Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki a szegény, ki a gazdag?

Ki a szegény, ki a gazdag?

Figyelt kérdés
2015. aug. 16. 23:41
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Mi is itt a kérdés? A szegény akinek nincs pénze, a gazdag meg akinek van, ha anyagiakra érted.
2015. aug. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nezopont kerdese
2015. aug. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Olvasd el Jókai Mórtól a "Szegény gazdagok" és a "Gazdag szegények" című könyveket. Hátha rájössz.
2015. aug. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

"Egyszer egy jól kereső apa úgy döntött, elviszi vidékre 7 éves kisfiát azzal a céllal, hogy megmutassa neki, milyen szegény emberek is vannak, és hogy a gyermek meglássa a dolgok értékét, és felfogja azt, hogy milyen szerencsés családban él.


Egy egyszerű falusi család házában szálltak meg, ahol egy napot és egy éjszakát töltöttek. Amikor a vidéki út végén tartottak, az apa megkérdezte fiát.


- Nos, mit gondolsz erről az útról?

- Nagyon jó volt apa!

- Láttad, hogy némelyek milyen szükségben és szegénységben élnek?

- Igen.

- És mit láttál meg mindebből?

- Azt, Apa, hogy nekünk egy kutyánk van, nekik négy. Nekünk egy medencénk van otthon, ők meg egy tó partján laknak. A mi kertünket lámpák árasztják el fénnyel, az övékére pedig csillagok világítanak. A mi udvarunk a kerítésig tart, az övéké addig amíg a szem ellát. És végül láttam, hogy nekik van idejük beszélgetni egymással, hogy boldog családként élnek. Te és Anyu viszont egész nap dolgoztok, és alig látlak titeket.


Az apa csak fogta a kormányt, vezetett csöndben, mire a kisfiú hozzátette:


- Köszönöm Apa, hogy megmutattad, hogy milyen gazdagok is lehetnénk."

2015. aug. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Egy nemzetközi felmérés alapján az egyik írásomban több minden is szerepel a gazdagokról. Az egyik fejezett arról szól, kit nevezhetünk szegények.


Meglepő, hogy a vidéki családok a nemzetközi összehasonlításban nem is számítanak szegénynek.


Bővebben: [link]

2015. aug. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es:

Jellemzően nem a szegények élnek tóparton. 4 kutya etetése stb. sem olcsó mulatság. Általában helyük sincs a szállóvendégek számára. És ezek csak a leginkább szembetűnő dolgok.

2015. aug. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Jóval az átlag alatt keresek, de amire szükségem van arra spórolok, rendszeresen járok kirándulni, koncertekre és ezek mellett fenntartok egy háztartást. Az egyik ember szemében gazdag vagyok (még olyan kollégák szemében is akik kétszer annyit keresnek mint én) a másik szemében szegény.

Van aki a legújabb kütyükre gyűjt és nincs sem pénze sem ideje másra, ő az én szememben szegény, mert hiába van 200.000Ft-os telefonja, menő ruhája, ha nincs mellette élete.

2015. aug. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4-es ez a moralizálás egy nagy giccs volt. Értem, mit mondasz, de 4 kutyát szegény ember általában úgy tart, hogy az állatkínzásnak minősül. láttam én már kutyát darukötélre kötve. Odacs*szni elé egy csontot nem ugyanaz, mint gondoskodni róla. Ez is sztereotípia, de jó ha látod, hogy van ilyen is. ha kutya lennék, inkább lennék az milliomoséknál.


Azon kívül a szegény ember természetesen mindig foglalkozik a gyerekével, mert a szegény ember jó és kedves. Véletlenül sem az van, hogy a férfi munka után annyira kimerült, hogy beül a kocsmába, és vagy haza se néz, vagy ha hazamegy, még jobban is örülnének, ha ottmaradt volna, mert megveri a fiát. A gazdag ember meg természetesen soha nem foglalkozik a gyerekével , ugye? Pedig van pénze beíratni sportokra, vagy énektanfolyamra. A gazdag és a szegény ember is lehet jó és rossz szülő. A csillagok... Próbáltál már csillagfénynél olvasni? A szemhatárig terjedő birtok... kétlem, hogy az anyuka engedné, hogy az 5 éves kislány egészen a horizontig kószáljon. Őt talán nem tudja hasba rúgni egy ló a legelőn?



Szóval ez egy nagy giccses baromság volt. És amúgy gyerekek nem beszélnek így. A szegény gyereknek valószínűleg otthon sokat kell segítenie. Ez valóban hasznos, és a javára válik, de hogy ő ilyen elragadtatással beszéljen róla, az kizárt.


Amúgy nehéz válaszolni a kérdésre, hogy ki gazdag, ki szegény, mert van, akinek sok mindene van, és valakihez képest nagyon gazdag, de azért még mindig csak jómódúnak nevezném. Meg az sem ugyanaz, hogy valaki éhezik, vagy csak nincs 20 okostelefonja.

2015. aug. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!