Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Homoszexuálisok! Vannak igaz...

Homoszexuálisok! Vannak igaz sztereotípiák? Mennyire igazak az általánosítások?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt: a meleg fiúk többsége (persze nem mind) tényleg érzékenyebb? Szeretnek vásárolni? Nem szeretik a focit? Jobban kedvelik a művészetet? Stb, stb, stb...

2014. júl. 6. 23:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom. Én a magam részéről nem szeretem a focit, nem szeretek vásárolni, viszonylag érzékeny vagyok, és bár a művészetek egy részét szeretem, de határozottan reál irányban mozgok a munkámban. Ismerek focirajongó melegeket is, nem is egyet. :)
2014. júl. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Hát nézd, ezek szerintem csak sztereotípiák, minden ember más.

Én pl érzékenyebb vagyok az átlagnál, nem szeretem a focit (de más sportokat igen). Szeretem a művészeteket, főleg a zenét és az irodalmat. Nem igazán vagyok egy vásárlós típus.

Ezzel szemben a barátom imádja a focit, a művészetekhez semmilyen érzéke sincs, vásárolni utál. És érzékenynek se lehet mondani :)

2014. júl. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
39%
a kép alapján a foci kijelentés nem helytálló [link]
2014. júl. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 *Nekomimi* ***** válasza:
85%

Az én legjobb barátom is meleg.

Nem nevezném őt érzékenynek, inkáb mondanám rá azt, hogy érzéketlen :D

Vásárolgatni sem igazán szeret és a művészet... Talán az az egy igaz rá, hogy szereti a mávészetet.

Ja és a focit tényleg nem szereti, egyenesen falra mászik tőle. :P

2014. júl. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 *Nekomimi* ***** válasza:
94%
Pardon, művészetet* :P
2014. júl. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
A focit utálom játszani és nézni egyaránt, de a többi sportot szívesen játszom. Mondjuk tény, hogy nézni mindet unalmasnak tartom. De ezzel együtt is elmondhatom, hogy a sztereotípiák nagy része nem igaz rám. Semmivel se vagyok érzékenyebb, mint egy átlagos férfi, és szerintem vásárolni se szeretek jobban, mint egy heteroszexuális.
2014. júl. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
95%
Nem vagyok érzékenyebb más fiúknál... Azt hiszem. De az tuti hogy pár jó cuccot vásárolni az király, csak elég hamar meg is unom, nem úgy, mint a lányok :D A focitól én is farra mászok, max haverokkal nézek meg egy meccset, ha úgy jön mert annak azért mégiscsak van egy feelingje xd.És a művészetekről csak annyi hogy igaz, rám jellemző, hogy a legunalmasabb épület mögé is kitalálok egy jó történetet.
2014. júl. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

Az, hogy valaki meleg nem jelent semmit a jellemére nézve.

Van egy csomó meleg művész, Alföldi vagy Kulka pl., akiket nagy divat mocskolni, de abban amit csinálnak igenis kimagaslóak.

Aztán van olyan meleg ismerősöm, aki szerintem hetente sem fürdik, a szagából ítélve és ha kitör a forradalom, ő lesz az első akit agyoncsapok egy tompa tárggyal. És nem azért, mert meleg, hanem azért, mert egy jellemtelen, hazug, kétszínű, álszent moslék állat.


Meleg között pont olyan széles a skála, mint heterok között.

Sajnos a politikai, mindkét oldal, felhasználja ezt a dolgot a saját érdekében és túldimenzionálja.

De ilyenek, a romák, székelyek stb...

2014. júl. 7. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
97%

A melegekkel kapcsolatos sztereotípiák nem a meleg társadalomra épülnek, hanem a heteroszexuális férfi társadalom ellentétjére.


Milyen egy sztereotipikus heteroszexuális férfi? Szereti a focit, utál vásárolni, hülyeségnek tartja a művészeteket, "kemény", nem érzelgős.


A meleg sztereotípiák ezek ellentetjeire épülnek.



Heteroszexuális vagyok, így a kérdés nem nekem szól, de van személyes tapasztalatom homoszexuális emberekkel, és úgy mint a heteróknál, közöttük is van "mindenféle". Egy ekkora csoportot, társadalmat, nem lehet beskatulyázni.

2014. júl. 7. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
96%

A focit nem szeretem, ha lenne egy focis barátom lehet megszeretném. Vannak sportok amik tetszenek (sí, vízi sportok, repülés).

Művészetek: szeretem: vers, film, festmény... széles skála.

Vásárolgatni nem szeretek. Hetente 1 - havonta 1 alkalommal szoktam. Ruha vásárlás: rémálmom. Örülök, ha félévente 1-1 alkalomból letudom.


Egyébként ugyanolyan széles a skála, mint a heteroszexuális férfiaknál.


24F meleg

2014. júl. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!