Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire vannak előítéleteitek...

Mennyire vannak előítéleteitek? (így anoniman és őszintén)

Figyelt kérdés

Tehát ha egy cigány, néger, kínai valahol polgármester jelölt, vagy egy nő ír hozzászólást egy autószerelési témában, egy pasi akar főzési-vásárlási tippeket adni, vagy bármi más hasonló esetben, ti hogy reagáltok a szívetek legmélyén????


Bennetek van némi előítélet, vagy úgy reagáltok az eseményekre, mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne?


Sokan vannak az ismerőseim közül, akik eljátsszák, hogy ők bizony mindenkit egyenlőnek tekintenek, aztán ha az alkalom úgy hozza, akkor mégis szelektálnak.


2015. aug. 24. 16:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez szerintem olyan tulajdonság, amit senki nem ismer olyan jól magában. Nekem pl. a normális cigányokkal nincsen semmi bajom, de a néger/kínai/más kontinensről érkező embereket egy kicsit előítélettel kezelem, és félek tőlük, vagy csak a rosszat nézem ki belőlük. :/ 18/L
2015. aug. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nincsenek előítéleteim, egyáltalán.
2015. aug. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 legend 666 válasza:
Én nem igazán' vagyok előítéletes, de álljunk már meg egy fagyi szünetre, "egy pasi akar főzési-vásárlási tippeket adni" Szerintem a "pasik" a legjobb szakácsok a világ minden területén, és ez elismert. :) Csak kijavítottalak. 23/f Bocsi, tényleg nem kötekedésből, de általában a Michelin csillagos mesterszakácsok, férfiak! :D
2015. aug. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én inkább a cigányoktól tartok, s most már a céltalan agresszív bevándorlóktól is.

A négerekkel, kínaiakkal nincs probléma. A négerek tanulnak dolgoznak itt, a kínaiak üzletelnek.

2015. aug. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A buta embereket ítélem el és ezért elő ítéletes is vagyok a tipikusan ostoba népcsoportoknál, mint a:

cigányok (volt egy cigány barátnőm, így tudom, hogy milyen buták tudnak lenni, pl. megvolt a havija, nem tett be betétet, mert minek, teherbe esett fiatalon, nem használtak óvszert mert minek, állandóan ezt hajtogatta, nem kell az érettségi mert minek az, a hajamra kenem...)

kínaiak (szennyezik a földet, nem lehet levegőt venni a fővárosukban, irtanak mindent amihez hozzáérnek és nem érdekli a többségüket)

mexikói drog kartell tagjai (kérdés nélkül ölnek, mindenkit akit érnek, gyereket, asszonyt, férfit)

pedofilok és erőszaktevők (akármennyire jó fej az a való életben, ha egy magánál gyengébbet bánt, az már elmehet a fenébe)

vadászok (szintén, aki bántja a gyengébbet, ártatlant)


Nem sorolom tovább, mondjuk inkább úgy, hogy mindenkit utálok a földön. Magamat is beleértve.

2015. aug. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én sajnos a cigányokkal vagyok így.

Bár van cigány barátnőm, meg 1-2 ismerősöm akik tényleg tök normálisak, de van bennem kicsi "félsz", mert úton-útfélen át akarnak verni (mármint az idegen cigányok, pl. boltban, vagy akármi adásakor vételkor, stb.), és csak a pénz csak a pénz.

Sokszor próbáltam elvonatkoztatni, hogy nem kéne általánosítanom, de sajnos valahol a lelkem legmélyén bennem van az előítélet, még ha nem is akarom.


Aki meg a férfi szakácsokat írta, ahhoz azt tudom hozzáfűzni, hogy igen, nagyobb részben a férfiak az éttermekben a vezető szakácsok, de azért, mert egy főzés nem abból áll, hogy 100000%-ra meg kell egy kaját csinálni, hanem kell hozzá fizikum, ezek mellett 12-14 vagy több órás munkaidő (ami szintén összefüggésben van a fizikummal), akár késő éjszakás műszak, amit sok nő ugye nem tud vállalni, ha otthon várja a gyerek.


Így egyszerűen a nők kiesnek más szempontból, ezért a pasik jutnak el a legjobb fokozatokig.


(Nem én találtam ki egy dokumentum filmben láttam, és szerintem tök logikus és reális.)

2015. aug. 24. 16:51
 7/11 anonim ***** válasza:

Én a cigányokkal vagyok előitéletes. Persze ismerek 1-2 normálisabbat, de ez még nem változtat azon a tényen, hogy a 90%-uk egy ingyenélő.

A négereknek meg a kinaiaknak meg pont, hogy örülni szoktam, amerre én élek, nincs belőlük annyira sok, de akiket eddig láttam, mind normális embereknek tűntek, a kinai üzletekben is mindig olyan aranyosak a kinai eladók. Szóval velük semmi bajom nincs.

És én eddig úgy vettem észre, a férfiak általában jobb szakácsok, mint a nők, csak titkolják xd

2015. aug. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én nagyon az vagyok. Falusi voltam, pár hónapja költöztünk be városba. Úgy gondoltam, hogy a tipikus buta,alkoholista falusi napszámos embert nehéz felülmúlni, de itt a mi blokkunkban is vannak olyan tuskó, proli városi emberek, hogy nem igaz. Meg itt is a nagyikból álló térmegfigyelő szolgálat csillagos ötös. Ott lakik a blokkunkban, amikor megyek be a házba, bámul, mint a borjú, de a világért nem köszönne vissza. A cigányokat meg nem is írom. Főleg azért bélyegzem meg az összeset, mert anno zaklattak a buszállomástól kezdve buszon, iskolában, mindenhol, igaz, ma már ez nem annyira jellemző, mert 15 éves fiúnak könnyebb volt pofázni, mint egy 19 évesnek.

Vannak ezek a folyton ivós, bulizós, cigizős ismerőseim akik plázázgatnak, partiznak, állandóan párkapcsolatot keresnek. Na, ezeket az embereket is felismerem már a 3. mondatuk után.

Ritka a normális, na.. Ez a helyzet.

2015. aug. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok előítéletes, szexista, rasszista, nem sztereotipizálok. Csoportokat nem utálok, csak egyéneket, ha rászolgálnak. A polgármesteres példádat legfeljebb érdekességnek tartanám, az autószerelő nőn sem akadnék fenn, ahogy a háztartásozó férfin sem. Mind emberek vagyunk; ha valaki alkalmas egy adott feladatra, halál mindegy a bőrszíne, a neme, a származása, hiszen egyikről sem tehet.
2015. aug. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Cigány polgármesterjelöltet tudok, bár végül nem nyert. Ismerős anyukája: megjegyzései alapján intelligens, nem lepődtem meg rajta, hogy jelölteti magát, bár nem ott lakom, ahol ők.


Pasi főzési tippeket? Egyetlen női szakácsot sem tudok mondani.


Vásárlási tippek? na az már nem mindegy, mivel kapcsolatban. Egyszer, emlékszem, ideges lettem, amikor egy férfi divattervező a tévében beszélt arról, milyen kis kényelmes meg jó az a 10 centis magassarkú cipő, amit éppen a kezében fog. Na, akkor azt gondoltam, "hordanád inkább te". De amúgy mit vásárolni? Ami olyasmi, amihez a férfiaknak is van köze (szóval nem a tamponvásárlásomba szól bele), abban lehet, hogy hasznos a véleménye.


Ha látok egy cigány bandát, azért bizalmatlan vagyok. De nem gondolom, hogy mindenki ilyen, láttam már nagyon udvarias cigány nőt, aki az egyetlen volt a buszon, aki kérte a fiát, hogy engedjen engem leszállni, ismerek cigány munkást, aki nagyon szerény, becsületes, és jól dolgozik, ismerek egyetemista cigányt, de persze, mint mindenki én sem ezeket látom az esetek 90%-ában, és tudom, hogy egyes körzetekben meg helyeken a helyzet igencsak elvadult, és ezt kár tagadni.


Kínai polgárjelölt. Ez valahogy nagyon új nekem, nem tudom elképzelni, nem tudom, miért.


Nő autószerelésről: ez ugyanaz, mint a főzős férfi. Ha elolvasom, és amit ír, az értelmes, akkor tetszeni fog. Az írás értelmessége alapján fogok dönteni.

2015. aug. 26. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!