Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Vannak előítéleteitek a...

Vannak előítéleteitek a muszlimokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ha megláttok valahol egy tizenéves muszlim lányt mit gondoltok róla? Vannak előítéleteitek a muszlimokkal kapcsolatban? Mi a véleményeitek a muszlimokról?

2014. máj. 3. 19:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az baj ha nekem nincs?
2014. máj. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem, hogy biztos túrista, vagy egyetemista. Egyéb esetben pedig nem szimpatikus. Nem szeretném, hogy Magyarországgal is az történjen, mint mondjuk Angliával, vagy Svédországgal.
2014. máj. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vannak. De pozitív előítéleteim. Itt magyarországon azért a muszlimok nem úgy gondolkoznak, mint Szaud Arábiában, Irakban, vagy Pakisztánban (legalábbis akiket én "ismerek"). De a fejkendő számomra elárulja, hogy van tartása, erkölcse és becsülete is (Persze sok kereszténynek vagy ateistának is, de rajtuk nem feltétlen látszik egyből...).

22/L/agnosztikus

2014. máj. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Svédországban élek, itt vannak bőven és a legtöbb tapasztalatom kifejezetten negatív. Nem tudnak alkalmazkodni az európai élethez, a kölykeik, főleg a fiúk egyszeráen neveletlen állatok, agresszívak, de ha valakinek nem tetszik, akkor egyből rasszista. Errefelé van egy olyan furcsa jelenség is, hogy a muszlim családok lányai mind "véletlenül" kiesnek az emeleti ablakból, ha nem muszlim fiúkkal bármilyen kapcsolatuk van. Csürhéznek, mint a cigányok. Szerintük rájuk a törvények nem vonatkoznak.

Viszont a buta fehér libák sem jobbak, akik ugyan normálisan nőttek fel, de mégis muszlimok akarnak lenni, mert az tök különleges, meg fúú. Én speciel örülök neki, hogy nem kell másodrangú lényként élnem.


Azt is baromi viccesnek találom, mikor a pasik teljesen modern módon élnek, öltözködnek, akármi, a nő meg takarja el magát, meg éljen úgy, mint a kőkorban, mert az az erkölcsös. Őszintén? Ha lenne gyerekem, nagyon nem örülnék, ha neki ostoba, korlátozó vallásokra lenne szüksége.


(Le leszek pontozva, érzem, de nem tapasztalat nélkül beszélek.)

2014. máj. 4. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%

1.bármilyen élőlény/tárgy csoportjáról lehet előítéleteket alkotni. vannak.

2.lényegi különbség nincs a muszlim és nemmuszlim emberek közt, köztük is van mindenféle, mint ahogyan keresztények vagy magyarok közt is.


3.a svéd helyzet azért nem ad valós képet róluk, mert ők nem muszlimok. akik ott laknak, általában háborús/politikai/egyéb menekültek, nem csak muszlimok és nem csak arabok vannak köztük. ebből következik, hogy sem vallás vagy nemzetiség szempontjából nem egy homogén csoport, ezeknek is inkább a legrosszabb helyzetű (anyagilag és kulturálisan szegény) fajtája.

4.a nyugati média sokszor közveszélyes, idegen elemeknek állítja be őket (és sok más csoportot), de ez ettől még sem statisztikailag, sem egyének szintjén nem lesz igaz.

2014. máj. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


2. válaszoló: Én muszlim vagyok, de nem túrista se nem egyetemista.

4. válaszoló: Attól, hogy egy-két muszlim nem erkölcsös, attól még nem mindenki az. Ennyi erővel akkor ha van egy pár erkölcstelen keresztény, akkor már mindegyik az?!

2014. máj. 4. 16:28
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy pár nem erkölcsös van, hanem a nagyrészük. Én nem szeretnék ilyen társaságokat a közelemben.
2014. máj. 5. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a muszlimokkal is általában pont az a probléma még a normálisabbakkal is, hogy meg vannak győződve arról, hogy ők sz.rták a spanyol viaszt, és szinte érzed a lesajnálást és a gőgöt, amikor velük beszélsz. Legalábbis én mindig ezt érzem velük kapcsolatban, függetlenül attól, hogy itt született, vagy bevándorolt.
2014. máj. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

kérdező:

ha érdekel a vallás, akkor keress egy vezetőt, előnyös lenne egy idősebb muszlima, aki támogat. viszont ezt jól meg kell válogatni, hogy ki lesz az, illetve mindenképp olvasd végig a koránt, mielőtt valóban betérsz.


ha most tértél be vagy bele születtél, akkor kellene, hogy valaki támogasson, vedd fel a kapcsolatot egy közösséggel.


mindkét esetben tudnod kell, hogy ma magyarország az egyik legkevésbé toleráns ország az emberek mentalitását tekintve. illetve a legtöbb európai országban (keresztény múltja miatt) nem tolerálják a muszlimokat.

ha még most kamaszodsz, és kezdesz el "feltűnően" öltözködni, nagyon kemény támadásokkal kell majd szembenézned az iskolában, közösségekben a mentalitásod és külsőd miatt, ez egészen el fog kísérni az álláskeresésig és az egyszerű utcán való sétálásig.


ha egyszer szeretnél egy nyugodt életet, akkor mindenképp azzal kell számolnod, hogy külföldön élj majd.

ezekhez is tudok adni tippeket.

2014. máj. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, még ha negatívak is.

9. válaszoló: Én már 4 éve muszlim vagyok. Tudom, hogy nehéz az itteni élet egy muszlimnak, de vannak barátaim, akik elfogadnak. A negatív véleményeket megtanultam már figyelmen kívül hagyni.

2014. máj. 6. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!