tesznek viktorék, hogy szépítsék a képet. az a helyzet, hogy ez nem így működik ...


emiatt nem nevezném sztereotípiáknak, ezek sajnos leginkább saját tapasztalataik, és amikor elkezdik nekem mesélni a storyjaikat, hát bizony leég a képemről a bőr, és sajnos nem tudom azt mondani egyikre se, hogy hamis infó lenne. Úgyh lesújtó a helyzet, itt nem sztereotípiákról beszélünk.

2015. aug. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Számomra meglepő volt, amit egy tanár mesélt az egyetemen. Amerikában állítólag van valami olyasmi mondás, hogy ha egy magyar utánad lép be a forgóajtóba, előtted lép ki. Azaz ügyesnek, ügyeskedőnek tartanak minket.
2015. aug. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En Irorszagban elek, es meg kell mondjam, h a #2-es valaszolonak minden egyes szava igaz! Teljesen igy latjak a magyarokat kulfoldon...mar, ahol van szemelyes tapasztalat. Nekem pl ir a parom, es en voltam az elso magyar, akivel talalkozott. De ha megkerdeznem ot, h mit gondol a magyarokrol, akkor ugyanazt mondana, mint a 2-es. A pesszimizmus teljesen altalanos vonas. Sajat magamon is eszrevettem ezt, pedig mar jopar eve nem Mo-on elek. Mondjuk en sokszor nem pesszimizmusnak nevezem, hanem ovatossagnak. Az irek optimizmusa azert neha mar-mar szeinrtem a felelotlenseg kategoriajaba tartozik :) De tney, h barhol, barmikor kepesek jol erezni magukat :)
2015. aug. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!