Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért mondják hogy q macskák...

Miért mondják hogy q macskák gonoszak? Mert nem úgy mint ugranak ahogy a kutyák az embernek?

Figyelt kérdés
Mitől lenne gonoszabb mondjuk egy lonál?

2014. jan. 16. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Na akkor ezt most magyarul is írd le légy oly kedves.
2014. jan. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
29%
Nem gonoszak, csak kevésbé tekintik vezérnek az embert... A kutya hűségesebb és hasznosabb állat
2014. jan. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Grielean ***** válasza:
91%

Ez csak berögzült sztereotípia olyan emberektől, akik ugyanúgy akarják kezelni a háziállatokat, mint az embereket, épp ezért, amúgy teljesen értelmetlen módon emberi tulajdonságokat aggatnak rájuk. Pl, a macska egy elég független állat (a macskafélék többsége a természetben is egyedül él), természetes, hogy sosem fog úgy kötődni sem emberhez, sem másik macskához, sem más állathoz, mint mondjuk egy kutya, akinek a falkába tartozás alapvető az életében.

Na, és ebből kifolyólag a saját környezetemben is hallottam már olyan véleményeket, hogy a macska milyen gőgös és rátarti, önző állat, hisz ahogy te is mondod, kérdező, nem ugrik úgy a gazdája egyetlen szavára, mint egy hűséges kutya. Szerencsétlen macskafélék világában nem is létezik olyan, hogy gőg, de egynémely "gazdi" csak így tudja hova tenni magában a cicájának tulajdonságait, mert nem tud, vagy nem akar megbékélni azzal a tudattal, hogy akármennyire is szeretjük, a kutya az kutya, a macska az macska, az ember az ember. Mindegyik más, és egyikre sem lehet számára természetellenes szerepet rákényszeríteni.


A másik ilyen, hogy a legtöbb macska akkor is levadássza az egeret vagy a verebet, ha épp nem éhes, sőt, a fentebb említett embertípus többnyire elborzadva nézi, milyen kegyetlen is a macskája, hisz még játszik is szegény kisegérrel, mielőtt megenné... amiért ugyancsak a hozzá nem értést tudom okolni, ugyanis a macska még mindig nem ember, számára nem létezik a kegyetlenség fogalma, egyszerűen a zsákmány húsának édesebb izéért van ez a játék. Ő nem tudja sózni, vagy cukrozni az ételt, de a kisegér szervezetében termelődő adrenalin számára úgymond egy ízfokozó, mint nekünk bármelyik fűszer. És nyilván ez máshogy nem működik, csak amíg még él az az egér.

És végülis egy ragadozó állatról beszélünk, a vadászat nála egy alapvető ösztön (ahogy a kutyáknál is egyébként), nekünk akármennyire is kegyetlennek tűnik, számára ez a természetes viselkedés, nem pedig gonoszság...

2014. jan. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%

Mert hogy mondják,hogy a macska csak saját magát szereti, meg hát vannak azok a videók, hogy pacák hazajön ,egy hónapig nem látta őt a háziállata, akkor a kutyás videóban a kutya tökre örül, meg felugrik rá, meg nyalogatja meg minden,a macskásban meg a cicus ül a kanapén, gazdája hozzászól, odafordítja a fejét, utána fekszik tovább. Szerintem ezért nem szeretik sokan a macskákat, pedig szerintem ők is jó pofák:):):) Meg van az, tod, hogy a kutya mit gondol az emberről, hogy az emberek szeretnek, gondoskodnak rólam, biztos ők az istenek. Macska mit gondol, szeretnek ,ellátnak engem, biztos én vagyok az isten; na, itt van az leírva: "Egy kutya gondolatai:

- Itt lakom ezzel az emberrel, aki etet engem, meleg szállást biztosít, simogat és szeret engem. Ezek szerint ő az Isten!

Egy macska gondolatai:

- Itt lakom ezzel az emberrel. Etet engem, simogat, takarít, szállást biztosít. Ezek szerint én vagyok az Isten!" ezt innen szedtem:ww.viccesviccek.hu/Kutya-macska

2014. jan. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

tökéletes válasz.

a természet nem az ember mércéjével mérendő :)


“Az állatokról egy másik, bölcsebb és talán rejtélyesebb elképzelésre van szükségünk. Az egyetemes természettől távol, bonyolult leleménnyel élve a civilizált ember a teremtményeket tudásának nagyítóján át vizsgálja, és így felnagyítva lát egy tollat, az egész kép pedig torzul. Atyáskodunk felettük tökéletlenségük miatt, tragikus sorsuk miatt, hogy olyan mélyen alattunk öltöttek alakot. És itt tévedünk, hatalmasat tévedünk. Mert az állat nem az ember mércéjével méretik. Egy olyan világban, ami a miénknél régibb és teljesebb, kidolgozottan és tökéletesen mozognak ők, olyan érzékekkel megáldva, amiket mi elvesztettünk, vagy sosem értünk el, olyan hangokkal élve, amiket sosem fogunk hallani. Ők nem felebarátok; ők nem beosztottak; ők más nemzetek, akik az élet és idő hálójában összeakadtak velünk, rabtársakként a Föld ragyogásában és vajúdásában.”

Henry Beston

2014. jan. 17. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
az én macskám kinti macska mert a kutyától nem mer bejönni na mind1,ha meghallja hogy jövök haza a kocsival már teper is a kocsihoz mekeg vagy mit csinál állandóan mert nyávogásnak nem nevezném :-),egyfojtába dörgölödzik két lábon áll fejjel mindig meg bokszolja a kezem ha tartom neki szóal mindent elkövet hogy vele foglalkozzak,és NEM a kajáért mert egy nap akár többször is kap kaját jobbnál jobbat halat husit..stb,de rá se néz a kajára csak azt akarja hogy vele legyen foglalkozva.amugy egy nöstény nemtúl nagyra nött elég kicsi de megveri az összes kandúrt,szerintem nincs ki a 4 kereke.
2014. jan. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!