Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem megy könnyen az...

Miért nem megy könnyen az ismerkedés, ha próbálok udvariasan, normálisan viselkedni, és komolyabb dolgokról beszélni?

Figyelt kérdés

Szerettem volna a nyáron új ismerősöket szerezni, de nem nagyon sikerül a velem egy idősek többségével megtalálni a közös hangot, ismerkedni.

Akár élőben, akár neten kezdek beszélgetni valakivel. Ha olyan emberrel beszélek akit már ismerek, akkor feljönnek az alap témák, szia,hogy vagy, és onnantól csak én beszélek pár szót, majd lelépnek valami indokkal. Ha ismeretlenekkel próbálok meg beszélgetni pl. egy netes oldalon, akkor általában lányoknál vagy az az első kérdés hogy van e barátnőm, szűz vagyok e még.. Vagy pedig elkezdünk normálisan beszélgetni, de amint próbálok udvarias lenni vagy valami mélyebb dologról beszélni, otthagynak.

Ha fiúkkal beszélgetek, akkor általában még a bemutatkozásig is alig jutunk el, vagy feljön 1-2 téma és otthagynak..

Eddig két olyan ember van, akikre azt mondom hogy hálát adok Istennek hogy vannak, de sajnos egyikőjük sem lakik közelben.

Azt hiszem ott van a probléma, hogy másképpen gondolkodok mint a korosztályom. Nekik a buli meg a foci. Én inkább maradok a barátaimmal, egy kis lazulásra egy doboz sörrel a csillagok alatt, vagy a házban, és hallgatjuk a zenét. Persze én is szoktam bulizni, de nem sokszor. Nekik a játékok, meg a milyen jól néz ki az a nő/srác. Nekem beszélgetni másokkal, filozofálni az életről, fantáziálgatni. Ők nem igazán törődnek mással. Én szeretek segíteni az embereknek, megvédeni őket, kiállni értük ha kell.

Tehát nem vagyok annyira hasonló hozzájuk, és emiatt nehézségeim adódnak az ismerkedéssel.(A fenti jellemzés a korombeliekről erős általánosítás, kinek nem inge ne vegye magára.) Pedig jó lenne valaki akivel megbeszélhetném a dolgokat, elmesélhetném az ötleteimet, álmaimat, filozofálgathatnánk, anélkül hogy bármelyikünk is kiröhögné a másikat, vagy furcsán nézne rá.

Nálam idősebbekkel beszélgetni pedig nem nagyon tudok, mivel többnyire rám se hederítenek, mondván mi közös téma lenne..


17/F



2015. aug. 15. 20:54
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Suli nem igazán törődik vagy szervez ilyen dolgokat. Szabadidőmben eljárni meg nem igen tudok sehová, mert eldugott faluban élek, és nem mindig úgy jár busz ahogy nekem jó lenne. Az itteni fiatalokat meg nem részletezném.


Igen tudom hogy vannak értelmesek azok között is akik szeretnek kirúgni a hámból néha, stb. Van is 1-2 ilyen ismerősöm, és velük semmi bajom nincsen, nagyon jóban vagyok velük. Velük el lehet beszélgetni komolyabb dolgokról is. Nincs bajom azzal hogy valaki szeret bulizni (én is ilyen vagyok), szexelni és hasonlók, de legyen más téma is ezeken kívül. Sajnos legtöbben akiket ismerek nem lehet olyan mélyebb dolgokról beszélgetni. Kis részükkel elbeszélgetek, meg minden de ha kicsit mélyebb téma lenne, otthagynak vagy meg se mukkannak. A nagyobb részüket meg egyenesen nem érdeklem.

Beszédes vagyok ez igaz, de nem sajátítom ki az egész beszélgetést. Hagyok mást is szóhoz jutni, akikkel beszélgetek legtöbben jó beszédpartnernek tartanak. Nyitott vagyok minden véleményre, sőt annak örülök ha valaki hozzá szól a témához. Szívesen hallgatom mások véleményét, hozzászólását. Elfogadok minden nézőpontot, véleményt ha normálisan van kifejezve. :D

2015. aug. 16. 16:54
 12/13 anonim ***** válasza:
Kicsit én is magamra ismertem a kérdező által. Imádom a történelmet, filozófiát, teológiát és a kultúrát. Mondanom se kell, hogy a villamosmérnöki karon nem igazán volt lehetőségem hozzám hasonló emberekkel találkozni, épp ezért elmentem egy katolikus közösséghez, ott sok értelmes havert/barátot szereztem. Bár nem vagyok templomba járós, szóval az elején furán éreztem magam, hogy mit keresek én "ott", végül nem bántam meg.
2015. aug. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen ismerősöm. Már jó ideje kerülöm. A gyerekeink között hasonló a korkülönbség, mint nálatok. Én nem dicsekedtem, de mikor meghallotta a gyerekemet beszélni, szinte elhordott mindenféle ingyenélőnek, mert én még otthon vagyok vele és biztos egész nap csak tanítgatom, semmi mást nem csinálok. Egyébkénk nem egyformán fejlődnek a gyerekeink, mert az övé korábban kezdett járni. Akkor azt mondta felelőtlen vagyok, nem veszem észre, hogy le van maradva a gyerekem. 13 hónaposan kezdett járni... Ilyen tipus. Ő akarja versenyeztetni a gyereket. Egyébként nem lenne velw gond más téren, de a következő beszólásnál lelkiismeretfurdalás nélkül elküldöm a pi...ba.
2015. szept. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!