Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem úgy, hogy az...

Csak én érzem úgy, hogy az embernek joga van megölni magát úgy ahogy szeretné?

Figyelt kérdés

Az emberek nagy része úgy hal meg, ahogy nem szeretne. Így szerintem érdemes elébe menni a dolgoknak és a legkevésbé fájdalmas módon megszűnni létezni.

Mégis az élet milyen alapon öl meg brutálisan, kegyetlenül és legtöbbször lassan?

Például mikor egy vadállat felnyársal, vagy épp nem töri ki a nyakad az elején csak félholt állapotban kiszaggatja a belsőségeid. Vagy hasba szúrnak, marha hosszú és fájdalmas halál. Esetleg orvosi hiba folytán éveket szenvedsz egy adott betegség következményeivel.



2015. aug. 22. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Joga van, csak értelme nincs.

Mert lehet, hogy te végzel magaddal 20 évesen, de megélhetted volna a 90-et. Ennél betegebb öngyilkossági indokot még nem hallottam.

2015. aug. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Humánusabb átsegíteni az embert a hullámvölgyeken, mint kinyírni.
2015. aug. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy joga van, nem is tiltja semmi. Szóval nem fognak megbírságolni, ha öngyilkos leszel.
2015. aug. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

# 1

Életminőségtől is függ, hogy akarsz-e 90 évig élni.

Ha pl 20 évesen lebénulsz nyaktól lefelé, akkor azt mondod hogy oké, 70 évig vegetálok?

2015. aug. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4, nem említette, hogy bármi ilyen problémával küzdene, így én is csak általánosságban válaszoltam
2015. aug. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jogod nincs hozzá, hiszen a törvények erre vonatkozóan nem hoznak szabályozást. Az van tiltva a jogban, hogy más embert az öngyilkosságra felbujtsál (bizonyos értelemben ezt a kérdést lehet így is felfogni), illetve hogy más embernek tevőleges segítséget nyújts e tette elkövetésében. Az ilyesmit szigorúan büntetik.


De hogy magaddal mit csinálsz, arról semmi nincs a jogban (tehát nincs tiltva sem, de megengedve sem), hiszen úgysem lehet egy halottal szemben érvényesíteni. :D


A dolgot inkább közelítsd meg onnan, hogy eléggé önző, aki ilyet tesz. Gondolj bele, hogy mit okoznál a szüleidnek, szeretteidnek ezzel stb. Nekem volt egy osztálytársam, akinek öngyilkos lett az anyja, és ez majdnem 10 éve volt - az osztálytársam pedig azóta nem ment el az anyja sírjához, mert haragszik rá. Persze lehet, hogy ez extrém példa, de jól rámutat arra, hogy mit tud tenni a családtagjaid lelkével egy ilyen tett. Gondolj rájuk is.

2015. aug. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az öngyilkosság rossz dolog. Nem mindenkinek fájdalmas a halála, van, aki például öregkorában elalszik, és másnap már "Szent Péter kebelén" ébred.

Egy ilyen dolog nagy fájdalmat tud okozni a családnak és a barátoknak. Egyszer azt álmodtam, hogy egy rákos fiú akart leugrani a hegyről, ahol apjával sétáltak (éjszaka volt). Az apa kétségbeesve kiáltotta a fiú nevét, de felébredtem, mielőtt megtudtam volna, mi a végkifejlet (Hát nem pont akkor csörög az ébresztőóra?!) Nagyon szomorú voltam egész nap, de az édesapa hogy érezhette volna magát, ha tényleg megteszi! (Bár szerintem nem tette meg, de ez tök mindegy, mert csak egy álom, így nincs következménye.)

Az a legszörnyűbb dolog, ha valaki látja egy rokona halálát, főleg, ha öngyilkosság volt. (Lehet, hogy épp ezzel a tetteddel lennél mások halálának okozója...)

2015. aug. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Öngyilkosnak lenni azért, mert később esetleg meghalhatsz egy hosszabb és fájdalmasabb módon, valóban nonszensz. Ez olyan, mintha elégetném az összes pénzemet, mert attól félek, hogy később valaki ellophatja.

Az eutanáziáról viszont érdemes vitatkozni. Több fajtája van, Magyarországon pl a passzív eutanázia törvényes, az aktívnak pedig minden formája tiltott, ha jól tudom. A vallási alapú érvelésektől eltekintve is komoly érvek szólnak ellene és mellette. Olvass utána, ha érdekel.

2015. aug. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!