Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem megy könnyen az...

Miért nem megy könnyen az ismerkedés, ha próbálok udvariasan, normálisan viselkedni, és komolyabb dolgokról beszélni?

Figyelt kérdés

Szerettem volna a nyáron új ismerősöket szerezni, de nem nagyon sikerül a velem egy idősek többségével megtalálni a közös hangot, ismerkedni.

Akár élőben, akár neten kezdek beszélgetni valakivel. Ha olyan emberrel beszélek akit már ismerek, akkor feljönnek az alap témák, szia,hogy vagy, és onnantól csak én beszélek pár szót, majd lelépnek valami indokkal. Ha ismeretlenekkel próbálok meg beszélgetni pl. egy netes oldalon, akkor általában lányoknál vagy az az első kérdés hogy van e barátnőm, szűz vagyok e még.. Vagy pedig elkezdünk normálisan beszélgetni, de amint próbálok udvarias lenni vagy valami mélyebb dologról beszélni, otthagynak.

Ha fiúkkal beszélgetek, akkor általában még a bemutatkozásig is alig jutunk el, vagy feljön 1-2 téma és otthagynak..

Eddig két olyan ember van, akikre azt mondom hogy hálát adok Istennek hogy vannak, de sajnos egyikőjük sem lakik közelben.

Azt hiszem ott van a probléma, hogy másképpen gondolkodok mint a korosztályom. Nekik a buli meg a foci. Én inkább maradok a barátaimmal, egy kis lazulásra egy doboz sörrel a csillagok alatt, vagy a házban, és hallgatjuk a zenét. Persze én is szoktam bulizni, de nem sokszor. Nekik a játékok, meg a milyen jól néz ki az a nő/srác. Nekem beszélgetni másokkal, filozofálni az életről, fantáziálgatni. Ők nem igazán törődnek mással. Én szeretek segíteni az embereknek, megvédeni őket, kiállni értük ha kell.

Tehát nem vagyok annyira hasonló hozzájuk, és emiatt nehézségeim adódnak az ismerkedéssel.(A fenti jellemzés a korombeliekről erős általánosítás, kinek nem inge ne vegye magára.) Pedig jó lenne valaki akivel megbeszélhetném a dolgokat, elmesélhetném az ötleteimet, álmaimat, filozofálgathatnánk, anélkül hogy bármelyikünk is kiröhögné a másikat, vagy furcsán nézne rá.

Nálam idősebbekkel beszélgetni pedig nem nagyon tudok, mivel többnyire rám se hederítenek, mondván mi közös téma lenne..


17/F



2015. aug. 15. 20:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez ilyen dolog, aki más, kilóg, az általában magára marad. Vagy akad akivel egy hullámhosszon vannak és akkor vele jó a barátság. Mondjuk én is más voltam mindig is, a nőknél sem voltam jó, egy lány vallotta be, hogy tetszem neki, de amúgy sulin kívül nem nagyon érdekeltem bárkit is. Lehet neked is meg kell elégedned az egyedül léttel.
2015. aug. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék megelégedni vele :D Szerencsére ismertem meg olyan embereket, akikkel egy hullámhosszon vagyunk, és normálisak, velem egy korúak. Amíg tudom hogy vannak ilyenek addig reménykedek és próbálkozok. :D

Szerintem neked is ezt kéne, ha hasonló vagy mint én. Ne add fel, keresgélj és biztos találsz hasonlót. Mondjuk lehet nehéz dolog, és idő kell hozzá de megéri :D

2015. aug. 15. 21:09
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia :)

Hasonló a helyzet..én szívesen beszélgetek veled...

17/L

2015. aug. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kérdésedben ott van a válasz szerintem. Tíz fiatalból nyolcat, kilencet a buli/pia/szex/társ érdekli és semmi komolyabb téma, amit te felhoztál. Én is inkább átmennék egy haveromhoz inni, zenét hallgatni és mindenről beszélgetni meg filózni mint elmenni egy buliba. Szerencsére a barátaim mind ilyenek. Ne add fel, keress, szerintem tuti fogsz találni!
2015. aug. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Van már pár ilyen barátom, de ők nem itt laknak, és rá sem érnek mindig :D

Köszönöm a bíztatást

2015. aug. 15. 22:10
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem is kb ez a tapasztalatom, mint neked. Idáig hol próbálkoztál?
2015. aug. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Suliban sok emberrel. Interneten keresztül. Szolidabb házibulikban. Anno a könyvtárba is jártam, de mára már az se olyan mint volt.
2015. aug. 15. 22:16
 8/13 anonim ***** válasza:
Van kedved barátkozni? :)
2015. aug. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Előttem levők már leírták a lényeget. A mai 17 éveseknek, legyen lányok vagy fiúk, annyiból áll a közösségi élet, hogy b.sszunk már be haver, mer' az a menő. Így röviden. Elmenni kirándulni, vagy sörözni este a szabadban? Ááá, az rohadt ciki. Nem a te hibád, elkorcsosult a társadalom, de vannak még hozzád hasonlók.;)
2015. aug. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én 2 dologra tudok gondolni:


1. rossz helyen keresgélsz. Felejtsd el a netet meg a házibulikat. Vállalj önkéntes munkát valamilyen szervezetnél, akik szimpatikusak, ott találkozhatsz hasonló gondolkodásúakkal. Vagy járj el könyvklubba, vitaestre, ilyesmik. Lépj be a sulis kórusba, színjátszókörbe, sportcsapatba... A sulid év közben nem szervez ilyeneket?


2. Valamit rosszul csinálsz, nem jól ismerkedsz. Az, hogy valaki szeret bulizni, inni vagy szexelni, még nem jelenti azt, hogy tök buta és nem is lehet vele másról beszélni. (Persze ilyenek is vannak.) Lehet, hogy túl kimért vagy, nem "tükrözöd" a másikat elég jól, túl sokat beszélsz és nem hagyod őket szóhoz jutni, lekezelő vagy stb. Ezek mind rontják az esélyeidet. Talán megkérdezhetnéd a mostani barátaidat, hogy ők hogy látják ezt, tényleg csak sok a hülye a közvetlen környezetedben, vagy te csinálsz rosszul valamit.

2015. aug. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!