Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én látom úgy, hogy nem...

Csak én látom úgy, hogy nem annyi a testi érintkezés a férfi barátok között Magyarországon?

Figyelt kérdés
Amerikai dolgokban (például sorozatokban, mondjuk Jóbarátok, de akár még koncertfelvételeken is a zenészek) sokszor megölelik egymást a barátság jeleként. Mármint 2 férfi. Érdekes, hogy magyarok esetében ezt nem figyeltem meg, sőt, kifejezetten gyanakszunk, ha 2 férfi megöleli egymást, de ha ezt egy ilyen-olyan zenész párosnál látom, vagy Chandlernél és Joeynál vagy valami ilyesmi, akkor ott senki nem tartja furának. Miét van ez?
2015. aug. 14. 22:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
De ha a díszb*zik arcrapuszival köszönnek a belvárosban azt senki se veszi észre...
2015. aug. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez most mi a fenére volt válasz, azon kívül, hogy provokálsz? Azt kérdeztem, 2 barát között miért nincs ilyen, hogy ez valami kulturális eltérés-e, vagy micsoda. Pusziról nem volt szó, se dízsb*zikról, hogy a szavaiddal éljek. A Jóbarátokról volt szó, meg rockzenészekről.
2015. aug. 14. 22:30
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Mert tele az ország látens buz*ikkal és előítéletekkel.
2015. aug. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindig az kiabál, akinek a háza ég.

Ezek a meleg ellenesek nagy része hatalmas ratyi, csak titkolja, vagy magának sem vallja be :)

2015. aug. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig mikor elköszönök egy baráttól, lekezelem és átkarolom, megölelem.
2015. aug. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó választ. Igazából erre voltam kíváncsi, hogy a fiúk egyetértenek-e, vagy náluk mi a szokás.
2015. aug. 14. 22:47
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A TV nem valóság. Az USA-ban több kultúra keveredik és területenként is több részre osztható ezen a téren.

Amúgy a sorozatokban pont azért is ölelkeznek, mert a nézők hasonló érzésekre vágynak mint amit ott kifejeznek ezzel.

Amúgy az amerikaiak zöme nagyon felületes, viszont igen gyakran túlérzékeny. Magyarországom ami három nap egy baráti ismerkedésben, ott egy év alatt ha elérik. Ritkák a barátságok, sok a haver.

A sorozat(ok)ban is komoly múltjuk van mire barátok lesznek.

2015. aug. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Direkt ezért hoztam fel a való életben létező embereket is példának. De abban lehet valami, amit mondasz.
2015. aug. 14. 22:54
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a Jóbarátok stb. sorozatok is arról szólnak szinte mind, hogy van egy raklap ember, aki gyerekkora óta ismeri egymást, egész életében szomszédok voltak, egy suliba jártak... így persze, hogy könnyebb mély barátságra szert tenni. Ezek idealizált kapcsolatokat mutatnak be. Ehhez képest nálunk vidéken 6 faluból járnak be a városi suliba, középsuliba megint másfelé mindenki, mert mondjuk csak a 3. városban van az áhított kémia szak, egyetemre meg divat lett az ország másik felébe járni. Itt csak haverságok vannak szinte, ott meg mindenféle extrém kézfogást nyomatnak a fiúk az ölelés, puszi pótlására.

Ilyen a kultúránk, nem divat az a nagyon fogdosódás lányok körében sem. pl. nekem már attól is feláll a nemlétező szőr a hátamon, ha valódi puszikat akar nyomni az arcomra a haver. Sokszor csak eljátsszuk, cuppantunk a másik arca mellé. Nem divat itt és a legtöbb ember ufónak nézné a másikat ha az elkezdené ölelgetni, vagy kb. azt hinné meggárgyult.

B*-knál divat sehol máshol.

2015. aug. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A mi baráti körünkben is néha "átölelik", de inkább hátba veregetik egymást a fiúk, és heterók. (Ha netán melegek lennének, akkor sincs semmi, csak megjegyzem.)
2015. aug. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!